Isuzu D-Max: Pick-up na zábavu i prácu

Sobota, 12 august 2017

Japonská automobilka Isuzu predstavila v júli tohto roku svoj nový model s tromi verziami kabín: Single Cab, Space Cab a Double Cab, pick-up so širokým spektrom použitia vhodným pre každodenné používanie v rodine, malej farme, ale aj pre profesionálov.

1 CREW CAB 4WD CREW CAB 2WD HIGH-RIDE
Isuzu D-Max so 4dverovou päťmiestnou kabínou a pohonom všetkých kolies AWD

Najstarší japonský výrobca automobilov, ktorý sa venuje predovšetkým výrobe nákladných automobilov, vyrába aj praktický pick-up a označuje ho ako osobný automobil. U nás je Isuzu málo rozšírená značky, takže o jeho nových produktoch sa príliš nepíše. Teraz prichádza s novinkou, ktorá obohatí trh s verziami vhodnými na prácu i zábavu, na stavbu a odvezie nás aj do divadla.

Nový Isuzu D-Max prichádza s verziami kabín Single Cab, Space Cab a Double Cab a úrovňami výbavy Basic, Custom, Premium a úplne novou Premium+. V ponuke je odteraz aj 6stupňová automatická prevodovka už aj v základnej výbave Basic. Z praktického hľadiska je nové aj 3,5 tonové ťahanie prívesu pri všetkých modeloch 4WD.

Výrobca uvádza, že novinka je ekologicky šetrná vďaka novému turbodieselovému motoru s priamym vstrekovaním common rail s objemom 1,9 litra. Dodáva tiež, že do paliva nie je nutné pridávať SCR -vodný roztok močoviny. Navyše výrobca ponúka aj hardtop a rôzne individuálne úpravy podľa priania zákazníkov.

2 EXTENDED CAB 4WD LS EU LHD
Isuzu D-Max Extended Cab 4WD LS s dvojdverovou kabínou a pohonom AWD

Pod kapotou D-Maxu je výkonný turbodiesel s objemom 1,9 litra s priamym vstrekovaním common rail s chladičom plniaceho vzduchu a výkonom 165 koní (120 kW) a najvyšším krútiacom momentom 360 Nm v rozsahu od 1800 do 3200 otáčok.

D-Max zvláda jazdy aj mimo spevnených ciest a vykazuje aj dobrú priechodnosť v náročných terénoch vďaka veľkej svetlej výške a maximálnemu bočnému náklon až 49° vo verziách 4WD s pripojiteľným pohonom predných kolies a redukčným prevodom.

Automobilka ručí aj za kvalitu svojho produktu, keď na všetky modely poskytuje záruku 5 rokov alebo do 100.000 najazdených kilometrov.

Nové Isuzu D-Max prichádza s novými výrazne nižšími cenami, ktorými chce osloviť zákazníkov pre široké pracovné i voľnočasové použitie.

Autor: J. Goldberger
Foto: Isuzu
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.