Hyundai zverejnil prvé snímky nového i30

Streda, 10 august 2016

Hyundai zverejnila prvé snímky modelu i30 novej generácie. Svetovú premiéru bude mať nový i30 tretej generácie 7. septembra, ešte pred parížskym autosalónom, ktorý sa začne koncom septembra tohto roku.

1 Hyundai i30
Šesťuholníková maska chladiča, výraznejší znak v jej hornej časti, šikmé svetlá denného svietenia a nové línie kapoty motora naznačujú podstatné zmeny nového modelu 130

Predchádzajúca druhá generácia hatchbacku i30 sa predstavila v závere roka 2011 a vyrábať sa i30 začal začiatkom roka 2012 v českých Nošoviciach. O necelý polrok na to prišla aj verzia kombi. Vyše štyri roky výroby i30 stačili a Hyundai vsádza teraz na obnovu tohto modelu. Prvé snímky naznačujú ako bude vyzerať jeho nástupca. Nový i30 navrhli, vyvinuli a testovali v Európe. Je hlavným pilierom modelového programu značky Hyundai.

Na zverejnených snímkach modelu i30 novej generácie je vidieť šesťuholníkovú masku chladiča podobnú tej, ktorú dostal po minuloročnom facelifte aj súčasný Hyundai i30. Diódové denné svetlá mal aktuálny model s vodorovne usporiadanými diódami, nový i30 ich má šikmo. Nové a užšie sú aj zadné koncové svetlá a tiež sú zošikmené. Interiér nového modelu má byť priestrannejší, čo by mohlo znamenať, že rázvor náprav aktuálneho modelu 2650 mm by mohol byť dlhší.

"Nový Hyundai i30 je automobil pre každého," povedal prezident a šéfdizajnér Hyundai Motor Group Peter Schreyer. "Pri dizajne i30 novej generácie sme sa nesústredili len na jedného zákazníka, ale na širokú skupinu rozličných ľudí. Jeho dizajn predstavuje evolúciu výrazových prvkov dizajnu spoločnosti Hyundai s prirodzene plynúcimi líniami, vycibrenými povrchmi a modelovaným tvarom karosérie, ktoré spolu vytvárajú nadčasový vzhľad" – dodal Peter Schreyer.

1 Hyundai i30 2 Hyundai i30 3 Hyundai i30
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.