Honda v Tokiu: nové SUV a koncept S660

Utorok, 26 november 2013

Honda predstavila na tokijskom autosalóne produkčný model nového mestského SUV, ktorý uvedie na japonský trh pod menom Vezel, a na posilnenie svojich aktivít v oblasti športových áut nový koncept športového automobilu S660 Concept s motorom uprostred.

Honda S660 Concept
Honda uvádza na autosalóne v Tokiu nový prototyp športového auta S660 Concept

Nový mestský crossover uvedie Honda na európsky trh v priebehu roka 2015, pričom meno tohto nového modelu oznámi až pred jeho vstupom na tento trh. Línie hornej partie modelu blízkeho SUV pripomínajú pritom vozidlo kategórie kupé. Výrazné línie vytvárajú inšpirujúci a emotívny zovňajšok. Interiér bol navrhnutý s dôrazom na vysokú kvalitu a príjemné prostredie pre vodiča a spolujazdca, pričom konštruktéri brali ohľad na komfort pre cestujúcich na zadných sedadlách.

Na japonský trh sa model Vezel bude dodávať s benzínovým motorom i hybridným pohonom. Hybridná verzia bude vybavená systémom Sport Hybrid i-DCD (inteligentný dvojspojkový pohon), ktorý kombinuje 1,5litrový motor s priamym vstrekovaním paliva a výkonný elektromotor. Benzínová verzia bude mať 1,5litrový motor s priamym vstrekovaním paliva. Vďaka využitiu najmodernejších technológií pohonných jednotiek sa obe verzie modelu Vezel vyznačujú dynamickým jazdným charakterom a nízkou spotrebou paliva. V Japonsku začnú nový model predávať 20. decembra 2013.

Honda Vezel Hybrid
Honda predstavuje v Tokiu aj model Vezel Hybrid, ktorý príde do Európy v roku 2015

Súčasne s mestským crossoverom predstavuje Honda v Tokiu aj prototyp športového auta S660 Concept, ktorý bude vynikať vysokým výkonom motora a špičkovými jazdnými vlastnosťami. Bude mať vynikajúcu stabilitu a dynamický dizajn, aj preto dostal koncepciu s motorom umiestneným uprostred.

Sériová výroba tohto modelu, ktorý je určený pre japonský trh, by sa mala začať v roku 2015.

Honda S660 Concept Honda S660 Concept Honda S660 Concept Honda Vezel Hybrid Honda Vezel Hybrid
Autor: janGold
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.