Honda X-ADV: Enduro skúter skutočnosťou

Sobota, 17 september 2016

Honda uvoľnila prvé dve snímky enduro skútra X-ADV, ktorý vznikol na základe konceptu City Adventure a ktorý predstavila pred necelým rokom na výstave EICMA v Miláne.

1 Honda X-ADV
Honda X-ADV sa nezľakne ani takéhoto terénu, s ktorým sa môžete stretnúť počas výletu

Nový typ stroja spája dobrodružný vzhľad s vynikajúcimi výkonmi, praktickosťou a komfortom na každodenné jazdenie. Hodí sa na jazdu do mesta, ale aj na výlety do prírody. Výroba Hondy X-ADV sa rozbehne v priebehu roka 2017 a hneď sa zrejme dostane aj do predaja.

Jazdec na novej Honde X-ADV ocení pri jazde vzpriamenú polohu tela, ktorá robí jazdu pohodlnou a ktorá neunavuje. Obrovskou výhodou je najmä to, že si dokáže poradiť aj s náročnejšími typmi ciest. Ku komfortu prispieva aj nastaviteľný plexištít nastaviteľný do piatich polôh a tiež odkladací priestor pre ochrannú off-roadovú prilbu.

Nová Honda X-ADV nadväzuje na dlhú tradíciu snahy značky hľadať nové spôsoby a produkty, ktoré obohacujú a zlepšujú životný štýl vyznávačov jej modelov. V súlade so svojím inovatívnym konceptom prichádza model X-ADV s unikátnou dvojspojkovou prevodovkou Honda Dual Clutch Transmission a duchom dobrodružstva už v štandardnej výbave.

2 Honda X-ADV
V novom segmente enduro skútra vyniká nová X-ADV praktickosťou i robustnosťou

Model Honda X-ADV bude verejnosti predstavený na výstave EICMA v Miláne od 8. do 13. novembra 2016. V tom čase zverejní Honda aj úplnú technickú špecifikáciu.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."