Hyundai i30 je nová zbraň na lovenie zákazníkov

Nedeľa, 10 jún 2007

Hyundai pokračoval vo svojej ofenzíve aj v Ženeve, keď predstavil vo svetovej premiére produkčný model i30, ďalej úplne prepracované kupé a koncept menom Qarmaq. Produkčná novinka s novým alfanumerickým značením i30 je sesterským modelom na Slovensku vyrábaného automobilu Kia Ce'ed.

Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30

Vyrábať sa bude v českých Nošoviciach, kým však fabriku dostavajú, montovať sa nový Hyundai i30 bude v Kórei, a už v druhej polovici tohto roka sa má dostať aj do predaja. Aj i30, podobne ako Ce'ed, vyniká progresívnym dizajnom riešenia karosérie, veľkým vnútorným priestorom, bohatou bezpečnostnou výbavou a slušným komfortom interiéru. Pohonnými jednotkami budú tri benzínové motory 1,4 l (109 k), 1,6 l (122 k) a 2,0 l (143 k), a tri dieselové, dva s objemom 1,6 l (90 k a 115) a jeden s 2,0 l (140 k). Okrem vystavovaného päťdverového hatchbacku bude aj trojdverová verzia.

Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30

Kupé svojou evolúciou milo prekvapilo obdivovateľov týchto športovo ladených automobilov. Hyundai má po tomto facelifte skutočne atraktívne kupé, ktoré vo svojej kategórii patrí k tým cenovo dostupnejším. Má veľmi vydarený a dynamický dizajn s výbornou aerodynamikou. Jeho vzhľad vylepšili nové svetlá vpredu i vzadu a vpredu zväčšený otvor pre vstup chladiaceho vzduchu. Poháňať ho budú benzínové motory - štvorvalec s objemom 2,0 l a výkonom 143 koní alebo vidlicový šesťvalec 2,7 litra s výkonom 167 koní.

Hyundai Qarmaq Hyundai Qarmaq Hyundai Qarmaq

Dizajn konceptu Qarmaq sa v Ženeve páčil a naznačuje smer vývoja budúcich generácií automobilov Hyundai, najmä z hľadiska technológií. Unikátne z elastického materiálu je riešená predná časť konceptu Qarmaq z hľadiska ochrany chodca pri čelnej zrážke. Nové technológie by sa mali v praxi uplatňovať v rokoch 2008 až 2014.

Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.