Hyundai i40 prichádza na Slovensko

Sobota, 11 jún 2011

Hyundai už o pár dní spustí na Slovensku predaj nového modelu i40 vo verzii kombi. Prvé autá smerujú loďou do Európy, takže onedlho sa objavia u našich predajcov. Cena nového kórejského kombi s bohatou základnou výbavou začína na sume 21 990 eúr.

Hyundai i40
Nové kombi strednej triedy Hyundai i40 spestrí predajné priestory slovenských predajcov

Modelom i40, nástupcom Sonaty, sa Hyundai vracia do strednej triedy. Nové i40 má originálny dizajn, veľmi slušnú technickú úroveň, pridali mu aj nadštandardne bohatú výbavu a poskytujú päťročnú záruku bez príplatku, bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, päťročnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov zvýhodnené prehliadky technického stavu. Do strednej triedy tak vstupuje nový silný hráč, ktorý už nevsádza len na cenu, ale ponúka aj iné bonity.

Prečo prichádza nové i40 vo verzia kombi a nie sedan? Verziu kombi i40 predstavil Hyundai vo svetovej premiére už v Ženeve na jar tohto roku. Sedan sa predstavil o 9 týždňov neskôr na májovom autosalóne v Barcelone. Nový model strednej triedy otvára novú éru značky Hyundai v Európe a jeho príchod vyvolal značný ohlas. Slovenská verejnosť sa s ním zoznámila počas aprílového autosalónu v Bratislave.

Príchod nového modelu i40 stanovilo slovenské zastúpenia importéra na 10. jún. Model i40 dáva šancu značke Hyundai aj na oslovenie firemnej klientely, čo môže posilniť imidž značky na slovenskom trhu.

Hyundai i40 – ceny na slovenskom trhu

MotorPrevodovkaVýkon (kW/k)ComfortStylePremium
1,6 GDI6M99/13521 990 €23 990 €-
2,0 GDI6M130/177-25 490 €31 490 €
1,7 CRDi6M85/11522 900 €--
1,7 CRDi6M100/136-25 990 €31 990 €

Hyundai i40 ponúkne štyri pohonné jednotky a v základe 6stupňové manuálne prevodovky pre všetky motorizácie. Ku všetkým motorom okrem 1,6 GDI sa bude dodávať aj automatická prevodovka. Zákazník si bude môcť vybrať z troch stupňov výbavy – Comfort, Style a Premium. Už základná od 21 990 eur obsahuje napríklad sedem airbagov, ESP, manuálnu klimatizáciu, elektronickú parkovaciu brzdu, asistenta pre rozjazd do kopca, dažďový senzor a iné. Svojou cenou, kvalitou a dizajnom sa nový i40 pokúsi konkurovať modelom ako VW Passat, Opel Insignia či Ford Mondeo.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.