Ikona Fiat 500 už na Slovensku

Pondelok, 17 december 2007

Keď v lete tohto roku uvádzali v Turíne nový Fiat 500, bolo celé Taliansko na nohách. Teraz sa tento úžasný malý Fiat v modernizovanej podobe vracia aj na Slovensko.

Fiat 500 Fiat 500

Nový Fiat 500 prichádza k nám krátko po tom, ako sa stal európskym autom roka 2008. A keďže už poznáme aj jeho ceny, predaj sa môže začať. Do konca roka by sa ich mohlo predať približne dvadsať, čo je približný počet, ktorým disponuje pre rok 2007 slovenský importér.

Počty pre budúci rok nie sú v tejto chvíli známe a zrejme budú závisieť od záujmu kupujúcich. Preto je tiež možné, že v prípade väčšieho záujmu o ikonu Fiatu nebude možné z kapacitných dôvodov výrobnej linky uspokojiť všetkých záujemcov.

Na slovenskom trhu sa cena za trojdverový miniautomobil dlhý len 355 cm, široký 165 cm a vysoký 149 s rázvorom náprav 230 cm s výbavou Naked začína sumou 309 500 korún. Pod kapotou má štvorvalcový osemventilový motor 1,2 litra s výkonom 69 koní a 5stupňovou prevodovkou. Už v tejto výbave má ABS s elektronickým rozdeľovačom brzdnej sily, airbagy pre vodiča a spolujazdca, posilňovač riadenia, výškovo nastaviteľný volant, spätné vonkajšie zrkadlá s elektrickým nastavovaním, atermické okná, nárazník vo farbe karosérie a iné.

Fiat 500 Fiat 500

Vo výbave POP, v druhom zo štyroch stupňov, si zákazník bude môcť vybrať už spomínaný motor 1,2 l za 339 500 korún, turbodiesel 1,3 16V MultiJet so 75 konskými silami za 399 500 korún a najvýkonnejší benzínový 1,4 16V s výkonom 100 koní tiež za 399 500 korún – tu však už so 6stupňovou prevodovkou. Výbava POP má oproti Naked navyše elektronický stabilizačný systém, sedem airbagov vrátane kolenného pre vodiča, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, elektrické otváranie okien a autorádio s CD a MP3 prehrávačom.

Vrcholnými výbavami sú Lounche a Sport. Dodávajú sa so všetkými tromi už spomínanými pohonnými jednotkami. Ceny sa pohybujú od 399 500 do 459 500 korún. Tá nižšia suma sa platí za verzie so slabšími motormi 1,2 l, vyššia za MultiJet a benzínovú 1,4 s výkonom 100 koní. Verzie Lounche a Sport sú bohatšie o kožený volant s ovládaním autorádia, 15palcové kolesá z ľahkých zliatin, manuálnu klimatizáciu s peľovým filtrom, zadné delené sedadlo, presklenú strechu so slnečnou roletou, parkovací senzor, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, hands-free s Bluetooth a ďalšie doplnky.

Fiat 500 Fiat 500

Veľmi široká je aj voliteľná výbava s možnosťami individuálnych volieb. Záujemca o nový Fiat 500 si sám môže nakombinovať viac ako 500 tisíc (slovom päťsto tisíc) variant rôznych úprav! Od najjednoduchších až po luxusné výbavy – to všetko na počítači s multifunkčným navigátorom Blue and Me.

S Fiatom 500 prichádza Fiat aj s konceptom nazvaným Fiat Experience Center – exkluzívnym autosalónom v Apollo Busines Centre na Prievozskej ulici v Bratislave. Je určený výhradne pre nový Fiat 500 a je jediným miestom, kde sa zákazník bude môcť zoznámiť a vyskúšať si kultovú novinku Fiatu.

Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.