Jaguar Arden F-Pace: Komfort a individualizácia

Streda, 04 január 2017

Už 44 rokov sa nemecký tuningový špecialista Arden venuje úpravám automobilov Jaguar.

1 Arden F-Pace

Aj v súčasnosti ponúka rozsiahle portfólio produktov značky s divokou šelmou v znaku. Jedným z nich je aj nové SUV, Jaguar F-Pace, ktorý Arden predstavuje na báze sériového modelu pod označením AJ25. Tuning sa týka exteriéru i interiéru, rovnako aj zvýšeniu výkonu motora a jeho zvukovej zložky.

Upravený Jaguar F-Pace AJ25 od Ardenu má kompletne nový predný nárazník, výraznejšie prahy, karbónové výduchy na kapote a na maske chladiča šelmu Jaguar. Vzadu je veľký karbónový difúzor a dve rozmerné koncovky výfuku. Na výbor sú kolesá veľkosti 22 alebo 23 palcov.

Jaguar F-Pace v úprave Arden zdobí vpredu exkluzívna mriežka chladiča z nerezovej ocele, aj ďalšie priľahlé mriežky ako náhrada za pôvodný predný nárazník F-Pace. Tieto detaily ešte viac podčiarkujú elegantný športový charakter vozidla. Na prianie môžu byť tieto doplnky k dispozícii aj samostatne a v rôznych farbách. Bočné lišty sú tiež z nerezovej ocele a určite pútajú pozornosť.

Zvukové efekty výfukového systému riadi Arden Sound System, ktorý vydáva športovo ladený silný zvuk a akusticky zvýrazňuje športový vzhľad Jaguaru F-Pace. Rôzne hladiny akustického tlaku sú individuálne nastaviteľné pomocou klávesov. Kombinujú efektivitu vznetového motora so zážitkom z jazdy s motorom V8 Supercharged.

Odpruženie F-Pace Arden obstarávajú špeciálne športové pružiny a rozmerné kolesá majú zvýšiť športový vzhľad vozidla a poskytnúť optimálny zážitok z jazdy. Pružiny sú navrhnuté a upravené tak, aby zlepšili komfort jazdy a najmä stabilitu v zákrutách

Arden ponúka vylepšenia výkonu pre Jaguar F-Pace. Pri preplňovanom zážihovom motore V6 Arden má výkon až 430 konských síl a zvýšený maximálny krútiaci moment. F-Pace Arden ponúka tiež zvýšenie výkonu pre naftové motory – pre 2,0d na 205 koní a pre 3,0d až na 340 koní.

Arden nepozná obmedzenia ani pri individualizovaní interiéru Jaguaru F-Pace Arden. Ponúka pedále z vysokolešteného hliníka a štýlové lišty s nápisom Arden. Tiež plyšové ručne vyrobené Arden čalúnenie pre kokpit, ktoré tak vytvára komfortnú zónu. K individualizácii interiéru slúži aj ponuka čalúnenia kožou Alcantara, karbónové alebo drevené prvky podľa priania zákazníka.

1 Arden F-Pace 2 Arden F-Pace 3 Arden F-Pace
Autor: J. Goldberger
Foto: Arden
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.