Hyundai osedláva luxus menom Genesis

Piatok, 27 november 2015

Kórejská automobilka Hyundai už dávnejšie uvažovala o zavedení novej luxusnej značky v štýle Lexus (Toyota), Acura (Honda) či Infiniti (Nissan). Vidina sa teraz stáva realitou a Hyundai má novú odnož značky menom Genesis. Nová luxusná značka si do rodného listu napíše december 2015.

1 Genesis G90
Novému Genesisu, limuzíne G90, nemožno uprieť ladnosť tvarov a úžasnú eleganciu

Značka Genesis sa usiluje vytvoriť novú definíciu luxusu, ktorá poskytne novú platformu pre mobilitu budúcnosti koncentrovanú na človeka. Anticipáciou ľudských potrieb na každom kontaktnom bode budú modely Genesis zhmotňovať štyri kľúčové aspekty: inovácie sústredené na človeka, vycibrený a vyvážený výkon, atletickú eleganciu v dizajne a maximálnu bezstarostnosť pre zákazníka.

Modely Genesis sa majú vyznačovať vynikajúcou jazdnou dynamikou, elegantným dizajnom a inováciami prispôsobenými potrebám zákazníkov. Modely Genesis budú označené novým emblémom s krídlami, vytvoreným reštylizáciou verzie používanej na aktuálnej limuzíne.

2 Genesis G90
Už profil modelu G90 napovedá, že s aerodynamikou si jeho tvorcovia dokázali potykať

Hyundai zároveň zverejnil prvé kresby špičkovej luxusnej limuzíny G90, ktorá sa v Kórei začne predávať pod označením EQ900. Automobil s elegantným dizajnom, vybavený najmodernejšími technológiami naznačuje identitu dizajnu a budúce smerovanie novej luxusnej značky Genesis.

Nová veľká limuzína G90 bude špičkovým modelom značky. Predávať sa začne začiatkom decembra 2015 v Kórei.

3 Logo Genesis
Logo novej značky Genesis bude po prvý raz umiestnené na limuzíne Genesis G90

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.