Hyundai odhalil koncept i-oniq

Streda, 21 december 2011

Hyundai už teraz myslí na Ženevu, kde v marci budúceho roku predvedie vo svetovej premiére svoj nový koncept i-oniq. Náhľad na nový koncept i-oniq ukazuje, kam bude smerovať ďalší vývoj dizajnového jazyka značky – fluidic sculpture (fluidický dizajn).

Hyundai i-oniq
Hyundai naznačil konceptom i-oniq ďalšie smerovanie svojho dizajnérskeho jazyka. Premiéru bude mať nový koncept na autosalóne v Ženeve v dňoch 8. až 18. marca.

Aj keď väčšina automobiliek odhaľuje svoje nové modely smerujúce na januárový americký autosalón v Detroite, kórejský Hyundai upiera pozornosť trošku viac dopredu, do Ženevy. Koncept i-oniq ako budúci európsky model predstaví začiatkom marca práve vo Švajčiarsku.

Nový koncept nazvaný i-oniq navrhli v európskom vývojovom centre automobilky Hyundai v Rüsselsheime v Nemecku. Európsky šéfdizajnér značky Hyundai Thomas Bürkle charakterizuje koncept i-oniq takto: "Dve silné klenuté krivky definujú siluetu konceptu i-oniq a vytvárajú hravý kontrast medzi ostrými charakterovými líniami a jemnými, ale svalnatými prvkami."

Základné črty ukazuje nákres, ktorý automobilka rozposlala médiám na uverejnenie. Z neho sa nedá vyčítať, či ide o kupé alebo športový trojdverový hatchback. Že by profil konceptu a pomaly klesajúca línia strechy naznačovala pokračovanie v tom, čo začali Genesis a Veloster a mohlo by ísť o ešte ostrejší športiak, čo by naznačovala agresívne pôsobiaca predná časť i celkový profil a línie nového konceptu?

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.