Honda X-ADV: Enduro skúter skutočnosťou

Sobota, 17 september 2016

Honda uvoľnila prvé dve snímky enduro skútra X-ADV, ktorý vznikol na základe konceptu City Adventure a ktorý predstavila pred necelým rokom na výstave EICMA v Miláne.

1 Honda X-ADV
Honda X-ADV sa nezľakne ani takéhoto terénu, s ktorým sa môžete stretnúť počas výletu

Nový typ stroja spája dobrodružný vzhľad s vynikajúcimi výkonmi, praktickosťou a komfortom na každodenné jazdenie. Hodí sa na jazdu do mesta, ale aj na výlety do prírody. Výroba Hondy X-ADV sa rozbehne v priebehu roka 2017 a hneď sa zrejme dostane aj do predaja.

Jazdec na novej Honde X-ADV ocení pri jazde vzpriamenú polohu tela, ktorá robí jazdu pohodlnou a ktorá neunavuje. Obrovskou výhodou je najmä to, že si dokáže poradiť aj s náročnejšími typmi ciest. Ku komfortu prispieva aj nastaviteľný plexištít nastaviteľný do piatich polôh a tiež odkladací priestor pre ochrannú off-roadovú prilbu.

Nová Honda X-ADV nadväzuje na dlhú tradíciu snahy značky hľadať nové spôsoby a produkty, ktoré obohacujú a zlepšujú životný štýl vyznávačov jej modelov. V súlade so svojím inovatívnym konceptom prichádza model X-ADV s unikátnou dvojspojkovou prevodovkou Honda Dual Clutch Transmission a duchom dobrodružstva už v štandardnej výbave.

2 Honda X-ADV
V novom segmente enduro skútra vyniká nová X-ADV praktickosťou i robustnosťou

Model Honda X-ADV bude verejnosti predstavený na výstave EICMA v Miláne od 8. do 13. novembra 2016. V tom čase zverejní Honda aj úplnú technickú špecifikáciu.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.