Honda X-ADV: Enduro skúter skutočnosťou

Sobota, 17 september 2016

Honda uvoľnila prvé dve snímky enduro skútra X-ADV, ktorý vznikol na základe konceptu City Adventure a ktorý predstavila pred necelým rokom na výstave EICMA v Miláne.

1 Honda X-ADV
Honda X-ADV sa nezľakne ani takéhoto terénu, s ktorým sa môžete stretnúť počas výletu

Nový typ stroja spája dobrodružný vzhľad s vynikajúcimi výkonmi, praktickosťou a komfortom na každodenné jazdenie. Hodí sa na jazdu do mesta, ale aj na výlety do prírody. Výroba Hondy X-ADV sa rozbehne v priebehu roka 2017 a hneď sa zrejme dostane aj do predaja.

Jazdec na novej Honde X-ADV ocení pri jazde vzpriamenú polohu tela, ktorá robí jazdu pohodlnou a ktorá neunavuje. Obrovskou výhodou je najmä to, že si dokáže poradiť aj s náročnejšími typmi ciest. Ku komfortu prispieva aj nastaviteľný plexištít nastaviteľný do piatich polôh a tiež odkladací priestor pre ochrannú off-roadovú prilbu.

Nová Honda X-ADV nadväzuje na dlhú tradíciu snahy značky hľadať nové spôsoby a produkty, ktoré obohacujú a zlepšujú životný štýl vyznávačov jej modelov. V súlade so svojím inovatívnym konceptom prichádza model X-ADV s unikátnou dvojspojkovou prevodovkou Honda Dual Clutch Transmission a duchom dobrodružstva už v štandardnej výbave.

2 Honda X-ADV
V novom segmente enduro skútra vyniká nová X-ADV praktickosťou i robustnosťou

Model Honda X-ADV bude verejnosti predstavený na výstave EICMA v Miláne od 8. do 13. novembra 2016. V tom čase zverejní Honda aj úplnú technickú špecifikáciu.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring