Hyundai ocenený za dizajn

Piatok, 10 august 2012

Hyundai získal v Nemecku ocenenia za dizajn v druhom ročníku nezávislej súťaže automobilového dizajnu Automotive Brand Contest, ktorú organizuje Nemecká rada pre dizajn. Hyundai i30 novej generácie za Najlepší interiér a Najlepší exteriér a koncept Hyundai i-oniq ako Najlepšia štúdia.

Hyundai i-oniq
Koncept Hyundai i-oniq predstavený na jar v Ženeve dostal v Nemecku cenu za dizajn

Obidva ocenené modely sú dielom európskeho dizajnového tímu Hyundai, ktorý pôsobí pri Hyundai Motor Europe Technical Centre v nemeckom Rüsselsheime. Ceny pre i30 novej generácie vypovedajú o úsilí značky Hyundai navrhovať produkty príťažlivé pre európskych zákazníkov.

Exteriér navrhnutý v duchu novej filozofie kórejskej automobilky fluidic sculpture vyvoláva dojem dynamiky aj keď je vozidlo stojí a zaujme aj svojim sebavedomým vzhľadom. Interiér nového modelu predstavuje oproti modelu prvej generácie výrazný krok vpred a do kabíny vnáša nové kvalitnejšie materiály.

Štúdia Hyundai i-oniq po prvý raz predstavená v marci tohto roku na ženevskom autosalóne prezentuje nové technológie a dizajnové prvky, ktoré naznačujú smerovanie značky. Charakterizujú ju elegantné línie a nové povrchy v exteriéri i interiéri, ako aj futuristický dizajn interiéru kombinujúci layout kabíny koncentrovaný na vodiča s vysokou mierou komfortu pre ostatných členov posádky vozidla.

"Ocenenie od Nemeckej rady pre dizajn je ďalším dôkazom úspešnej premeny dizajnu značky Hyundai. Nový dizajn dodáva našim produktom emocionálnu príťažlivosť. Model i30 novej generácie je najlepším príkladom nášho úsilia vyvíjať automobily zodpovedajúce požiadavkám európskych zákazníkov," povedal Allan Rushforth z Hyundai Motor Europe.

Hyundai i-oniq Hyundai i-oniq Hyundai i-oniq Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai a autor
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.