Hybridné Suzuki: premiéra v New Yorku

Piatok, 29 apríl 2011

Sedan strednej triedy Suzuki Kizashi s hybridným pohonom EcoCharge bude mať až o štvrtinu nižšiu spotrebu oproti klasickému, výlučne benzínovému pohonu, pričom si zachová rovnakú dynamiku jazdy.

Suzuki Kizashi
Hybridné Suzuki Kizashi bude mať oproti klasickému až o 25 % nižšiu spotrebu

Koncept Suzuki Kizashi EcoCharge sa v premiére predstavil na tohtoročnom aprílovom autosalóne v americkom New Yorku. Poháňa ho benzínový radový štvorvalec so zdvihovým objemom 1998 cm³, má výkon 144 koní a najvyšší krútiaci moment 173 Nm. Jeho výkon sa spája s moderným elektromotorom s výkonom 15 kW, takže celkový výkon sústavy je 165 koní.

Elektromotor pri rekuperácii počas brzdenia funguje ako generátor. Napojený je na lithium-ionovú batériu s napätím 115 voltov. Vozidlo má 6stupňovú automatickú prevodovku a systém stop/start, ktorá vypína motor počas státia a odpája prísun paliva pri spomaľovaní. Kizashi EcoCharge je vybavený pneumatikami s nízkym valivým odporom.

Hybridný Kizashi dostal biely perleťový lak s jemne modrým odleskom. Oproti modelu Kizashi Sport, ktorý sa už dodáva aj na Slovensko napriek tomu, že prioritne bol vyvinutý pre americký trh, má Kizashi EcoCharge navyše okrem iného LED hmlové svetlomety integrované do prednej masky. Interiér Kizashi EcoCharge využíva moderné materiály, ktoré majú ekologické spracovanie.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.