Hyundai ocenený za dizajn

Piatok, 10 august 2012

Hyundai získal v Nemecku ocenenia za dizajn v druhom ročníku nezávislej súťaže automobilového dizajnu Automotive Brand Contest, ktorú organizuje Nemecká rada pre dizajn. Hyundai i30 novej generácie za Najlepší interiér a Najlepší exteriér a koncept Hyundai i-oniq ako Najlepšia štúdia.

Hyundai i-oniq
Koncept Hyundai i-oniq predstavený na jar v Ženeve dostal v Nemecku cenu za dizajn

Obidva ocenené modely sú dielom európskeho dizajnového tímu Hyundai, ktorý pôsobí pri Hyundai Motor Europe Technical Centre v nemeckom Rüsselsheime. Ceny pre i30 novej generácie vypovedajú o úsilí značky Hyundai navrhovať produkty príťažlivé pre európskych zákazníkov.

Exteriér navrhnutý v duchu novej filozofie kórejskej automobilky fluidic sculpture vyvoláva dojem dynamiky aj keď je vozidlo stojí a zaujme aj svojim sebavedomým vzhľadom. Interiér nového modelu predstavuje oproti modelu prvej generácie výrazný krok vpred a do kabíny vnáša nové kvalitnejšie materiály.

Štúdia Hyundai i-oniq po prvý raz predstavená v marci tohto roku na ženevskom autosalóne prezentuje nové technológie a dizajnové prvky, ktoré naznačujú smerovanie značky. Charakterizujú ju elegantné línie a nové povrchy v exteriéri i interiéri, ako aj futuristický dizajn interiéru kombinujúci layout kabíny koncentrovaný na vodiča s vysokou mierou komfortu pre ostatných členov posádky vozidla.

"Ocenenie od Nemeckej rady pre dizajn je ďalším dôkazom úspešnej premeny dizajnu značky Hyundai. Nový dizajn dodáva našim produktom emocionálnu príťažlivosť. Model i30 novej generácie je najlepším príkladom nášho úsilia vyvíjať automobily zodpovedajúce požiadavkám európskych zákazníkov," povedal Allan Rushforth z Hyundai Motor Europe.

Hyundai i-oniq Hyundai i-oniq Hyundai i-oniq Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai a autor
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.