Honda: v Ženeve aj CR-Z

Pondelok, 16 február 2009

Medzi výstavnými exponátmi bude v Ženeve vystavený aj koncept hybridného športového automobilu CR-Z, ktorého produkčná verzia rozšíri rady hybridných modelov Honda, v súčasnosti zastúpených modelmi Insight a Civic.

Honda CR-Z
Koncept Honda CR-Z má benzíno-elektrický pohon

Produkčný model Honda CR-Z, ktorý bude vychádzať z tohto športového konceptu s usporiadaním sedadiel 2+2, prinesie po svojom uvedení do predaja úplne nový prístup do segmentu automobilov s hybridným pohonom. K pohonu Hondy CR-Z bude slúžiť hybridná benzíno-elektrická pohonná jednotka.

Popri koncepte CR-Z bude Honda vystavovať v Ženeve aj model FCX Clarity. Ide o prvý sériovo vyrábaný automobil poháňaný palivovými článkami, s ktorým už jazdia prví zákazníci v USA, vrátane filmového producenta Rona Yerxa a herečky Jamie Lee Curtis.

Honda FCX Clarity
Honda FCX Clarity s pohonom palivovými článkami

Kuriozitou expozície značky Honda bude, že neusporiada v priebehu novinárskych dní autosalónu tlačovú konferenciu, ale namiesto toho robot ASIMO priebehu švajčiarskej show predstaví nový Insight médiám a verejnosti.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.