Honda X-ADV: Enduro skúter skutočnosťou

Sobota, 17 september 2016

Honda uvoľnila prvé dve snímky enduro skútra X-ADV, ktorý vznikol na základe konceptu City Adventure a ktorý predstavila pred necelým rokom na výstave EICMA v Miláne.

1 Honda X-ADV
Honda X-ADV sa nezľakne ani takéhoto terénu, s ktorým sa môžete stretnúť počas výletu

Nový typ stroja spája dobrodružný vzhľad s vynikajúcimi výkonmi, praktickosťou a komfortom na každodenné jazdenie. Hodí sa na jazdu do mesta, ale aj na výlety do prírody. Výroba Hondy X-ADV sa rozbehne v priebehu roka 2017 a hneď sa zrejme dostane aj do predaja.

Jazdec na novej Honde X-ADV ocení pri jazde vzpriamenú polohu tela, ktorá robí jazdu pohodlnou a ktorá neunavuje. Obrovskou výhodou je najmä to, že si dokáže poradiť aj s náročnejšími typmi ciest. Ku komfortu prispieva aj nastaviteľný plexištít nastaviteľný do piatich polôh a tiež odkladací priestor pre ochrannú off-roadovú prilbu.

Nová Honda X-ADV nadväzuje na dlhú tradíciu snahy značky hľadať nové spôsoby a produkty, ktoré obohacujú a zlepšujú životný štýl vyznávačov jej modelov. V súlade so svojím inovatívnym konceptom prichádza model X-ADV s unikátnou dvojspojkovou prevodovkou Honda Dual Clutch Transmission a duchom dobrodružstva už v štandardnej výbave.

2 Honda X-ADV
V novom segmente enduro skútra vyniká nová X-ADV praktickosťou i robustnosťou

Model Honda X-ADV bude verejnosti predstavený na výstave EICMA v Miláne od 8. do 13. novembra 2016. V tom čase zverejní Honda aj úplnú technickú špecifikáciu.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.