Hyundai Santa Fe: prvé fotografie

Sobota, 17 marec 2012

Hyundai zverejnil prvé fotografie modelu Santa Fe tretej generácie. Nový model naznačuje dizajn budúcich SUV značky Hyundai. Okrem dvoch snímok automobilka neprezrádza o novom modeli, ktorého premiéra bude už v apríli na autosalóne v New Yorku, žiadne bližšie informácie.

Hyundai Santa Fe
Santa Fe tretej generácie je pripravený na svoju premiéru. Bude v aprílu v New Yorku.

Nie je isté ani meno nového modelu, aj keď vo svojej tlačovej správe Hyundai píše, že pre nový model ponechá pôvodný názov Santa Fe. Či si tretia generáciu najreprezentatívnejšieho SUV značky stredného SUV ponechá doterajší názov, alebo Hyundai pôjde v štýle nového značenia i-xx, to sa dozvieme zrejme až neskôr, možno už pri jeho premiére na Auto Show v New Yoirku začiatkom apríla.

Isté je však to, že Hyundai chce byť s novým modelom úspešný aspoň tak, ako s jeho dvoma doterajšími generáciami, ktorých sa od roku 2000 predalo približne 2,56 milióna exemplárov, z toho na exportných trhoch takmer dva milióny a na domácom kórejskom trhu takmer 780 tisíc.

Dizajn nového modelu zachováva šesťuholníkovú masku chladiča, ktorá je charakteristickým spoločným prvkom všetkých nových modelov značky Hyundai. Spodná časť karosérie je farebne odlíšená, čo spolu so širšími nárazníkmi dodávajú veľkému SUV futuristický vzhľad.

Výrobca predpokladá, že bude hitom na svetovom trhu vďaka svojmu výrazne odlišnému, svojbytnému dizajnu, najmodernejším technológiám, priaznivej spotrebe paliva a využitiu vnútorného priestoru.

Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.