Honda vstupuje do šampionátu WTCC

Pondelok, 06 február 2012

Honda je ďalšou značkou, ktorá sa svojim modelom Civic zúčastní majstrovstiev sveta cestných pretekov automobilov WTCC (World Touring Car Championship).

Honda Civic WTCC
Honda vstupuje s modelom Civic do prestížnych pretekov majstrovstiev sveta WTCC

Projekt zapojenia sa majstrovstiev sveta cestných automobilov bude spoločnosť Honda realizovať v partnerstve s firmami Mugen a J.A.S. Motorsport. Mugen zaistí na zákazku výrobu pretekárskeho motora, ktorý vyvinie firma Honda R&D a spoločne s členmi tímu zaistí jeho servis počas celej sezóny. J.A.S. Motorsport vyvinie zasa pretekársky automobil vychádzajúci z novej päťdverovej Hondy Civic, ktorá sa vyrába v závode Honda v britskom Swindone.

Pohonnou jednotkou bude 1,6litrový preplňovaný benzínový štvorvalec s priamym vstrekovaním paliva vyvinutý v súlade s predpismi FIA Super 2000.

Honda vstúpi do WTCC už v tejto sezóne radom skúšobných pretekov. Po prvý raz v Japonsku 21. október tohto roku na okruhu Honda v Suzuke, ďalšie preteky potom absolvuje v Číne a Macau. Od sezóny 2013 nastúpi do všetkých pretekov šampionátu s tímom tvoreným dvoma autami v réžii firmy J.A.S. Motorsport.

Motoristický šport bol vždy dôležitou súčasťou DNA značky Honda. Na konci 50. rokov minulého storočia Honda sa po prvýkrát zúčastnila pretekov Isle of Man TT a od 60. rokov sa zúčastňovala pretekov formuly 1. FIA WTCC predstavuje ďalšiu kapitolu Hondy v motoristickom športe.

"Rozhodli sme sa vstúpiť do šampionátu WTCC s európskou verziou Hondy Civic. Pre tento projekt vyvinieme úplne nový motor a všetci sa na túto novú výzvu veľmi tešíme," zdôvodnil rozhodnutie Hondy jej generálny riaditeľ Takanobu Ito.

Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.