Hyundai ukázal ďalšie fotografie modelu Ioniq

Piatok, 08 január 2016

Hyundai zverejnil ďalšie inovácie a dve fotografie modelu Ioniq alternatívnymi pohonmi ešte pred jeho kórejskou premiérou, ktorá bude tento mesiac. Inovatívny kompaktný automobil s alternatívnym pohonom bude prvým sériovo vyrábaným automobilom na svete, ktorý ponúkne tri druhy pohonného ústrojenstva s ultranízkymi emisiami v rovnakom type karosérie.

1 Hyundai Ioniq
Exteriér modelu Ioniq má charakteristické línie Hyundai a nápadný aerodynamický dizajn

Najnovšie zverejnené kresby interiéru a exteriéru odhaľujú viac z ekologických vlastností modelu Ioniq. Pohonné ústrojenstvo tohto modelu prezentuje ambície značky Hyundai vyrábať najúčinnejšie hybridné agregáty na svete. Novo vyvinutá platforma vozidla umožňuje použiť tri druhy pohonu – plne elektrický, plug-in hybrid a klasický hybridný pohon. Obidva hybridné systémy sú na báze nového benzínového motora skonštruovaného špeciálne na tento model.

Exteriér modelu Ioniq sa vyznačuje charakteristickým a nápadne aerodynamickým dizajnom. Jednoduché kontúry zvýrazňujú siluetu, ktorá pripomína kupé a minimalizujú aerodynamický odpor efektívnym vedením vzduchu obtekajúceho karosériu. Na prednej časti karosérie sú zreteľné typické znaky dizajnu Hyundai. Predovšetkým charakteristická šesťuholníková maska chladiča, ktorá je doplnená výrazným modrým a bielym lemom nadväzujúcim na predné reflektory.

2 Hyundai Ioniq
Interiér modelu Ioniq je efektívne využitý a jeho ovládacie prvky prehľadne usporiadané

V kabíne modelu Ioniq pokračuje téma elegantných, hladkých a celistvých povrchov. Vnútorný priestor je efektívne využitý a ovládacie prvky na prístrojovom paneli majú prehľadné a logické usporiadanie. Jednoduché a elegantné povrchy sú vyrobené z ekologických materiálov, čím vytvárajú futuristické a súčasne útulné prostredie spĺňajúce požiadavky majiteľov, ktorí chcú znížiť dopad motorizácie na životné prostredie a zároveň sa nechcú vzdať pôžitku z jazdy.

Svetová premiéra modelu Ioniq bude tento mesiac v Kórei a európska v marci na ženevskom autosalóne. Koncom marca aj na Auto Show v New Yorku.

Autor: janGold
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.