Hyundai predstavuje dizajn nového i20

Piatok, 01 august 2014

Hyundai zverejnil dnes prvé nákresy dizajnu modelu i20 novej generácie. Nový i20 segmentu B malých áut v sériovej podobe má naplánovanú premiéru na začiatok októbra na autosalóne v Paríži.

1 Hyundai i20
Hyundai i20 novej generácie má úplne nový dizajn, dynamickejší ako mal predchodca

Ako na nákresoch vidieť, výrazne zmenený oproti súčasnej generácii bude dizajn. Zmeny prebehli v duchu nového dizajnového smeru Fluidic Sculpture, ktorý Hyundai aplikoval už na novom Sante Fe, pod ktorým je podpis z jeho európskeho centra v Russelsheime. Nový dizajn značky dodáva malému automobilu sofistikovanejší a dynamickejší vzhľad.

Výrazne by sa nemali oproti súčasnému modelu zmeniť rozmery. Ten je dlhý 3995 mm, široký 1710 a vysoký 1490 mm. Veľké zmeny by sa nemali objaviť ani pod kapotou, takže aj v novom modeli môžeme očakávať s najväčšou pravdepodobnosťou súčasnú ponuku motorov. Teda benzínové s objemom 1,2 (85 k)a 1,4 (100 k) litra a naftové - trojvalec 1,1 CRDi (75 k) a 1,4 CRDi (90 k).

2 Hyundai i20
Efektne pôsobia na novom i20 bočné línie, zatmavené C stĺpiky a koncové svetlá

Prednej časti nového i20 dominuje dlhá kapota motora a výrazná šesťuholníková maska chladiča. Pri pohľade zboku upúta netradičná tmavá povrchová úprava zadných C stĺpikov karosérie, čo vizuálne zväčšuje dĺžku auta. Veľkorysé proporcie karosérie dodávajú malému automobilu energický postoj na ceste. Boky karosérie sú výrazne modelované, no celá architektúra je čistá a jednoduchá. Zadné koncové svetlá sú teraz širšie a zasahujú do veka batožinového priestoru.

Bližšie informácie o novom modeli Hyundai i20 zverejní kórejský výrobca až pred jeho svetovou výstavnou premiérou na autosalóne v Paríži.

Autor: jGold
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.