Hyundai i30 kombi: dlhšia karoséria, väčší kufor

Piatok, 24 február 2012

Do modelového radu i30 pridáva Hyundai k už známemu päťdverovému hatchbacku aj nové kombi. K základnému modelu tak pribudne ďalší s dlhšou karosériou, veľkým vnútorným priestorom, väčším kufrom a elegantným interiérom. Predstavu o tom, ako bude vyzerať nám poskytujú prvé oficiálne snímky, ktoré automobilka uvoľnila krátko pred premiérou na autosalóne v Ženeve.

Hyundai i30 wagon
Kombi Hyundai i30 druhej generácie bude mať premiéru na autosalóne v Ženeve

Kombi i30 je druhý člen rodiny druhej generácie Hyundai v nižšej strednej triede. Po päťdverovom hatchbacku rozširuje kórejský výrobca svoju ponuku o väčší a priestrannejší model. Aj kombi, podobne ako hatchback, sa bude vyrábať v Nošoviciach v Českej republike a aj táto väčšia verzia i30 bola navrhnutá a skonštruovaná v Európe pre Európu, ako o tom s pýchou hovoria samotní Kórejci.

Elegantné kombi využíva rovnaké motory a podvozok ako päťdverový hatchback i30 novej generácie, no má dlhšiu karosériu, ktorá umožnila výrazne zväčšiť objem batožinového priestoru bez negatívneho ovplyvnenia dynamického dizajnu.

Kombi má so 4485 mm o 185 mm väčšiu dĺžku ako päťdverový súrodenec, vďaka čomu patrí k najpriestrannejším automobilom v segmente nižšej strednej triedy. Oproti kombi i30 predchádzajúcej generácie je nový model o 10 mm dlhší.

Od základného hatchbacku má kombi výrazne väčší batožinový priestor so základným objemom 528 litrov (hatchback 378 litrov) – čo predstavuje najlepšiu hodnotu v triede, ktorý možno zvýšiť až na 1642 litrov.

Kombi i30 novej generácie sa bude dodávať s rovnakými motormi ako základný päťdverový model s troma benzínovými a troma naftovými, s výkonovým rozpätím od 66 kW (90 k) do 99 kW (135 k). Najvýkonnejší benzínový motor je vybavený priamym vstrekovaním paliva GDI, všetky motory sa štandardne kombinujú so 6tupňovými prevodovkami.

Hyundai očakáva, že nové kombi i30 osloví najmä tých zákazníkov, ktorí hľadajú praktický a variabilný automobil s atraktívnym vzhľadom, predovšetkým však rodiny.

Hyundai i30 wagon Hyundai i30 wagon Hyundai i30 wagon
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5