Isuzu D-Max: Pick-up na zábavu i prácu

Sobota, 12 august 2017

Japonská automobilka Isuzu predstavila v júli tohto roku svoj nový model s tromi verziami kabín: Single Cab, Space Cab a Double Cab, pick-up so širokým spektrom použitia vhodným pre každodenné používanie v rodine, malej farme, ale aj pre profesionálov.

1 CREW CAB 4WD CREW CAB 2WD HIGH-RIDE
Isuzu D-Max so 4dverovou päťmiestnou kabínou a pohonom všetkých kolies AWD

Najstarší japonský výrobca automobilov, ktorý sa venuje predovšetkým výrobe nákladných automobilov, vyrába aj praktický pick-up a označuje ho ako osobný automobil. U nás je Isuzu málo rozšírená značky, takže o jeho nových produktoch sa príliš nepíše. Teraz prichádza s novinkou, ktorá obohatí trh s verziami vhodnými na prácu i zábavu, na stavbu a odvezie nás aj do divadla.

Nový Isuzu D-Max prichádza s verziami kabín Single Cab, Space Cab a Double Cab a úrovňami výbavy Basic, Custom, Premium a úplne novou Premium+. V ponuke je odteraz aj 6stupňová automatická prevodovka už aj v základnej výbave Basic. Z praktického hľadiska je nové aj 3,5 tonové ťahanie prívesu pri všetkých modeloch 4WD.

Výrobca uvádza, že novinka je ekologicky šetrná vďaka novému turbodieselovému motoru s priamym vstrekovaním common rail s objemom 1,9 litra. Dodáva tiež, že do paliva nie je nutné pridávať SCR -vodný roztok močoviny. Navyše výrobca ponúka aj hardtop a rôzne individuálne úpravy podľa priania zákazníkov.

2 EXTENDED CAB 4WD LS EU LHD
Isuzu D-Max Extended Cab 4WD LS s dvojdverovou kabínou a pohonom AWD

Pod kapotou D-Maxu je výkonný turbodiesel s objemom 1,9 litra s priamym vstrekovaním common rail s chladičom plniaceho vzduchu a výkonom 165 koní (120 kW) a najvyšším krútiacom momentom 360 Nm v rozsahu od 1800 do 3200 otáčok.

D-Max zvláda jazdy aj mimo spevnených ciest a vykazuje aj dobrú priechodnosť v náročných terénoch vďaka veľkej svetlej výške a maximálnemu bočnému náklon až 49° vo verziách 4WD s pripojiteľným pohonom predných kolies a redukčným prevodom.

Automobilka ručí aj za kvalitu svojho produktu, keď na všetky modely poskytuje záruku 5 rokov alebo do 100.000 najazdených kilometrov.

Nové Isuzu D-Max prichádza s novými výrazne nižšími cenami, ktorými chce osloviť zákazníkov pre široké pracovné i voľnočasové použitie.

Autor: J. Goldberger
Foto: Isuzu
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring