Hyundai Elantra Coupé po premiére

Piatok, 08 jún 2012

Hyundai predstavil nový model Elantra Coupé. Premiéra sa konala na medzinárodnej Motor Show 2012 v meste Busan v Južnej Kórei, ktorý sa skončil 3. júna 2012 a konal sa pod mottom Cesta zeleného automobilu za oceán.

Hyundai Elantra Coupé
Nový kupé Hyundai Elantra sa predstavilo na autosalóne v Južnej Kórei v meste Busan

Elantra Coupé vychádza z verzie Elantra limuzína a svojim sofistikovanejším dizajnom chce zákazníkom poskytnúť nové zážitky a hodnoty. "Budeme kontinuálne ponúkať hodnoty Modern Premium čoraz širšiemu okruhu zákazníkov," povedal prezident a predseda predstavenstva Hyundai Motor Choong Ho Kim. Elantra Coupé sa bude v Kórei predávať pod menom Avante Coupé. Exkluzívna expozícia značky Hyundai zaberala najväčší priestor na autosalóne.

Hyundai Elantra Coupé má dĺžku 4540 mm (oproti limuzíne + 10 mm), šírku 1775 mm a výšku 1435 mm. Benzínový motor 2,0 GDI s výkonom 175 koní a maximálnym krútiacim momentom 209 Nm poháňa predné kolesá prostredníctvom 6stupňovej mechanickej prevodovky. Elantra Coupé je výrazne dynamickejšia ako limuzína. Začiatok predaja na domácom kórejskom trhu je naplánovaný na druhú polovicu tohto roka.

Okrem nového kupé vystavoval Hyundai širokú škálu svojich modelov, od ekologických po luxusné limuzíny high-end, vrátane najnovších štúdií i-oniq a Hexa Space, ako aj svoje najmodernejšie technológie.

Hyundai Elantra Coupé Hyundai Elantra Coupé Hyundai Elantra Coupé
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.