Jaguar Arden F-Pace: Komfort a individualizácia

Streda, 04 január 2017

Už 44 rokov sa nemecký tuningový špecialista Arden venuje úpravám automobilov Jaguar.

1 Arden F-Pace

Aj v súčasnosti ponúka rozsiahle portfólio produktov značky s divokou šelmou v znaku. Jedným z nich je aj nové SUV, Jaguar F-Pace, ktorý Arden predstavuje na báze sériového modelu pod označením AJ25. Tuning sa týka exteriéru i interiéru, rovnako aj zvýšeniu výkonu motora a jeho zvukovej zložky.

Upravený Jaguar F-Pace AJ25 od Ardenu má kompletne nový predný nárazník, výraznejšie prahy, karbónové výduchy na kapote a na maske chladiča šelmu Jaguar. Vzadu je veľký karbónový difúzor a dve rozmerné koncovky výfuku. Na výbor sú kolesá veľkosti 22 alebo 23 palcov.

Jaguar F-Pace v úprave Arden zdobí vpredu exkluzívna mriežka chladiča z nerezovej ocele, aj ďalšie priľahlé mriežky ako náhrada za pôvodný predný nárazník F-Pace. Tieto detaily ešte viac podčiarkujú elegantný športový charakter vozidla. Na prianie môžu byť tieto doplnky k dispozícii aj samostatne a v rôznych farbách. Bočné lišty sú tiež z nerezovej ocele a určite pútajú pozornosť.

Zvukové efekty výfukového systému riadi Arden Sound System, ktorý vydáva športovo ladený silný zvuk a akusticky zvýrazňuje športový vzhľad Jaguaru F-Pace. Rôzne hladiny akustického tlaku sú individuálne nastaviteľné pomocou klávesov. Kombinujú efektivitu vznetového motora so zážitkom z jazdy s motorom V8 Supercharged.

Odpruženie F-Pace Arden obstarávajú špeciálne športové pružiny a rozmerné kolesá majú zvýšiť športový vzhľad vozidla a poskytnúť optimálny zážitok z jazdy. Pružiny sú navrhnuté a upravené tak, aby zlepšili komfort jazdy a najmä stabilitu v zákrutách

Arden ponúka vylepšenia výkonu pre Jaguar F-Pace. Pri preplňovanom zážihovom motore V6 Arden má výkon až 430 konských síl a zvýšený maximálny krútiaci moment. F-Pace Arden ponúka tiež zvýšenie výkonu pre naftové motory – pre 2,0d na 205 koní a pre 3,0d až na 340 koní.

Arden nepozná obmedzenia ani pri individualizovaní interiéru Jaguaru F-Pace Arden. Ponúka pedále z vysokolešteného hliníka a štýlové lišty s nápisom Arden. Tiež plyšové ručne vyrobené Arden čalúnenie pre kokpit, ktoré tak vytvára komfortnú zónu. K individualizácii interiéru slúži aj ponuka čalúnenia kožou Alcantara, karbónové alebo drevené prvky podľa priania zákazníka.

1 Arden F-Pace 2 Arden F-Pace 3 Arden F-Pace
Autor: J. Goldberger
Foto: Arden
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.