Hyundai i40 sedan

Nedeľa, 22 máj 2011

Hyundai i40 kombi mal svoju slovenskú výstavnú premiéru v apríli na autosalóne v Bratislave. Teraz na nedávno skončenom autosalóne v Barcelone mal svoju svetovú premiéru nový sedan i40. V Barcelone najmä preto, že sedany sú v Španielsku veľmi populárne a tvoria až 40 percent predajov.

Hyundai i40 sedan
Prvá snímka limuzíny i40, ktorú Hyundai zverejnil pred svetovou premiérou v Barcelone

Premiéra nasledovala, netradične, po svetovej premiére kombi i40, ktorá sa konala na ženevskom autosalóne v marci tohto roku. Limuzína Hyundai i40 bude najnovším modelom predstaveným pod novým sloganom značky – "Nové myslenie. Nové možnosti."

Hyundai i40 sedan nesie v sebe najnovší evolučný stupeň jedinečných výrazových prostriedkov dizajnu "fluidic sculpture", ktoré Hyundai začal uplatňovať na svojich modeloch v roku 2009 a môžeme ho vidieť na modeloch ix35 a ix20.

Limuzína i40 ďalej umocňuje európsku identitu modelového programu kórejského výrobcu. Aj sedan podobne ako skôr uvedené kombi navrhli a skonštruovali v európskom výskumnom a vývojovom centre značky Hyundai v nemeckom Rüsselsheime. Svojim vzhľadom nová trojpriestorová limuzína pripomína skôr kupé ako klasický sedan.

Limuzína Hyundai i40 vyniká nielen atraktívnym dizajnom, ale aj vysokou mierou priestorového komfortu vďaka veľkému rázvoru 277 centimetrov. Má jeden z najväčších vnútorných priestorov v strednej triede. Veď napríklad výška stropu nad predným sedadlom je 1025 mm, vnútorná šírka vpredu v oblasti ramien 1455 mm a priestor na nohy 1170 mm.

Sedan i40 zdieľa rovnakú techniku ako skôr predstavené kombi. Pohon budú obstarávať dva benzínové a dva dieselové agregáty. Základom by mal byť benzínový štvorvalec s objemom 1,6 litra s priamym vstrekovaním paliva a úctyhodným výkonom 140 koní. Výkonnejšou verziou dvojliter s výkonom 177 koní. Naftové jednotky by mali mať objem 1,7 litra a verzie výkonov 115 a 136 koní.

Do predaja by nový sedan Hyundai i40 mal prísť na prelome rokov 2011 a 2012.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."