Hyundai zverejnil prvé snímky nového i30

Streda, 10 august 2016

Hyundai zverejnila prvé snímky modelu i30 novej generácie. Svetovú premiéru bude mať nový i30 tretej generácie 7. septembra, ešte pred parížskym autosalónom, ktorý sa začne koncom septembra tohto roku.

1 Hyundai i30
Šesťuholníková maska chladiča, výraznejší znak v jej hornej časti, šikmé svetlá denného svietenia a nové línie kapoty motora naznačujú podstatné zmeny nového modelu 130

Predchádzajúca druhá generácia hatchbacku i30 sa predstavila v závere roka 2011 a vyrábať sa i30 začal začiatkom roka 2012 v českých Nošoviciach. O necelý polrok na to prišla aj verzia kombi. Vyše štyri roky výroby i30 stačili a Hyundai vsádza teraz na obnovu tohto modelu. Prvé snímky naznačujú ako bude vyzerať jeho nástupca. Nový i30 navrhli, vyvinuli a testovali v Európe. Je hlavným pilierom modelového programu značky Hyundai.

Na zverejnených snímkach modelu i30 novej generácie je vidieť šesťuholníkovú masku chladiča podobnú tej, ktorú dostal po minuloročnom facelifte aj súčasný Hyundai i30. Diódové denné svetlá mal aktuálny model s vodorovne usporiadanými diódami, nový i30 ich má šikmo. Nové a užšie sú aj zadné koncové svetlá a tiež sú zošikmené. Interiér nového modelu má byť priestrannejší, čo by mohlo znamenať, že rázvor náprav aktuálneho modelu 2650 mm by mohol byť dlhší.

"Nový Hyundai i30 je automobil pre každého," povedal prezident a šéfdizajnér Hyundai Motor Group Peter Schreyer. "Pri dizajne i30 novej generácie sme sa nesústredili len na jedného zákazníka, ale na širokú skupinu rozličných ľudí. Jeho dizajn predstavuje evolúciu výrazových prvkov dizajnu spoločnosti Hyundai s prirodzene plynúcimi líniami, vycibrenými povrchmi a modelovaným tvarom karosérie, ktoré spolu vytvárajú nadčasový vzhľad" – dodal Peter Schreyer.

1 Hyundai i30 2 Hyundai i30 3 Hyundai i30
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.