Isuzu D-Max: Pick-up na zábavu i prácu

Sobota, 12 august 2017

Japonská automobilka Isuzu predstavila v júli tohto roku svoj nový model s tromi verziami kabín: Single Cab, Space Cab a Double Cab, pick-up so širokým spektrom použitia vhodným pre každodenné používanie v rodine, malej farme, ale aj pre profesionálov.

1 CREW CAB 4WD CREW CAB 2WD HIGH-RIDE
Isuzu D-Max so 4dverovou päťmiestnou kabínou a pohonom všetkých kolies AWD

Najstarší japonský výrobca automobilov, ktorý sa venuje predovšetkým výrobe nákladných automobilov, vyrába aj praktický pick-up a označuje ho ako osobný automobil. U nás je Isuzu málo rozšírená značky, takže o jeho nových produktoch sa príliš nepíše. Teraz prichádza s novinkou, ktorá obohatí trh s verziami vhodnými na prácu i zábavu, na stavbu a odvezie nás aj do divadla.

Nový Isuzu D-Max prichádza s verziami kabín Single Cab, Space Cab a Double Cab a úrovňami výbavy Basic, Custom, Premium a úplne novou Premium+. V ponuke je odteraz aj 6stupňová automatická prevodovka už aj v základnej výbave Basic. Z praktického hľadiska je nové aj 3,5 tonové ťahanie prívesu pri všetkých modeloch 4WD.

Výrobca uvádza, že novinka je ekologicky šetrná vďaka novému turbodieselovému motoru s priamym vstrekovaním common rail s objemom 1,9 litra. Dodáva tiež, že do paliva nie je nutné pridávať SCR -vodný roztok močoviny. Navyše výrobca ponúka aj hardtop a rôzne individuálne úpravy podľa priania zákazníkov.

2 EXTENDED CAB 4WD LS EU LHD
Isuzu D-Max Extended Cab 4WD LS s dvojdverovou kabínou a pohonom AWD

Pod kapotou D-Maxu je výkonný turbodiesel s objemom 1,9 litra s priamym vstrekovaním common rail s chladičom plniaceho vzduchu a výkonom 165 koní (120 kW) a najvyšším krútiacom momentom 360 Nm v rozsahu od 1800 do 3200 otáčok.

D-Max zvláda jazdy aj mimo spevnených ciest a vykazuje aj dobrú priechodnosť v náročných terénoch vďaka veľkej svetlej výške a maximálnemu bočnému náklon až 49° vo verziách 4WD s pripojiteľným pohonom predných kolies a redukčným prevodom.

Automobilka ručí aj za kvalitu svojho produktu, keď na všetky modely poskytuje záruku 5 rokov alebo do 100.000 najazdených kilometrov.

Nové Isuzu D-Max prichádza s novými výrazne nižšími cenami, ktorými chce osloviť zákazníkov pre široké pracovné i voľnočasové použitie.

Autor: J. Goldberger
Foto: Isuzu
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.