Honda v Tokiu: nové SUV a koncept S660

Utorok, 26 november 2013

Honda predstavila na tokijskom autosalóne produkčný model nového mestského SUV, ktorý uvedie na japonský trh pod menom Vezel, a na posilnenie svojich aktivít v oblasti športových áut nový koncept športového automobilu S660 Concept s motorom uprostred.

Honda S660 Concept
Honda uvádza na autosalóne v Tokiu nový prototyp športového auta S660 Concept

Nový mestský crossover uvedie Honda na európsky trh v priebehu roka 2015, pričom meno tohto nového modelu oznámi až pred jeho vstupom na tento trh. Línie hornej partie modelu blízkeho SUV pripomínajú pritom vozidlo kategórie kupé. Výrazné línie vytvárajú inšpirujúci a emotívny zovňajšok. Interiér bol navrhnutý s dôrazom na vysokú kvalitu a príjemné prostredie pre vodiča a spolujazdca, pričom konštruktéri brali ohľad na komfort pre cestujúcich na zadných sedadlách.

Na japonský trh sa model Vezel bude dodávať s benzínovým motorom i hybridným pohonom. Hybridná verzia bude vybavená systémom Sport Hybrid i-DCD (inteligentný dvojspojkový pohon), ktorý kombinuje 1,5litrový motor s priamym vstrekovaním paliva a výkonný elektromotor. Benzínová verzia bude mať 1,5litrový motor s priamym vstrekovaním paliva. Vďaka využitiu najmodernejších technológií pohonných jednotiek sa obe verzie modelu Vezel vyznačujú dynamickým jazdným charakterom a nízkou spotrebou paliva. V Japonsku začnú nový model predávať 20. decembra 2013.

Honda Vezel Hybrid
Honda predstavuje v Tokiu aj model Vezel Hybrid, ktorý príde do Európy v roku 2015

Súčasne s mestským crossoverom predstavuje Honda v Tokiu aj prototyp športového auta S660 Concept, ktorý bude vynikať vysokým výkonom motora a špičkovými jazdnými vlastnosťami. Bude mať vynikajúcu stabilitu a dynamický dizajn, aj preto dostal koncepciu s motorom umiestneným uprostred.

Sériová výroba tohto modelu, ktorý je určený pre japonský trh, by sa mala začať v roku 2015.

Honda S660 Concept Honda S660 Concept Honda S660 Concept Honda Vezel Hybrid Honda Vezel Hybrid
Autor: janGold
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.