Hyundai Kona odtajňuje ďalšie detaily

Pondelok, 01 máj 2017

Hyundai zverejnil ďalšie detaily o novom modeli Kona pred jeho svetovou premiérou, ktorú sľubuje v najbližších mesiacoch. Novinka pokračuje v novom dizajnovom smere, ktorý dodáva modelu v segmente subkompaktných SUV progresívny charakter a jedinečný vzhľad.

Hyundai Kona
Hyundai odkryl ďalšie detaily – masku chladiča a hlavné a denné svetlá

Predstavovať nové modely po detailoch sa pre niektoré automobilky stalo zaužívanou praxou. Činí tak aj Hyundai a po prvom obrázku spred pár týždňov, kedy nám ukázal detail predného reflektoru, odkrýva teraz o kúsok viac – siluetu prednej masky chladiča a hlavné a denné svetlá.

Detaile naznačujú, že malé kórejské SUV, resp. crossover, by sa svojim agresívnym dizajnom mohol zamerať na konkurenčné subkompaktné modely ako Nissan Juke, Renault Captur alebo aj Toyotu C-HR.

Novinka Kona má doplniť portfólio Hyundai o malý crossover, ktorý automobilka v ponuke zatiaľ nemá. Bude štvrtým do rodiny SUV k súčasným modelom Tucson, Santa Fe a Grand Santa Fe. Zároveň najmladším členom tejto rodiny a aj preto sľubuje najmodernejší a určite aj najagresívnejší dizajn. Naznačuje to už kaskádovitá maska chladiča, ktorú Hyundai použil po prvý raz.

Inovatívne je riešené aj členenie dvojitých predných svetlometov, čo umocňuje vizuálny dojem dennými svetlami z LED umiestnenými nad prednými reflektormi, ktoré sú tiež s technológiou LED. Dva horizontálne oddelené svetelné systémy dodávajú prednej časti karosérie suverénny a progresívny vzhľad úzkymi a ostrými tvarmi. Výrazný dizajn prednej časti karosérie naznačuje široký rozchod kolies a robustný dizajn.

Model Kona je ďalším krokom európskej divízie automobilky Hyundai stať sa vedúcou ázijskou automobilovou značkou v Európe do roku 2021.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."