Hyundai zverejnil ceny nového Santa Fe

Štvrtok, 16 august 2012

Hyundai Santa Fe tretej generácie vstupuje na slovenský trh a importér zverejnil jeho ceny. Nový Santa Fe prichádza po úspešných predchodcoch a má podobné ambície. Aj preto sa kórejský výrobca rozhodol ponechať v Európe pôvodný názov tohto modelu.

Hyundai Santa Fe
Hyundai Santa Fe tretej generácie má nový dizajn karosérie a nový je aj interiér

Nový Santa Fe, zástupca Hyundaia v segmente SUV strednej triedy, má nový dizajn karosérie a nový je aj jeho interiér. Nové motory majú zvýšený výkon a nižšiu spotrebu paliva, ale aj rôzne inteligentné technológie, takže zákazníci dostanú atraktívnejší a sofistikovanejší automobil s akcentom na lifestyle.

Aj pri tretej generácii si Hyundai zachoval pôvodné meno Santa Fe a nadväzuje tak na úspešnú tradíciu predchádzajúcich dvoch generácií. Z nich sa na celom svete predalo takmer 2,56 milióna, z toho v Európe vyše 350 .000. Santa Fe tretej generácie prichádza s dizajnovými výrazovými prostriedkami Fluidic Sculpture. Táto nová koncepcia evokuje dynamické obrazy, ktoré vznikajúce v prírode pred búrkou.

Osobitný dôraz kládol výrobca na jazdný komfort, zníženie hlučnosti a torznú tuhosť karosérie. Nový model je o 150 kg ľahší ako predchodca. Ponuka motorov na Slovensku je zúžená na dva naftové motory. Základným je turbodiesel s objemom 2,0 litra a výkonom 150 koní pri emisiách CO2 159 g/km, čím už dnes spĺňa emisnú normu Euro 6. Aj väčší turbodiesel s objemom 2,2 litra a výkonom 197 koní bol naladený pre vyššiu účinnosť. S hodnotou emisií CO2 iba 147 g/km patrí k najčistejším pohonným jednotkám v segmente.

Hyundai v tlačovej správe o novom Santa Fe tvrdí, že technologickou úrovňou, dizajnovým stvárnením a modernými prvkami výbavy je porovnateľný s konkurenčnými modelmi ako BMW X3, Volvo XC60, AUDI Q5, Honda CR-V alebo Mercedes-Benz GLK.

Ceny nového Santa Fe začínajú od 31 990 eur za verziu 2,0 CRDi 4x4 so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a bohatou výbavou Elegance. Prvé modely Santa Fe sa k predajcom dostanú v najbližších dňoch.

Nové Santa Fe sa bude ponúkať v dvoch výbavách. Základná obsahuje systémy ABS, brzdový systém BAS, ESP a VSM, systém pre rozjazd a zjazd z kopca HAC a DBC, elektronickú parkovaciu brzdu, aktívnu prednú kapotu pre ochranu chodcov, 7 airbagov, inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom, dvojzónovú automatickú klimatizáciu s ionizérom, palubný počítač a prístrojovú dosku Supervision s TFT displejom, integrované rádio s CD a MP3 prehrávačom s ovládaním na volante, USB a AUX koncovkami a iné.

Z voliteľnej výbavy ponúka Santa Fe panoramatickú strechu, systém pre sledovanie jazdných pruhov, tretí rad sedadiel vrátane zadnej klimatizácie a inteligentný poloautomatický parkovací systém.

Tak ako na všetky nové modely značky Hyundai v Európe sa aj na Santa Fe novej generácie bude poskytovať päťročná záruka bez obmedzenia najazdených kilometrov, päťročná cestná asistenčná služba a päť rokov zvýhodnených prehliadok technického stavu vozidla.

Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.