Hyundai i10: Prichádza najmenšia kórejská novinka

Piatok, 17 január 2020

Prvou tohtoročnou novinkou značky Hyundai je nová, v poradí tretia generácia najmenšieho modelu i10.

1-Hyundaii-i10
Nový najnovší Hyundai i10 sa predstavil vo Viedni na výstave Autoshow

Kórejská automobilka avizuje, že rok 2020 sa ponesie v znamení množstva produktových noviniek. Vraj takmer každý súčasný model, ktorý na Slovensku značka ponúka, príde v tomto roku v podobe novej generácie alebo minimálne ako facelift.

Úplne nový model i10 sa v týchto dňoch začal vyrábať vo fabrike Hyundai v Turecku. Príde s viacerými dizajnovými zmenami a oproti predchádzajúcej generácii ponúkne užívateľom aj širokú paletu pokročilých systémov konektivity, ktoré sa vo vozidlách najmenšieho segmentu A nachádzajú len zriedka. Ide o bohatý balík bezpečnostných systémov a viac priestoru sa dostane na personalizáciu vozidla podľa preferencií záujemcov o kúpu vozidla.

Nový model i10 tretej generácie je navrhnutý, vyvinutý a vyrábať sa začal v závode závode Hyundai v tureckom meste Izmit. Ponúkať sa bude s dvoma motorizáciami. Prvou je 1,0-litrový MPi trojvalec s výkonom 49 kW (67 k) a max. krútiacim momentom 96 Nm.

2-Hyundai-i10
Druhou pohonnou jednotkou je 1,2-litrový štvorvalec MPi s výkonom 62 kW (84 k) a krútiacim momentom 118 Nm, päťstupňovou manuálnou alebo automatizovanou prevodovkou, bohatou bezpečnostnou výbavou, technológiou Bluelink aj so širokými možnosťami farebnej personalizácie, napríklad strechou v čiernej alebo červenej farbe.
Hyundai i10 sa v Európe a aj na Slovensku začne predávať od februára tohto roku. Cena novej generácie Hyundai i10 na Slovensku bude štartovať pod sumou 9 000 € s DPH.
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.