Honda vstupuje do šampionátu WTCC

Pondelok, 06 február 2012

Honda je ďalšou značkou, ktorá sa svojim modelom Civic zúčastní majstrovstiev sveta cestných pretekov automobilov WTCC (World Touring Car Championship).

Honda Civic WTCC
Honda vstupuje s modelom Civic do prestížnych pretekov majstrovstiev sveta WTCC

Projekt zapojenia sa majstrovstiev sveta cestných automobilov bude spoločnosť Honda realizovať v partnerstve s firmami Mugen a J.A.S. Motorsport. Mugen zaistí na zákazku výrobu pretekárskeho motora, ktorý vyvinie firma Honda R&D a spoločne s členmi tímu zaistí jeho servis počas celej sezóny. J.A.S. Motorsport vyvinie zasa pretekársky automobil vychádzajúci z novej päťdverovej Hondy Civic, ktorá sa vyrába v závode Honda v britskom Swindone.

Pohonnou jednotkou bude 1,6litrový preplňovaný benzínový štvorvalec s priamym vstrekovaním paliva vyvinutý v súlade s predpismi FIA Super 2000.

Honda vstúpi do WTCC už v tejto sezóne radom skúšobných pretekov. Po prvý raz v Japonsku 21. október tohto roku na okruhu Honda v Suzuke, ďalšie preteky potom absolvuje v Číne a Macau. Od sezóny 2013 nastúpi do všetkých pretekov šampionátu s tímom tvoreným dvoma autami v réžii firmy J.A.S. Motorsport.

Motoristický šport bol vždy dôležitou súčasťou DNA značky Honda. Na konci 50. rokov minulého storočia Honda sa po prvýkrát zúčastnila pretekov Isle of Man TT a od 60. rokov sa zúčastňovala pretekov formuly 1. FIA WTCC predstavuje ďalšiu kapitolu Hondy v motoristickom športe.

"Rozhodli sme sa vstúpiť do šampionátu WTCC s európskou verziou Hondy Civic. Pre tento projekt vyvinieme úplne nový motor a všetci sa na túto novú výzvu veľmi tešíme," zdôvodnil rozhodnutie Hondy jej generálny riaditeľ Takanobu Ito.

Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.