Hyundai Elantra Coupé po premiére

Piatok, 08 jún 2012

Hyundai predstavil nový model Elantra Coupé. Premiéra sa konala na medzinárodnej Motor Show 2012 v meste Busan v Južnej Kórei, ktorý sa skončil 3. júna 2012 a konal sa pod mottom Cesta zeleného automobilu za oceán.

Hyundai Elantra Coupé
Nový kupé Hyundai Elantra sa predstavilo na autosalóne v Južnej Kórei v meste Busan

Elantra Coupé vychádza z verzie Elantra limuzína a svojim sofistikovanejším dizajnom chce zákazníkom poskytnúť nové zážitky a hodnoty. "Budeme kontinuálne ponúkať hodnoty Modern Premium čoraz širšiemu okruhu zákazníkov," povedal prezident a predseda predstavenstva Hyundai Motor Choong Ho Kim. Elantra Coupé sa bude v Kórei predávať pod menom Avante Coupé. Exkluzívna expozícia značky Hyundai zaberala najväčší priestor na autosalóne.

Hyundai Elantra Coupé má dĺžku 4540 mm (oproti limuzíne + 10 mm), šírku 1775 mm a výšku 1435 mm. Benzínový motor 2,0 GDI s výkonom 175 koní a maximálnym krútiacim momentom 209 Nm poháňa predné kolesá prostredníctvom 6stupňovej mechanickej prevodovky. Elantra Coupé je výrazne dynamickejšia ako limuzína. Začiatok predaja na domácom kórejskom trhu je naplánovaný na druhú polovicu tohto roka.

Okrem nového kupé vystavoval Hyundai širokú škálu svojich modelov, od ekologických po luxusné limuzíny high-end, vrátane najnovších štúdií i-oniq a Hexa Space, ako aj svoje najmodernejšie technológie.

Hyundai Elantra Coupé Hyundai Elantra Coupé Hyundai Elantra Coupé
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.