Hyundai ukázal náčrt nového Tucsona

Utorok, 03 február 2015

Kórejský výrobca automobilov Hyundai zverejnil prvú ukážku dizajnu nového modelu Tucson, kompaktného SUV, ktoré bude mať svetovú výstavnú premiéru na blížiacom sa ženevskom autosalóne začiatkom marca tohto roku.

Hyundai Tuscon
Kresba nového Hyundaia Tucson naznačuje výrazne atletický vzhľad nového SUV

Nové kompaktné SUV bude podľa Petra Schreyera, šéfdizajnéra značky Hyundai, veľkým krokom vpred v jej globálnom meradle. Nový Tucson má podľa neho výrazný atletický vzhľad a hrdý postoj. Jeho dizajn charakterizujú plynúce povrchy, výrazné proporcie, ostré línie a pre značku charakteristická šesťuholníková maska chladiča s chrómovaným rámikom, ktorá je prepojená s prednými reflektormi.

Nový Hyundai Tucson nahrádza model Hyundai ix35. Tucson je kompaktné SUV, ktoré bližšie spoznáme pri svetovej výstavnej premiére na ženevskom autosalóne už o mesiac. Meno Tucson je známe už z nedávnej minulosti. Model s týmto menom nahradil úspešný nástupca ix35. Dôvodom terajšej zmeny názvu je globálna stratégia pomenovávania modelov SUV a bude korešpondovať s pomenovaniami modelov Hyundai Santa Fe a Hyundai Grand Santa Fe.

S vyše jedným miliónom predaných automobilov kategórie SUV v Európe od uvedenia prvého modelu Santa Fe začiatkom minulého desaťročia si Hyundai vybudoval vysoké renomé v segmente SUV. Nový model má v nastúpenom menom trende pokračovať.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.