Hyundai má novú Sonatu Hybrid

Piatok, 02 august 2019

Nový Hyundai Sonata Hybrid prichádza s exkluzívnym dizajnom a vylepšenými dynamickými prvkami. Hybridný model nielenže zvýrazňuje vzhľad a dojem ekologického vozidla, ale upúta aj jemne vyladenou aerodynamikou.

1-Hyundai-Sonata-Hybrid

Hyundai Sonata Hybrid rozširuje portfólio ekologických modelov značky

Nový hybrid automobilky Hyundai so staronovým názvom Sonata sa predstavuje novým dizajnom s kaskádovitou maskou a novým zadným spojlerom. Má v streche zabudovaný solárny systém a tak zvyšuje vzdialenosť dojazdu a zabraňuje vybitiu batérie. Navyše v Sonate Hybrid sa po prvý raz použila technológia ASC (ActiveShiftControl), ktorá skracuje čas radenia automatickej prevodovky a znižuje spotrebu paliva

Solárny strešný systém debutuje práve v modeli Sonata Hybrid. Nabíja batériu a predlžuje vzdialenosť dojazdu a zabraňuje vybitiu batérie. Solárny strešný systém so 6 hodinami denného nabíjania zvýši dojazdovú vzdialenosť vozidla až o 1300 km ročne.

Hyundai ako prvý automobilový výrobca na svete používa technológiu ASC na zlepšenie dynamického zážitku z jazdy a úspory paliva vozidla. Systém aplikuje nový riadiaci logický softvér na hybridnú riadiacu jednotku, ktorá potom riadi elektromotor tak, aby sa vyrovnali otáčky motora a prevodovky. Skracuje tak čas radenia prevodovky o 30 %, vďaka čomu nielen zlepšuje zrýchlenie hybridného vozidla a úsporu paliva, ale aj životnosť prevodovky.

Nová Sonata Hybrid, dlhá 4900 mm, široká 1860 mm a vysoká 1445 mm,má vo svojich útrobách motor Smartstream G2,0 GDi HEV a šesťstupňovú hybridnú prevodovku. Motor má výkon 112 kW/152k a elektromotor 38 kW/51k. Kombinovaný výkon systému je 143 kW/195k. Sonatu chváli aj kombinovaná spotreba paliva, ktorá je pod hranicou 5 l/100 km.

2-Hyundai-Sonata-Hybrid

Sonata Hybrid pomocou solárneho strešného systému zvyšuje dĺžku dojazdu

Z výbavy modelu Sonata Hybrid spomeňme systémom Forward Collision Avoidance Assist, ktorý detekuje chodcov. Upozorňuje vodičov na núdzové situácie a v prípade potreby samostatne brzdí.

Sonata podporuje tiež funkciu Digital Key prostredníctvom špeciálnej aplikácie pre smartfóny. Digitálny kľúč môže prostredníctvom smartfónu na diaľku ovládať vybrané systémy vozidla. Pomocou Bluetooth môžu používatelia uzamknúť a odomknúť vozidlo a aktivovať alarm či naštartovať motor.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.