Ikona Fiat 500 už na Slovensku

Pondelok, 17 december 2007

Keď v lete tohto roku uvádzali v Turíne nový Fiat 500, bolo celé Taliansko na nohách. Teraz sa tento úžasný malý Fiat v modernizovanej podobe vracia aj na Slovensko.

Fiat 500 Fiat 500

Nový Fiat 500 prichádza k nám krátko po tom, ako sa stal európskym autom roka 2008. A keďže už poznáme aj jeho ceny, predaj sa môže začať. Do konca roka by sa ich mohlo predať približne dvadsať, čo je približný počet, ktorým disponuje pre rok 2007 slovenský importér.

Počty pre budúci rok nie sú v tejto chvíli známe a zrejme budú závisieť od záujmu kupujúcich. Preto je tiež možné, že v prípade väčšieho záujmu o ikonu Fiatu nebude možné z kapacitných dôvodov výrobnej linky uspokojiť všetkých záujemcov.

Na slovenskom trhu sa cena za trojdverový miniautomobil dlhý len 355 cm, široký 165 cm a vysoký 149 s rázvorom náprav 230 cm s výbavou Naked začína sumou 309 500 korún. Pod kapotou má štvorvalcový osemventilový motor 1,2 litra s výkonom 69 koní a 5stupňovou prevodovkou. Už v tejto výbave má ABS s elektronickým rozdeľovačom brzdnej sily, airbagy pre vodiča a spolujazdca, posilňovač riadenia, výškovo nastaviteľný volant, spätné vonkajšie zrkadlá s elektrickým nastavovaním, atermické okná, nárazník vo farbe karosérie a iné.

Fiat 500 Fiat 500

Vo výbave POP, v druhom zo štyroch stupňov, si zákazník bude môcť vybrať už spomínaný motor 1,2 l za 339 500 korún, turbodiesel 1,3 16V MultiJet so 75 konskými silami za 399 500 korún a najvýkonnejší benzínový 1,4 16V s výkonom 100 koní tiež za 399 500 korún – tu však už so 6stupňovou prevodovkou. Výbava POP má oproti Naked navyše elektronický stabilizačný systém, sedem airbagov vrátane kolenného pre vodiča, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, elektrické otváranie okien a autorádio s CD a MP3 prehrávačom.

Vrcholnými výbavami sú Lounche a Sport. Dodávajú sa so všetkými tromi už spomínanými pohonnými jednotkami. Ceny sa pohybujú od 399 500 do 459 500 korún. Tá nižšia suma sa platí za verzie so slabšími motormi 1,2 l, vyššia za MultiJet a benzínovú 1,4 s výkonom 100 koní. Verzie Lounche a Sport sú bohatšie o kožený volant s ovládaním autorádia, 15palcové kolesá z ľahkých zliatin, manuálnu klimatizáciu s peľovým filtrom, zadné delené sedadlo, presklenú strechu so slnečnou roletou, parkovací senzor, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, hands-free s Bluetooth a ďalšie doplnky.

Fiat 500 Fiat 500

Veľmi široká je aj voliteľná výbava s možnosťami individuálnych volieb. Záujemca o nový Fiat 500 si sám môže nakombinovať viac ako 500 tisíc (slovom päťsto tisíc) variant rôznych úprav! Od najjednoduchších až po luxusné výbavy – to všetko na počítači s multifunkčným navigátorom Blue and Me.

S Fiatom 500 prichádza Fiat aj s konceptom nazvaným Fiat Experience Center – exkluzívnym autosalónom v Apollo Busines Centre na Prievozskej ulici v Bratislave. Je určený výhradne pre nový Fiat 500 a je jediným miestom, kde sa zákazník bude môcť zoznámiť a vyskúšať si kultovú novinku Fiatu.

Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.