Hyundai Kona odtajňuje ďalšie detaily

Pondelok, 01 máj 2017

Hyundai zverejnil ďalšie detaily o novom modeli Kona pred jeho svetovou premiérou, ktorú sľubuje v najbližších mesiacoch. Novinka pokračuje v novom dizajnovom smere, ktorý dodáva modelu v segmente subkompaktných SUV progresívny charakter a jedinečný vzhľad.

Hyundai Kona
Hyundai odkryl ďalšie detaily – masku chladiča a hlavné a denné svetlá

Predstavovať nové modely po detailoch sa pre niektoré automobilky stalo zaužívanou praxou. Činí tak aj Hyundai a po prvom obrázku spred pár týždňov, kedy nám ukázal detail predného reflektoru, odkrýva teraz o kúsok viac – siluetu prednej masky chladiča a hlavné a denné svetlá.

Detaile naznačujú, že malé kórejské SUV, resp. crossover, by sa svojim agresívnym dizajnom mohol zamerať na konkurenčné subkompaktné modely ako Nissan Juke, Renault Captur alebo aj Toyotu C-HR.

Novinka Kona má doplniť portfólio Hyundai o malý crossover, ktorý automobilka v ponuke zatiaľ nemá. Bude štvrtým do rodiny SUV k súčasným modelom Tucson, Santa Fe a Grand Santa Fe. Zároveň najmladším členom tejto rodiny a aj preto sľubuje najmodernejší a určite aj najagresívnejší dizajn. Naznačuje to už kaskádovitá maska chladiča, ktorú Hyundai použil po prvý raz.

Inovatívne je riešené aj členenie dvojitých predných svetlometov, čo umocňuje vizuálny dojem dennými svetlami z LED umiestnenými nad prednými reflektormi, ktoré sú tiež s technológiou LED. Dva horizontálne oddelené svetelné systémy dodávajú prednej časti karosérie suverénny a progresívny vzhľad úzkymi a ostrými tvarmi. Výrazný dizajn prednej časti karosérie naznačuje široký rozchod kolies a robustný dizajn.

Model Kona je ďalším krokom európskej divízie automobilky Hyundai stať sa vedúcou ázijskou automobilovou značkou v Európe do roku 2021.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.