Hyundai Bayon. Mestský crossover stavil na výrazný dizajn.

Pondelok, 25 január 2021

Po novom elektrickom Ioniqu 5 postupne sprístupňuje Hyundai svoj ďalší model, tentoraz úplne nový subkompaktný crossover Bayon. Upútavkové snímky ukazujú výrazné a jedinečné dizajnové prvky nového mestského crossovera.

1-Hyundai-Bayon

Hyundai zverejnil po prvých upútavkách nové snímky nového crossoveru Bayon, ktoré poodhaľujú ďalšie detaily malého mestského automobilu, ktorý obsahuje odvážne prvky svojho dizajnu. Séria snímok pri slabom osvetlení odhaľuje široký a prepojený dizajn s čistým technickým vzhľadom. Spoločnosť navyše potvrdila, že Bayon je najnovším nositeľom dizajnovej identity značky Hyundai.

Hyundai v tlačovej správe označuje svoj nový model ako Sensuous Sportiness, teda zmyselná športovosť, a tá má kombinovať emocionálnu hodnotu s inovatívnymi dizajnovými riešeniami. Pripravovaný Bayon doplní súčasný model Kona o menší mestský crossover.

Na zverejnených obrázkoch vidno, že veľkú časť prednej masky tvorí pásmo nasávania vzduchu, ktoré sa tiahne cez celú prednú časť vozidla. Výrazným prvkom sú aj úzke svetlá v hornej časti pre denné svietenie, od ktorých sú výraznejšie hlavné svetlomety v nárazníku oddelené, čo vytvára jedinečnú svetelnú architektúru s výrazným vzhľadom.

V zadnej časti vozidla sú horizontálne umiestnené koncové svetlá v tvare šípky spojené horizontálne tenkou červenou línkov, ktorá Bayon opticky rozširuje. Tieto svetlá umiestnené čo najviac do strán a ešte viac zvyšujú vizuálny dojem šírky. Zadná grafika tak ešte viac vyniká.

Hyundai Bayon sa má v Európe začať predávať už v prvej polovici tohto roku.

1-Hyundai-Bayon 2-Hyundai-Bayon 3-Hyundai-Bayon
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Hyundai
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring