Hyundai ukázal náčrt nového Tucsona

Utorok, 03 február 2015

Kórejský výrobca automobilov Hyundai zverejnil prvú ukážku dizajnu nového modelu Tucson, kompaktného SUV, ktoré bude mať svetovú výstavnú premiéru na blížiacom sa ženevskom autosalóne začiatkom marca tohto roku.

Hyundai Tuscon
Kresba nového Hyundaia Tucson naznačuje výrazne atletický vzhľad nového SUV

Nové kompaktné SUV bude podľa Petra Schreyera, šéfdizajnéra značky Hyundai, veľkým krokom vpred v jej globálnom meradle. Nový Tucson má podľa neho výrazný atletický vzhľad a hrdý postoj. Jeho dizajn charakterizujú plynúce povrchy, výrazné proporcie, ostré línie a pre značku charakteristická šesťuholníková maska chladiča s chrómovaným rámikom, ktorá je prepojená s prednými reflektormi.

Nový Hyundai Tucson nahrádza model Hyundai ix35. Tucson je kompaktné SUV, ktoré bližšie spoznáme pri svetovej výstavnej premiére na ženevskom autosalóne už o mesiac. Meno Tucson je známe už z nedávnej minulosti. Model s týmto menom nahradil úspešný nástupca ix35. Dôvodom terajšej zmeny názvu je globálna stratégia pomenovávania modelov SUV a bude korešpondovať s pomenovaniami modelov Hyundai Santa Fe a Hyundai Grand Santa Fe.

S vyše jedným miliónom predaných automobilov kategórie SUV v Európe od uvedenia prvého modelu Santa Fe začiatkom minulého desaťročia si Hyundai vybudoval vysoké renomé v segmente SUV. Nový model má v nastúpenom menom trende pokračovať.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.