Hyundai i10: Prichádza najmenšia kórejská novinka

Piatok, 17 január 2020

Prvou tohtoročnou novinkou značky Hyundai je nová, v poradí tretia generácia najmenšieho modelu i10.

1-Hyundaii-i10
Nový najnovší Hyundai i10 sa predstavil vo Viedni na výstave Autoshow

Kórejská automobilka avizuje, že rok 2020 sa ponesie v znamení množstva produktových noviniek. Vraj takmer každý súčasný model, ktorý na Slovensku značka ponúka, príde v tomto roku v podobe novej generácie alebo minimálne ako facelift.

Úplne nový model i10 sa v týchto dňoch začal vyrábať vo fabrike Hyundai v Turecku. Príde s viacerými dizajnovými zmenami a oproti predchádzajúcej generácii ponúkne užívateľom aj širokú paletu pokročilých systémov konektivity, ktoré sa vo vozidlách najmenšieho segmentu A nachádzajú len zriedka. Ide o bohatý balík bezpečnostných systémov a viac priestoru sa dostane na personalizáciu vozidla podľa preferencií záujemcov o kúpu vozidla.

Nový model i10 tretej generácie je navrhnutý, vyvinutý a vyrábať sa začal v závode závode Hyundai v tureckom meste Izmit. Ponúkať sa bude s dvoma motorizáciami. Prvou je 1,0-litrový MPi trojvalec s výkonom 49 kW (67 k) a max. krútiacim momentom 96 Nm.

2-Hyundai-i10
Druhou pohonnou jednotkou je 1,2-litrový štvorvalec MPi s výkonom 62 kW (84 k) a krútiacim momentom 118 Nm, päťstupňovou manuálnou alebo automatizovanou prevodovkou, bohatou bezpečnostnou výbavou, technológiou Bluelink aj so širokými možnosťami farebnej personalizácie, napríklad strechou v čiernej alebo červenej farbe.
Hyundai i10 sa v Európe a aj na Slovensku začne predávať od februára tohto roku. Cena novej generácie Hyundai i10 na Slovensku bude štartovať pod sumou 9 000 € s DPH.
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."
Sikyna
Posledné podujatie série troch pretekov majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove dopadlo pre slovenského reprezentanta Richarda Šikyňu lepšie ako tie predchádzajúce. V meranom tréningu zajazdil 18. najrýchlejší čas a v popoludňajších pretekoch si potom vyjazdil 6 bodov do hodnotenia svetového šampionátu, keď v dvoch po sebe idúcich pretekoch bodoval na 17. a 19. mieste. Vynieslo mu to celkové 21. miesto a v priebežnom hodnotení seriálu je so ziskom 58 bobov na 26. pozícii.
Šikyňa-Mantova2
Druhé podujatie z trojice pretekov seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove v stredu tento týždeň nevyšlo slovenskému jazdcovi Richardovi Šikyňovi (MX Slovakia/JD Gunnex KTM RT). Kvalifikácia sa pre slovenského reprezentanta nevyvíjala dobre, keď po problémoch s oboma motocyklami sa Šikyňovi nepodarilo zajazdiť ani jedno plnohodnotné rýchle kolo a tak nemohol nastúpiť do prvej jazdy. V druhej jazde po kontakte s iným jazdcom preteky začínal z konca štartového poľa a do cieľa prišiel na 26. mieste. V priebežnom hodnotení mu pred najbližšími nedeľnými pretekmi patrí 24. miesto.