Hyundai HND-9: zo štúdie nový Genesis?

Piatok, 29 marec 2013

Hyundai zverejnil prvé kresby štúdie luxusného športového kupé HND-9. Je deviatou štúdiou pripravenou vo Výskumnom a vývojovom centre Hyundai Motor Group v meste Namyang. Štúdia nového kupé, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou nahradí súčasné kupé Genesis, má premiéru práve dnes na začínajúcom sa domácom autosalóne v Soule.

Hyundai HND-9
Bude zo štúdie Hyundai HND-9 nové športové kupé, ktoré nahradí doterajší Genesis?

Koncepcia karosérie s dramaticky dlhou kapotou a veľkým rázvorom kolies predstavuje elegantné prémiové klasické športové kupé. Štúdia HND-9 má značne futuristický vzhľad. Obsahuje prvky ako dohora výklopné dvere kabíny, línie špirálového profilu nadväzujúce na predné reflektory, strieborný lak karosérie, dva páry koncoviek výfuku a jedinečný tvar predných svetlometov i zadných skupinových svetiel.

Športové kupé HND-9 má klasické usporiadanie pohonu – vpredu preplňovaný motor V6 s priamym vstrekovaním paliva s objemom 3,3 litra a výkonom 370 koní, ktorý poháňa zadné kolesá prostredníctvom 8stupňovej automatickej prevodovky. Uhladené línie karosérie sa tiahnu od predných svetlometov až po veko batožinového priestoru, pričom objemné teleso karosérie a nápadne široká šesťuholníková maska chladiča zvýrazňujú výkonný potenciál štúdie.

Hyundai HND-9
Štúdia Hyundai HND-9 má motor uložený vpredu. Poháňať bude kolesá zadnej nápravy.

Podrobnejšie informácie o štúdii, ktorú Hyundai predstavuje ako luxusné športové kupé novej generácie, sa dozvieme po autosalóne v juhokórejskom Soule.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."