Hyundai Kona: Najmenšie kórejské SUV

Sobota, 08 apríl 2017

Kórejská automobilka Hyundai je pripravená predstaviť ďalšie SUV, resp. subkompaktný crossover. Chce ním konkurovať modelom ako Renault Captur, Nissan Juke či Toyota C-HR.

Hyundai Kona
Hyundai novinku Kona, malé štýlové SUV, má predstaviť v najbližších dňoch v New Yorku

Hyundai svoje nové subkompaktné SUV pomenoval Kona. Ide o úplne nový model segmentu B a bude štvrtým členom športovo úžitkovej rodiny značky v Európe a pridá sa k modelom Tucson, Santa Fe a Grand Santa Fe. Automobilka o ňom hovorí ako o modei s progresívnym dizajnom, ktorý reflektuje životný štýl moderných zákazníkov.

Pomenovanie Kona pochádza z mena časti hlavného havajského ostrova. Nový najmenší model SUV kórejského výrobcu doplní portfóĺio výrobcu o dôležitý a doteraz chýbajúci subkompaktný crossover. Novinka Kona tak vyplní chýbajúce miesto v modelovom rade SUV.

Aby Hyundai svoj zámer o chystanom modeli aj fakticky podložil, zverejňuje fotografiu na ktorej je detail agresívne štylizovaného úzkeho svetlometu. O aute nič viac. Už táto snímka však sľubuje, že nový model bude mať veľmi atraktívny a príťažlivý dizajn. V tlačovej správe Hyundai okrem inovatívneho dizajnu vyzdvihuje najpriestrannejšiu kabínu a vysoko hodnotí jazdné vlastnosti novinky, ktoré majú byť najlepšie v triede.

Pre Hyundai je model Kona dôležitý krok na ceste k dosiahnutiu cieľa stať sa vedúcou ázijskou automobilovou značkou v Európe. Predpokladá sa, že nový model Kona by mal Hyundai predstaviť na blížiacom sa autosalóne v New Yorku.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.