Hyundai i30: Prvé fotografie nového modelu

Utorok, 25 február 2020

Kórejský Hyundai zverejnil prvú snímku nového modelu i30, ktorý bude mať svetovú premiéru presne o týždeň na ženevskom autosalóne. Nový Hyundai i30 má nové prvky dizajnu, ktoré skrášľujú jeho vzhľad. Upútajú nové nárazníky vpredu i vzadu, aj nové LED svetlomety, ktoré vozidlu dodávajú dravý a športovejší vzhľad.

Hyundai-i30
Nový Hyundai i30 sa na autosalóne v Ženeve predstaví vo svetovej premiére

Na prvej snímke je už na prvý pohľad zrejmé, že jeho vzhľad sa od aktuálneho modelu i30 diametrálne odlišuje. Prepracovaný dizajn zaujme svojimi vycibrenými tvarmi, vpredu novou maskou chladiča i otvormi pre vstup vzduchu na chladenie brzdových kotúčov.

Na snímke nového i30 N Line, je možné vidieť niektoré z najvýznamnejších nových prvkov dizajnu: prepracovaný predný nárazník a novú masku chladiča. Tieto prvky dopĺňajú nové LED svetlomety a integrované denné svetlá v tvare V, ktoré vytvárajú pôsobivejší prvý dojem z vozidla.

Ďalšie vylepšenia dizajnu nového modelu i30 uvidíme až v Ženeve. Bude to nový zadný nárazník, zadné svetlá a zliatinové disky rozmerov 16, 17 a 18 palcov. Aj dizajn interiéru i30 prešiel zmenami. Okrem iného pribudol nový digitálny prístrojový panel a väčší 10,25 palcový displej.

S novým hatchbackom i30 uvedie Hyundai na trh aj praktickú verziu kombi. Vo výbave N Line to znamená, že športové prvky výbavy budú po prvýkrát pre všetky typy karosérií i30.

Nový Hyundai i30 bude oficiálne predstavený vo svetovej premiére 3. marca v Ženeve.

(jGold)
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.