Jaguar Arden F-Pace: Komfort a individualizácia

Streda, 04 január 2017

Už 44 rokov sa nemecký tuningový špecialista Arden venuje úpravám automobilov Jaguar.

1 Arden F-Pace

Aj v súčasnosti ponúka rozsiahle portfólio produktov značky s divokou šelmou v znaku. Jedným z nich je aj nové SUV, Jaguar F-Pace, ktorý Arden predstavuje na báze sériového modelu pod označením AJ25. Tuning sa týka exteriéru i interiéru, rovnako aj zvýšeniu výkonu motora a jeho zvukovej zložky.

Upravený Jaguar F-Pace AJ25 od Ardenu má kompletne nový predný nárazník, výraznejšie prahy, karbónové výduchy na kapote a na maske chladiča šelmu Jaguar. Vzadu je veľký karbónový difúzor a dve rozmerné koncovky výfuku. Na výbor sú kolesá veľkosti 22 alebo 23 palcov.

Jaguar F-Pace v úprave Arden zdobí vpredu exkluzívna mriežka chladiča z nerezovej ocele, aj ďalšie priľahlé mriežky ako náhrada za pôvodný predný nárazník F-Pace. Tieto detaily ešte viac podčiarkujú elegantný športový charakter vozidla. Na prianie môžu byť tieto doplnky k dispozícii aj samostatne a v rôznych farbách. Bočné lišty sú tiež z nerezovej ocele a určite pútajú pozornosť.

Zvukové efekty výfukového systému riadi Arden Sound System, ktorý vydáva športovo ladený silný zvuk a akusticky zvýrazňuje športový vzhľad Jaguaru F-Pace. Rôzne hladiny akustického tlaku sú individuálne nastaviteľné pomocou klávesov. Kombinujú efektivitu vznetového motora so zážitkom z jazdy s motorom V8 Supercharged.

Odpruženie F-Pace Arden obstarávajú špeciálne športové pružiny a rozmerné kolesá majú zvýšiť športový vzhľad vozidla a poskytnúť optimálny zážitok z jazdy. Pružiny sú navrhnuté a upravené tak, aby zlepšili komfort jazdy a najmä stabilitu v zákrutách

Arden ponúka vylepšenia výkonu pre Jaguar F-Pace. Pri preplňovanom zážihovom motore V6 Arden má výkon až 430 konských síl a zvýšený maximálny krútiaci moment. F-Pace Arden ponúka tiež zvýšenie výkonu pre naftové motory – pre 2,0d na 205 koní a pre 3,0d až na 340 koní.

Arden nepozná obmedzenia ani pri individualizovaní interiéru Jaguaru F-Pace Arden. Ponúka pedále z vysokolešteného hliníka a štýlové lišty s nápisom Arden. Tiež plyšové ručne vyrobené Arden čalúnenie pre kokpit, ktoré tak vytvára komfortnú zónu. K individualizácii interiéru slúži aj ponuka čalúnenia kožou Alcantara, karbónové alebo drevené prvky podľa priania zákazníka.

1 Arden F-Pace 2 Arden F-Pace 3 Arden F-Pace
Autor: J. Goldberger
Foto: Arden
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.