Hyundai Santa Fe prezrádza prvé detaily, budú aj hybridy

Utorok, 26 máj 2020

Hyundai dnes zverejnil prvé detaily omladeného veľkého SUV. Zverejnená fotografia ukazuje zatiaľ len úplne prepracovanú prednú časť s novou maskou chladiča, ďalšie informácie bude Hyundai zverejňovať v nasledujúcich týždňoch.

Hyundai-Santa-Fe

Santa Fe je od roku 2000 najdlhšie nepretržite vyrábaný model kórejskej automobilky. Prejde tento rok zmenami, ktoré sa dotknú dizajnu, interiéru aj pohonného ústrojenstva. Po prvý raz bude Santa Fe aj ako hybrid a plug-in hybrid. Modernizované Santa Fe postavili konštruktéri na úplne novú platformu tretej generácie.

Nová vlajková loď modelov SUV kórejskej automobilky sa bude vyznačovať dôstojným a charizmatickým dizajnom exteriéru, a v interiéri poskytne primeraný luxus a komfortné pohodlie.

Ako sme už naznačili, prvý obrázok odhaľuje niekoľko nových konštrukčných prvkov, najmä kombinovanú prednú mriežku a denné svetlá (DRL) ako súčasť novej integrovanej architektúry. Široká mriežka dodá novému Santa Fe odvážny charakter. Nové DRL denné svetlomety, každý s dvomi rozdelenými pruhmi LED diód, ktoré vytvárajú svetelný podpis v tvare písmena T. Dotvárajú tak charakter prednej časti vozidla, vďaka ktorému bude nový Santa Fe ľahko rozoznateľný už z diaľky.

Popri iných vylepšeniach predstaví Hyundai aj novú elektrifikovanú zostavu agregátov. Po prvý raz bude Santa Fe k dispozícii s hybridným a plug-in hybridným pohonom. Bude navyše prvým modelom Hyundai v Európe a prvým SUV Hyundai na svete založeným na úplne novej platforme vozidiel Hyundai tretej generácie. Tá umožňuje významné zlepšenia v oblasti výkonu, ovládateľnosti a bezpečnosti.

Nový model sa na európsky trh má dostať pravdepodobne už v priebehu septembra tohto roka.

(jGold, Zdroj: Hyundai)
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.