Hyundai i30 je nová zbraň na lovenie zákazníkov

Nedeľa, 10 jún 2007

Hyundai pokračoval vo svojej ofenzíve aj v Ženeve, keď predstavil vo svetovej premiére produkčný model i30, ďalej úplne prepracované kupé a koncept menom Qarmaq. Produkčná novinka s novým alfanumerickým značením i30 je sesterským modelom na Slovensku vyrábaného automobilu Kia Ce'ed.

Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30

Vyrábať sa bude v českých Nošoviciach, kým však fabriku dostavajú, montovať sa nový Hyundai i30 bude v Kórei, a už v druhej polovici tohto roka sa má dostať aj do predaja. Aj i30, podobne ako Ce'ed, vyniká progresívnym dizajnom riešenia karosérie, veľkým vnútorným priestorom, bohatou bezpečnostnou výbavou a slušným komfortom interiéru. Pohonnými jednotkami budú tri benzínové motory 1,4 l (109 k), 1,6 l (122 k) a 2,0 l (143 k), a tri dieselové, dva s objemom 1,6 l (90 k a 115) a jeden s 2,0 l (140 k). Okrem vystavovaného päťdverového hatchbacku bude aj trojdverová verzia.

Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30

Kupé svojou evolúciou milo prekvapilo obdivovateľov týchto športovo ladených automobilov. Hyundai má po tomto facelifte skutočne atraktívne kupé, ktoré vo svojej kategórii patrí k tým cenovo dostupnejším. Má veľmi vydarený a dynamický dizajn s výbornou aerodynamikou. Jeho vzhľad vylepšili nové svetlá vpredu i vzadu a vpredu zväčšený otvor pre vstup chladiaceho vzduchu. Poháňať ho budú benzínové motory - štvorvalec s objemom 2,0 l a výkonom 143 koní alebo vidlicový šesťvalec 2,7 litra s výkonom 167 koní.

Hyundai Qarmaq Hyundai Qarmaq Hyundai Qarmaq

Dizajn konceptu Qarmaq sa v Ženeve páčil a naznačuje smer vývoja budúcich generácií automobilov Hyundai, najmä z hľadiska technológií. Unikátne z elastického materiálu je riešená predná časť konceptu Qarmaq z hľadiska ochrany chodca pri čelnej zrážke. Nové technológie by sa mali v praxi uplatňovať v rokoch 2008 až 2014.

Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.