Hyundai Santa Fe: prvé fotografie

Sobota, 17 marec 2012

Hyundai zverejnil prvé fotografie modelu Santa Fe tretej generácie. Nový model naznačuje dizajn budúcich SUV značky Hyundai. Okrem dvoch snímok automobilka neprezrádza o novom modeli, ktorého premiéra bude už v apríli na autosalóne v New Yorku, žiadne bližšie informácie.

Hyundai Santa Fe
Santa Fe tretej generácie je pripravený na svoju premiéru. Bude v aprílu v New Yorku.

Nie je isté ani meno nového modelu, aj keď vo svojej tlačovej správe Hyundai píše, že pre nový model ponechá pôvodný názov Santa Fe. Či si tretia generáciu najreprezentatívnejšieho SUV značky stredného SUV ponechá doterajší názov, alebo Hyundai pôjde v štýle nového značenia i-xx, to sa dozvieme zrejme až neskôr, možno už pri jeho premiére na Auto Show v New Yoirku začiatkom apríla.

Isté je však to, že Hyundai chce byť s novým modelom úspešný aspoň tak, ako s jeho dvoma doterajšími generáciami, ktorých sa od roku 2000 predalo približne 2,56 milióna exemplárov, z toho na exportných trhoch takmer dva milióny a na domácom kórejskom trhu takmer 780 tisíc.

Dizajn nového modelu zachováva šesťuholníkovú masku chladiča, ktorá je charakteristickým spoločným prvkom všetkých nových modelov značky Hyundai. Spodná časť karosérie je farebne odlíšená, čo spolu so širšími nárazníkmi dodávajú veľkému SUV futuristický vzhľad.

Výrobca predpokladá, že bude hitom na svetovom trhu vďaka svojmu výrazne odlišnému, svojbytnému dizajnu, najmodernejším technológiám, priaznivej spotrebe paliva a využitiu vnútorného priestoru.

Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.