Hyundai i30 je nová zbraň na lovenie zákazníkov

Nedeľa, 10 jún 2007

Hyundai pokračoval vo svojej ofenzíve aj v Ženeve, keď predstavil vo svetovej premiére produkčný model i30, ďalej úplne prepracované kupé a koncept menom Qarmaq. Produkčná novinka s novým alfanumerickým značením i30 je sesterským modelom na Slovensku vyrábaného automobilu Kia Ce'ed.

Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30

Vyrábať sa bude v českých Nošoviciach, kým však fabriku dostavajú, montovať sa nový Hyundai i30 bude v Kórei, a už v druhej polovici tohto roka sa má dostať aj do predaja. Aj i30, podobne ako Ce'ed, vyniká progresívnym dizajnom riešenia karosérie, veľkým vnútorným priestorom, bohatou bezpečnostnou výbavou a slušným komfortom interiéru. Pohonnými jednotkami budú tri benzínové motory 1,4 l (109 k), 1,6 l (122 k) a 2,0 l (143 k), a tri dieselové, dva s objemom 1,6 l (90 k a 115) a jeden s 2,0 l (140 k). Okrem vystavovaného päťdverového hatchbacku bude aj trojdverová verzia.

Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30

Kupé svojou evolúciou milo prekvapilo obdivovateľov týchto športovo ladených automobilov. Hyundai má po tomto facelifte skutočne atraktívne kupé, ktoré vo svojej kategórii patrí k tým cenovo dostupnejším. Má veľmi vydarený a dynamický dizajn s výbornou aerodynamikou. Jeho vzhľad vylepšili nové svetlá vpredu i vzadu a vpredu zväčšený otvor pre vstup chladiaceho vzduchu. Poháňať ho budú benzínové motory - štvorvalec s objemom 2,0 l a výkonom 143 koní alebo vidlicový šesťvalec 2,7 litra s výkonom 167 koní.

Hyundai Qarmaq Hyundai Qarmaq Hyundai Qarmaq

Dizajn konceptu Qarmaq sa v Ženeve páčil a naznačuje smer vývoja budúcich generácií automobilov Hyundai, najmä z hľadiska technológií. Unikátne z elastického materiálu je riešená predná časť konceptu Qarmaq z hľadiska ochrany chodca pri čelnej zrážke. Nové technológie by sa mali v praxi uplatňovať v rokoch 2008 až 2014.

Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.