Hyundai zverejnil ceny nového Santa Fe

Štvrtok, 16 august 2012

Hyundai Santa Fe tretej generácie vstupuje na slovenský trh a importér zverejnil jeho ceny. Nový Santa Fe prichádza po úspešných predchodcoch a má podobné ambície. Aj preto sa kórejský výrobca rozhodol ponechať v Európe pôvodný názov tohto modelu.

Hyundai Santa Fe
Hyundai Santa Fe tretej generácie má nový dizajn karosérie a nový je aj interiér

Nový Santa Fe, zástupca Hyundaia v segmente SUV strednej triedy, má nový dizajn karosérie a nový je aj jeho interiér. Nové motory majú zvýšený výkon a nižšiu spotrebu paliva, ale aj rôzne inteligentné technológie, takže zákazníci dostanú atraktívnejší a sofistikovanejší automobil s akcentom na lifestyle.

Aj pri tretej generácii si Hyundai zachoval pôvodné meno Santa Fe a nadväzuje tak na úspešnú tradíciu predchádzajúcich dvoch generácií. Z nich sa na celom svete predalo takmer 2,56 milióna, z toho v Európe vyše 350 .000. Santa Fe tretej generácie prichádza s dizajnovými výrazovými prostriedkami Fluidic Sculpture. Táto nová koncepcia evokuje dynamické obrazy, ktoré vznikajúce v prírode pred búrkou.

Osobitný dôraz kládol výrobca na jazdný komfort, zníženie hlučnosti a torznú tuhosť karosérie. Nový model je o 150 kg ľahší ako predchodca. Ponuka motorov na Slovensku je zúžená na dva naftové motory. Základným je turbodiesel s objemom 2,0 litra a výkonom 150 koní pri emisiách CO2 159 g/km, čím už dnes spĺňa emisnú normu Euro 6. Aj väčší turbodiesel s objemom 2,2 litra a výkonom 197 koní bol naladený pre vyššiu účinnosť. S hodnotou emisií CO2 iba 147 g/km patrí k najčistejším pohonným jednotkám v segmente.

Hyundai v tlačovej správe o novom Santa Fe tvrdí, že technologickou úrovňou, dizajnovým stvárnením a modernými prvkami výbavy je porovnateľný s konkurenčnými modelmi ako BMW X3, Volvo XC60, AUDI Q5, Honda CR-V alebo Mercedes-Benz GLK.

Ceny nového Santa Fe začínajú od 31 990 eur za verziu 2,0 CRDi 4x4 so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a bohatou výbavou Elegance. Prvé modely Santa Fe sa k predajcom dostanú v najbližších dňoch.

Nové Santa Fe sa bude ponúkať v dvoch výbavách. Základná obsahuje systémy ABS, brzdový systém BAS, ESP a VSM, systém pre rozjazd a zjazd z kopca HAC a DBC, elektronickú parkovaciu brzdu, aktívnu prednú kapotu pre ochranu chodcov, 7 airbagov, inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom, dvojzónovú automatickú klimatizáciu s ionizérom, palubný počítač a prístrojovú dosku Supervision s TFT displejom, integrované rádio s CD a MP3 prehrávačom s ovládaním na volante, USB a AUX koncovkami a iné.

Z voliteľnej výbavy ponúka Santa Fe panoramatickú strechu, systém pre sledovanie jazdných pruhov, tretí rad sedadiel vrátane zadnej klimatizácie a inteligentný poloautomatický parkovací systém.

Tak ako na všetky nové modely značky Hyundai v Európe sa aj na Santa Fe novej generácie bude poskytovať päťročná záruka bez obmedzenia najazdených kilometrov, päťročná cestná asistenčná služba a päť rokov zvýhodnených prehliadok technického stavu vozidla.

Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.