Hyundai Santa Fe: prvé fotografie

Sobota, 17 marec 2012

Hyundai zverejnil prvé fotografie modelu Santa Fe tretej generácie. Nový model naznačuje dizajn budúcich SUV značky Hyundai. Okrem dvoch snímok automobilka neprezrádza o novom modeli, ktorého premiéra bude už v apríli na autosalóne v New Yorku, žiadne bližšie informácie.

Hyundai Santa Fe
Santa Fe tretej generácie je pripravený na svoju premiéru. Bude v aprílu v New Yorku.

Nie je isté ani meno nového modelu, aj keď vo svojej tlačovej správe Hyundai píše, že pre nový model ponechá pôvodný názov Santa Fe. Či si tretia generáciu najreprezentatívnejšieho SUV značky stredného SUV ponechá doterajší názov, alebo Hyundai pôjde v štýle nového značenia i-xx, to sa dozvieme zrejme až neskôr, možno už pri jeho premiére na Auto Show v New Yoirku začiatkom apríla.

Isté je však to, že Hyundai chce byť s novým modelom úspešný aspoň tak, ako s jeho dvoma doterajšími generáciami, ktorých sa od roku 2000 predalo približne 2,56 milióna exemplárov, z toho na exportných trhoch takmer dva milióny a na domácom kórejskom trhu takmer 780 tisíc.

Dizajn nového modelu zachováva šesťuholníkovú masku chladiča, ktorá je charakteristickým spoločným prvkom všetkých nových modelov značky Hyundai. Spodná časť karosérie je farebne odlíšená, čo spolu so širšími nárazníkmi dodávajú veľkému SUV futuristický vzhľad.

Výrobca predpokladá, že bude hitom na svetovom trhu vďaka svojmu výrazne odlišnému, svojbytnému dizajnu, najmodernejším technológiám, priaznivej spotrebe paliva a využitiu vnútorného priestoru.

Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.