Hyundai Bayon. Mestský crossover stavil na výrazný dizajn.

Pondelok, 25 január 2021

Po novom elektrickom Ioniqu 5 postupne sprístupňuje Hyundai svoj ďalší model, tentoraz úplne nový subkompaktný crossover Bayon. Upútavkové snímky ukazujú výrazné a jedinečné dizajnové prvky nového mestského crossovera.

1-Hyundai-Bayon

Hyundai zverejnil po prvých upútavkách nové snímky nového crossoveru Bayon, ktoré poodhaľujú ďalšie detaily malého mestského automobilu, ktorý obsahuje odvážne prvky svojho dizajnu. Séria snímok pri slabom osvetlení odhaľuje široký a prepojený dizajn s čistým technickým vzhľadom. Spoločnosť navyše potvrdila, že Bayon je najnovším nositeľom dizajnovej identity značky Hyundai.

Hyundai v tlačovej správe označuje svoj nový model ako Sensuous Sportiness, teda zmyselná športovosť, a tá má kombinovať emocionálnu hodnotu s inovatívnymi dizajnovými riešeniami. Pripravovaný Bayon doplní súčasný model Kona o menší mestský crossover.

Na zverejnených obrázkoch vidno, že veľkú časť prednej masky tvorí pásmo nasávania vzduchu, ktoré sa tiahne cez celú prednú časť vozidla. Výrazným prvkom sú aj úzke svetlá v hornej časti pre denné svietenie, od ktorých sú výraznejšie hlavné svetlomety v nárazníku oddelené, čo vytvára jedinečnú svetelnú architektúru s výrazným vzhľadom.

V zadnej časti vozidla sú horizontálne umiestnené koncové svetlá v tvare šípky spojené horizontálne tenkou červenou línkov, ktorá Bayon opticky rozširuje. Tieto svetlá umiestnené čo najviac do strán a ešte viac zvyšujú vizuálny dojem šírky. Zadná grafika tak ešte viac vyniká.

Hyundai Bayon sa má v Európe začať predávať už v prvej polovici tohto roku.

1-Hyundai-Bayon 2-Hyundai-Bayon 3-Hyundai-Bayon
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Hyundai
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.