Hyundai ukázal ďalšie fotografie modelu Ioniq

Piatok, 08 január 2016

Hyundai zverejnil ďalšie inovácie a dve fotografie modelu Ioniq alternatívnymi pohonmi ešte pred jeho kórejskou premiérou, ktorá bude tento mesiac. Inovatívny kompaktný automobil s alternatívnym pohonom bude prvým sériovo vyrábaným automobilom na svete, ktorý ponúkne tri druhy pohonného ústrojenstva s ultranízkymi emisiami v rovnakom type karosérie.

1 Hyundai Ioniq
Exteriér modelu Ioniq má charakteristické línie Hyundai a nápadný aerodynamický dizajn

Najnovšie zverejnené kresby interiéru a exteriéru odhaľujú viac z ekologických vlastností modelu Ioniq. Pohonné ústrojenstvo tohto modelu prezentuje ambície značky Hyundai vyrábať najúčinnejšie hybridné agregáty na svete. Novo vyvinutá platforma vozidla umožňuje použiť tri druhy pohonu – plne elektrický, plug-in hybrid a klasický hybridný pohon. Obidva hybridné systémy sú na báze nového benzínového motora skonštruovaného špeciálne na tento model.

Exteriér modelu Ioniq sa vyznačuje charakteristickým a nápadne aerodynamickým dizajnom. Jednoduché kontúry zvýrazňujú siluetu, ktorá pripomína kupé a minimalizujú aerodynamický odpor efektívnym vedením vzduchu obtekajúceho karosériu. Na prednej časti karosérie sú zreteľné typické znaky dizajnu Hyundai. Predovšetkým charakteristická šesťuholníková maska chladiča, ktorá je doplnená výrazným modrým a bielym lemom nadväzujúcim na predné reflektory.

2 Hyundai Ioniq
Interiér modelu Ioniq je efektívne využitý a jeho ovládacie prvky prehľadne usporiadané

V kabíne modelu Ioniq pokračuje téma elegantných, hladkých a celistvých povrchov. Vnútorný priestor je efektívne využitý a ovládacie prvky na prístrojovom paneli majú prehľadné a logické usporiadanie. Jednoduché a elegantné povrchy sú vyrobené z ekologických materiálov, čím vytvárajú futuristické a súčasne útulné prostredie spĺňajúce požiadavky majiteľov, ktorí chcú znížiť dopad motorizácie na životné prostredie a zároveň sa nechcú vzdať pôžitku z jazdy.

Svetová premiéra modelu Ioniq bude tento mesiac v Kórei a európska v marci na ženevskom autosalóne. Koncom marca aj na Auto Show v New Yorku.

Autor: janGold
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.