Hyundai Elantra Coupé po premiére

Piatok, 08 jún 2012

Hyundai predstavil nový model Elantra Coupé. Premiéra sa konala na medzinárodnej Motor Show 2012 v meste Busan v Južnej Kórei, ktorý sa skončil 3. júna 2012 a konal sa pod mottom Cesta zeleného automobilu za oceán.

Hyundai Elantra Coupé
Nový kupé Hyundai Elantra sa predstavilo na autosalóne v Južnej Kórei v meste Busan

Elantra Coupé vychádza z verzie Elantra limuzína a svojim sofistikovanejším dizajnom chce zákazníkom poskytnúť nové zážitky a hodnoty. "Budeme kontinuálne ponúkať hodnoty Modern Premium čoraz širšiemu okruhu zákazníkov," povedal prezident a predseda predstavenstva Hyundai Motor Choong Ho Kim. Elantra Coupé sa bude v Kórei predávať pod menom Avante Coupé. Exkluzívna expozícia značky Hyundai zaberala najväčší priestor na autosalóne.

Hyundai Elantra Coupé má dĺžku 4540 mm (oproti limuzíne + 10 mm), šírku 1775 mm a výšku 1435 mm. Benzínový motor 2,0 GDI s výkonom 175 koní a maximálnym krútiacim momentom 209 Nm poháňa predné kolesá prostredníctvom 6stupňovej mechanickej prevodovky. Elantra Coupé je výrazne dynamickejšia ako limuzína. Začiatok predaja na domácom kórejskom trhu je naplánovaný na druhú polovicu tohto roka.

Okrem nového kupé vystavoval Hyundai širokú škálu svojich modelov, od ekologických po luxusné limuzíny high-end, vrátane najnovších štúdií i-oniq a Hexa Space, ako aj svoje najmodernejšie technológie.

Hyundai Elantra Coupé Hyundai Elantra Coupé Hyundai Elantra Coupé
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.