Hyundai i30 kombi: dlhšia karoséria, väčší kufor

Piatok, 24 február 2012

Do modelového radu i30 pridáva Hyundai k už známemu päťdverovému hatchbacku aj nové kombi. K základnému modelu tak pribudne ďalší s dlhšou karosériou, veľkým vnútorným priestorom, väčším kufrom a elegantným interiérom. Predstavu o tom, ako bude vyzerať nám poskytujú prvé oficiálne snímky, ktoré automobilka uvoľnila krátko pred premiérou na autosalóne v Ženeve.

Hyundai i30 wagon
Kombi Hyundai i30 druhej generácie bude mať premiéru na autosalóne v Ženeve

Kombi i30 je druhý člen rodiny druhej generácie Hyundai v nižšej strednej triede. Po päťdverovom hatchbacku rozširuje kórejský výrobca svoju ponuku o väčší a priestrannejší model. Aj kombi, podobne ako hatchback, sa bude vyrábať v Nošoviciach v Českej republike a aj táto väčšia verzia i30 bola navrhnutá a skonštruovaná v Európe pre Európu, ako o tom s pýchou hovoria samotní Kórejci.

Elegantné kombi využíva rovnaké motory a podvozok ako päťdverový hatchback i30 novej generácie, no má dlhšiu karosériu, ktorá umožnila výrazne zväčšiť objem batožinového priestoru bez negatívneho ovplyvnenia dynamického dizajnu.

Kombi má so 4485 mm o 185 mm väčšiu dĺžku ako päťdverový súrodenec, vďaka čomu patrí k najpriestrannejším automobilom v segmente nižšej strednej triedy. Oproti kombi i30 predchádzajúcej generácie je nový model o 10 mm dlhší.

Od základného hatchbacku má kombi výrazne väčší batožinový priestor so základným objemom 528 litrov (hatchback 378 litrov) – čo predstavuje najlepšiu hodnotu v triede, ktorý možno zvýšiť až na 1642 litrov.

Kombi i30 novej generácie sa bude dodávať s rovnakými motormi ako základný päťdverový model s troma benzínovými a troma naftovými, s výkonovým rozpätím od 66 kW (90 k) do 99 kW (135 k). Najvýkonnejší benzínový motor je vybavený priamym vstrekovaním paliva GDI, všetky motory sa štandardne kombinujú so 6tupňovými prevodovkami.

Hyundai očakáva, že nové kombi i30 osloví najmä tých zákazníkov, ktorí hľadajú praktický a variabilný automobil s atraktívnym vzhľadom, predovšetkým však rodiny.

Hyundai i30 wagon Hyundai i30 wagon Hyundai i30 wagon
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.