Hyundai i10: Prichádza najmenšia kórejská novinka

Piatok, 17 január 2020

Prvou tohtoročnou novinkou značky Hyundai je nová, v poradí tretia generácia najmenšieho modelu i10.

1-Hyundaii-i10
Nový najnovší Hyundai i10 sa predstavil vo Viedni na výstave Autoshow

Kórejská automobilka avizuje, že rok 2020 sa ponesie v znamení množstva produktových noviniek. Vraj takmer každý súčasný model, ktorý na Slovensku značka ponúka, príde v tomto roku v podobe novej generácie alebo minimálne ako facelift.

Úplne nový model i10 sa v týchto dňoch začal vyrábať vo fabrike Hyundai v Turecku. Príde s viacerými dizajnovými zmenami a oproti predchádzajúcej generácii ponúkne užívateľom aj širokú paletu pokročilých systémov konektivity, ktoré sa vo vozidlách najmenšieho segmentu A nachádzajú len zriedka. Ide o bohatý balík bezpečnostných systémov a viac priestoru sa dostane na personalizáciu vozidla podľa preferencií záujemcov o kúpu vozidla.

Nový model i10 tretej generácie je navrhnutý, vyvinutý a vyrábať sa začal v závode závode Hyundai v tureckom meste Izmit. Ponúkať sa bude s dvoma motorizáciami. Prvou je 1,0-litrový MPi trojvalec s výkonom 49 kW (67 k) a max. krútiacim momentom 96 Nm.

2-Hyundai-i10
Druhou pohonnou jednotkou je 1,2-litrový štvorvalec MPi s výkonom 62 kW (84 k) a krútiacim momentom 118 Nm, päťstupňovou manuálnou alebo automatizovanou prevodovkou, bohatou bezpečnostnou výbavou, technológiou Bluelink aj so širokými možnosťami farebnej personalizácie, napríklad strechou v čiernej alebo červenej farbe.
Hyundai i10 sa v Európe a aj na Slovensku začne predávať od februára tohto roku. Cena novej generácie Hyundai i10 na Slovensku bude štartovať pod sumou 9 000 € s DPH.
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.