Hyundai ukázal náčrt nového Tucsona

Utorok, 03 február 2015

Kórejský výrobca automobilov Hyundai zverejnil prvú ukážku dizajnu nového modelu Tucson, kompaktného SUV, ktoré bude mať svetovú výstavnú premiéru na blížiacom sa ženevskom autosalóne začiatkom marca tohto roku.

Hyundai Tuscon
Kresba nového Hyundaia Tucson naznačuje výrazne atletický vzhľad nového SUV

Nové kompaktné SUV bude podľa Petra Schreyera, šéfdizajnéra značky Hyundai, veľkým krokom vpred v jej globálnom meradle. Nový Tucson má podľa neho výrazný atletický vzhľad a hrdý postoj. Jeho dizajn charakterizujú plynúce povrchy, výrazné proporcie, ostré línie a pre značku charakteristická šesťuholníková maska chladiča s chrómovaným rámikom, ktorá je prepojená s prednými reflektormi.

Nový Hyundai Tucson nahrádza model Hyundai ix35. Tucson je kompaktné SUV, ktoré bližšie spoznáme pri svetovej výstavnej premiére na ženevskom autosalóne už o mesiac. Meno Tucson je známe už z nedávnej minulosti. Model s týmto menom nahradil úspešný nástupca ix35. Dôvodom terajšej zmeny názvu je globálna stratégia pomenovávania modelov SUV a bude korešpondovať s pomenovaniami modelov Hyundai Santa Fe a Hyundai Grand Santa Fe.

S vyše jedným miliónom predaných automobilov kategórie SUV v Európe od uvedenia prvého modelu Santa Fe začiatkom minulého desaťročia si Hyundai vybudoval vysoké renomé v segmente SUV. Nový model má v nastúpenom menom trende pokračovať.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.