Hyundai predstavuje dizajn nového i20

Piatok, 01 august 2014

Hyundai zverejnil dnes prvé nákresy dizajnu modelu i20 novej generácie. Nový i20 segmentu B malých áut v sériovej podobe má naplánovanú premiéru na začiatok októbra na autosalóne v Paríži.

1 Hyundai i20
Hyundai i20 novej generácie má úplne nový dizajn, dynamickejší ako mal predchodca

Ako na nákresoch vidieť, výrazne zmenený oproti súčasnej generácii bude dizajn. Zmeny prebehli v duchu nového dizajnového smeru Fluidic Sculpture, ktorý Hyundai aplikoval už na novom Sante Fe, pod ktorým je podpis z jeho európskeho centra v Russelsheime. Nový dizajn značky dodáva malému automobilu sofistikovanejší a dynamickejší vzhľad.

Výrazne by sa nemali oproti súčasnému modelu zmeniť rozmery. Ten je dlhý 3995 mm, široký 1710 a vysoký 1490 mm. Veľké zmeny by sa nemali objaviť ani pod kapotou, takže aj v novom modeli môžeme očakávať s najväčšou pravdepodobnosťou súčasnú ponuku motorov. Teda benzínové s objemom 1,2 (85 k)a 1,4 (100 k) litra a naftové - trojvalec 1,1 CRDi (75 k) a 1,4 CRDi (90 k).

2 Hyundai i20
Efektne pôsobia na novom i20 bočné línie, zatmavené C stĺpiky a koncové svetlá

Prednej časti nového i20 dominuje dlhá kapota motora a výrazná šesťuholníková maska chladiča. Pri pohľade zboku upúta netradičná tmavá povrchová úprava zadných C stĺpikov karosérie, čo vizuálne zväčšuje dĺžku auta. Veľkorysé proporcie karosérie dodávajú malému automobilu energický postoj na ceste. Boky karosérie sú výrazne modelované, no celá architektúra je čistá a jednoduchá. Zadné koncové svetlá sú teraz širšie a zasahujú do veka batožinového priestoru.

Bližšie informácie o novom modeli Hyundai i20 zverejní kórejský výrobca až pred jeho svetovou výstavnou premiérou na autosalóne v Paríži.

Autor: jGold
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.