Hyundai i30 je nová zbraň na lovenie zákazníkov

Nedeľa, 10 jún 2007

Hyundai pokračoval vo svojej ofenzíve aj v Ženeve, keď predstavil vo svetovej premiére produkčný model i30, ďalej úplne prepracované kupé a koncept menom Qarmaq. Produkčná novinka s novým alfanumerickým značením i30 je sesterským modelom na Slovensku vyrábaného automobilu Kia Ce'ed.

Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30

Vyrábať sa bude v českých Nošoviciach, kým však fabriku dostavajú, montovať sa nový Hyundai i30 bude v Kórei, a už v druhej polovici tohto roka sa má dostať aj do predaja. Aj i30, podobne ako Ce'ed, vyniká progresívnym dizajnom riešenia karosérie, veľkým vnútorným priestorom, bohatou bezpečnostnou výbavou a slušným komfortom interiéru. Pohonnými jednotkami budú tri benzínové motory 1,4 l (109 k), 1,6 l (122 k) a 2,0 l (143 k), a tri dieselové, dva s objemom 1,6 l (90 k a 115) a jeden s 2,0 l (140 k). Okrem vystavovaného päťdverového hatchbacku bude aj trojdverová verzia.

Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30

Kupé svojou evolúciou milo prekvapilo obdivovateľov týchto športovo ladených automobilov. Hyundai má po tomto facelifte skutočne atraktívne kupé, ktoré vo svojej kategórii patrí k tým cenovo dostupnejším. Má veľmi vydarený a dynamický dizajn s výbornou aerodynamikou. Jeho vzhľad vylepšili nové svetlá vpredu i vzadu a vpredu zväčšený otvor pre vstup chladiaceho vzduchu. Poháňať ho budú benzínové motory - štvorvalec s objemom 2,0 l a výkonom 143 koní alebo vidlicový šesťvalec 2,7 litra s výkonom 167 koní.

Hyundai Qarmaq Hyundai Qarmaq Hyundai Qarmaq

Dizajn konceptu Qarmaq sa v Ženeve páčil a naznačuje smer vývoja budúcich generácií automobilov Hyundai, najmä z hľadiska technológií. Unikátne z elastického materiálu je riešená predná časť konceptu Qarmaq z hľadiska ochrany chodca pri čelnej zrážke. Nové technológie by sa mali v praxi uplatňovať v rokoch 2008 až 2014.

Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.