Hyundai Santa Fe: prvé fotografie

Sobota, 17 marec 2012

Hyundai zverejnil prvé fotografie modelu Santa Fe tretej generácie. Nový model naznačuje dizajn budúcich SUV značky Hyundai. Okrem dvoch snímok automobilka neprezrádza o novom modeli, ktorého premiéra bude už v apríli na autosalóne v New Yorku, žiadne bližšie informácie.

Hyundai Santa Fe
Santa Fe tretej generácie je pripravený na svoju premiéru. Bude v aprílu v New Yorku.

Nie je isté ani meno nového modelu, aj keď vo svojej tlačovej správe Hyundai píše, že pre nový model ponechá pôvodný názov Santa Fe. Či si tretia generáciu najreprezentatívnejšieho SUV značky stredného SUV ponechá doterajší názov, alebo Hyundai pôjde v štýle nového značenia i-xx, to sa dozvieme zrejme až neskôr, možno už pri jeho premiére na Auto Show v New Yoirku začiatkom apríla.

Isté je však to, že Hyundai chce byť s novým modelom úspešný aspoň tak, ako s jeho dvoma doterajšími generáciami, ktorých sa od roku 2000 predalo približne 2,56 milióna exemplárov, z toho na exportných trhoch takmer dva milióny a na domácom kórejskom trhu takmer 780 tisíc.

Dizajn nového modelu zachováva šesťuholníkovú masku chladiča, ktorá je charakteristickým spoločným prvkom všetkých nových modelov značky Hyundai. Spodná časť karosérie je farebne odlíšená, čo spolu so širšími nárazníkmi dodávajú veľkému SUV futuristický vzhľad.

Výrobca predpokladá, že bude hitom na svetovom trhu vďaka svojmu výrazne odlišnému, svojbytnému dizajnu, najmodernejším technológiám, priaznivej spotrebe paliva a využitiu vnútorného priestoru.

Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.