Hyundai ukázal ďalšie fotografie modelu Ioniq

Piatok, 08 január 2016

Hyundai zverejnil ďalšie inovácie a dve fotografie modelu Ioniq alternatívnymi pohonmi ešte pred jeho kórejskou premiérou, ktorá bude tento mesiac. Inovatívny kompaktný automobil s alternatívnym pohonom bude prvým sériovo vyrábaným automobilom na svete, ktorý ponúkne tri druhy pohonného ústrojenstva s ultranízkymi emisiami v rovnakom type karosérie.

1 Hyundai Ioniq
Exteriér modelu Ioniq má charakteristické línie Hyundai a nápadný aerodynamický dizajn

Najnovšie zverejnené kresby interiéru a exteriéru odhaľujú viac z ekologických vlastností modelu Ioniq. Pohonné ústrojenstvo tohto modelu prezentuje ambície značky Hyundai vyrábať najúčinnejšie hybridné agregáty na svete. Novo vyvinutá platforma vozidla umožňuje použiť tri druhy pohonu – plne elektrický, plug-in hybrid a klasický hybridný pohon. Obidva hybridné systémy sú na báze nového benzínového motora skonštruovaného špeciálne na tento model.

Exteriér modelu Ioniq sa vyznačuje charakteristickým a nápadne aerodynamickým dizajnom. Jednoduché kontúry zvýrazňujú siluetu, ktorá pripomína kupé a minimalizujú aerodynamický odpor efektívnym vedením vzduchu obtekajúceho karosériu. Na prednej časti karosérie sú zreteľné typické znaky dizajnu Hyundai. Predovšetkým charakteristická šesťuholníková maska chladiča, ktorá je doplnená výrazným modrým a bielym lemom nadväzujúcim na predné reflektory.

2 Hyundai Ioniq
Interiér modelu Ioniq je efektívne využitý a jeho ovládacie prvky prehľadne usporiadané

V kabíne modelu Ioniq pokračuje téma elegantných, hladkých a celistvých povrchov. Vnútorný priestor je efektívne využitý a ovládacie prvky na prístrojovom paneli majú prehľadné a logické usporiadanie. Jednoduché a elegantné povrchy sú vyrobené z ekologických materiálov, čím vytvárajú futuristické a súčasne útulné prostredie spĺňajúce požiadavky majiteľov, ktorí chcú znížiť dopad motorizácie na životné prostredie a zároveň sa nechcú vzdať pôžitku z jazdy.

Svetová premiéra modelu Ioniq bude tento mesiac v Kórei a európska v marci na ženevskom autosalóne. Koncom marca aj na Auto Show v New Yorku.

Autor: janGold
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.