Hyundai ocenený za dizajn

Piatok, 10 august 2012

Hyundai získal v Nemecku ocenenia za dizajn v druhom ročníku nezávislej súťaže automobilového dizajnu Automotive Brand Contest, ktorú organizuje Nemecká rada pre dizajn. Hyundai i30 novej generácie za Najlepší interiér a Najlepší exteriér a koncept Hyundai i-oniq ako Najlepšia štúdia.

Hyundai i-oniq
Koncept Hyundai i-oniq predstavený na jar v Ženeve dostal v Nemecku cenu za dizajn

Obidva ocenené modely sú dielom európskeho dizajnového tímu Hyundai, ktorý pôsobí pri Hyundai Motor Europe Technical Centre v nemeckom Rüsselsheime. Ceny pre i30 novej generácie vypovedajú o úsilí značky Hyundai navrhovať produkty príťažlivé pre európskych zákazníkov.

Exteriér navrhnutý v duchu novej filozofie kórejskej automobilky fluidic sculpture vyvoláva dojem dynamiky aj keď je vozidlo stojí a zaujme aj svojim sebavedomým vzhľadom. Interiér nového modelu predstavuje oproti modelu prvej generácie výrazný krok vpred a do kabíny vnáša nové kvalitnejšie materiály.

Štúdia Hyundai i-oniq po prvý raz predstavená v marci tohto roku na ženevskom autosalóne prezentuje nové technológie a dizajnové prvky, ktoré naznačujú smerovanie značky. Charakterizujú ju elegantné línie a nové povrchy v exteriéri i interiéri, ako aj futuristický dizajn interiéru kombinujúci layout kabíny koncentrovaný na vodiča s vysokou mierou komfortu pre ostatných členov posádky vozidla.

"Ocenenie od Nemeckej rady pre dizajn je ďalším dôkazom úspešnej premeny dizajnu značky Hyundai. Nový dizajn dodáva našim produktom emocionálnu príťažlivosť. Model i30 novej generácie je najlepším príkladom nášho úsilia vyvíjať automobily zodpovedajúce požiadavkám európskych zákazníkov," povedal Allan Rushforth z Hyundai Motor Europe.

Hyundai i-oniq Hyundai i-oniq Hyundai i-oniq Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30 Hyundai i30
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai a autor
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.