Hyundai predstaví športovo ladené SUV Kona N

Pondelok, 19 apríl 2021

Kórejský Hyundai pripravuje on-line premiéru svojho prvého športovo ladeného SUV Kona N a rozšíri tak svoj rad ostro ladených modelov radu N o ďalší.

hyundai-teaser

Spoločnosť Hyundai Motor Company predstaví úplne nový model Kona N už 27. apríla 2021 počas akcie nazvanej Hyundai N Day. Ide zároveň o prvé digitálne podujatie, ktoré Hyundai špeciálne venuje svojej výkonnej značke N.

Svoj nový model Kona N kórejský výrobca charakterizuje ako automobil s nekompromisným výkonom v kombinácii s komfortom a praktickosťou SUV. V prípade nového modelu Kona N nejde len o ďalší prírastok do rodiny N, ale o vôbec prvý ostrý model značky s karosériou SUV.

Hyundai Kona N ponúkne svojmu majiteľovi vlastnosti typické pre SUV, ako vyššie sedenie, väčší priestor, lepší rozhľad, praktickosť a univerzálnosť, ale aj lepšiu svižnosť a športovú jazdu tak po asfaltových povrchoch, tiež po horších cestách a v ľahšom teréne.

Ostré SUV bude mať pod kapotou 2,0 litrový turbodúchadlom preplňovaný motor s výkonom 280 koní, ktorý bude spájaný výhradne s dvojspokovou osemstupňovou prevodovkou N DCT, špecifickými funkciami upravenú na vyšší výkon.

Nový Kona N je nielen najnovším prírastkom do rozrastajúceho sa radu Hyundai N, ale je aj prvým modelom N s typom karosérie SUV. Vďaka kombinácii všestrannosti, temperamentnej akcelerácie a agility môže zmeniť to, čo ľudia od SUV očakávajú.

Kórejská spoločnosť bude Hyundai N Day využívať ako platformu na zdieľanie filozofie značky N, informovať o N novinkách a tiež o jej budúcom smerovaní.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.