Honda v Tokiu: nové SUV a koncept S660

Utorok, 26 november 2013

Honda predstavila na tokijskom autosalóne produkčný model nového mestského SUV, ktorý uvedie na japonský trh pod menom Vezel, a na posilnenie svojich aktivít v oblasti športových áut nový koncept športového automobilu S660 Concept s motorom uprostred.

Honda S660 Concept
Honda uvádza na autosalóne v Tokiu nový prototyp športového auta S660 Concept

Nový mestský crossover uvedie Honda na európsky trh v priebehu roka 2015, pričom meno tohto nového modelu oznámi až pred jeho vstupom na tento trh. Línie hornej partie modelu blízkeho SUV pripomínajú pritom vozidlo kategórie kupé. Výrazné línie vytvárajú inšpirujúci a emotívny zovňajšok. Interiér bol navrhnutý s dôrazom na vysokú kvalitu a príjemné prostredie pre vodiča a spolujazdca, pričom konštruktéri brali ohľad na komfort pre cestujúcich na zadných sedadlách.

Na japonský trh sa model Vezel bude dodávať s benzínovým motorom i hybridným pohonom. Hybridná verzia bude vybavená systémom Sport Hybrid i-DCD (inteligentný dvojspojkový pohon), ktorý kombinuje 1,5litrový motor s priamym vstrekovaním paliva a výkonný elektromotor. Benzínová verzia bude mať 1,5litrový motor s priamym vstrekovaním paliva. Vďaka využitiu najmodernejších technológií pohonných jednotiek sa obe verzie modelu Vezel vyznačujú dynamickým jazdným charakterom a nízkou spotrebou paliva. V Japonsku začnú nový model predávať 20. decembra 2013.

Honda Vezel Hybrid
Honda predstavuje v Tokiu aj model Vezel Hybrid, ktorý príde do Európy v roku 2015

Súčasne s mestským crossoverom predstavuje Honda v Tokiu aj prototyp športového auta S660 Concept, ktorý bude vynikať vysokým výkonom motora a špičkovými jazdnými vlastnosťami. Bude mať vynikajúcu stabilitu a dynamický dizajn, aj preto dostal koncepciu s motorom umiestneným uprostred.

Sériová výroba tohto modelu, ktorý je určený pre japonský trh, by sa mala začať v roku 2015.

Honda S660 Concept Honda S660 Concept Honda S660 Concept Honda Vezel Hybrid Honda Vezel Hybrid
Autor: janGold
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.