Jaguar C-X16: premiéra vo Frankfurte

Streda, 24 august 2011

Automobilka Jaguar sprístupnila informácie o novom športovom kupé, ktoré bude predobrazom budúceho sériového modelu. Svetovú premiéru bude mať nové kupé 13. septembra na IAA vo Frankfurte. Už podľa prvého nákresu možno predpokladať, že sa už teraz máme na čo tešiť.

Jaguar C-X16
Skica konceptu nového športového kupé C-X16 nadväzuje na tradíciu Jaguara

Opäť to bude Jaguar s dlhým predkom a postupne splývajúcou strechou vzadu, podobne ako má aj súčasné kupé XK alebo už takmer zabudnutý model E-Type. Automobilka udáva, že aj najnovší koncept C-X16 navrhol ten istý tím, ktorý vytvoril predchádzajúce modely Jaguar XJ, XF a XK na čele so šéfdizajnérom Jaguara Ianon Callumom.

Šéf dizajnu Jaguar Ian Callum k novému konceptu poznamenal, že "slávne automobily značky Jaguar boli vždy nádherné, inovatívne a odhodlane hľadeli do budúcnosti. Hotový koncept C-X16 má potenciál dosiahnuť všetky tieto vlastnosti a zároveň si zachovať schopnosť prekvapiť, vyvolať emócie i povzbudiť."

Riaditeľ značky Jaguar Cars Adrian Hallmark poznamenal, že Jaguar si stanovil smelé a ambiciózne plány a koncept C-X16 je ukážkou dizajnu a konštruktérskych schopností, ktoré spoločnosť Jaguar má k dispozícii a ktoré Jaguaru umožnia jeho plány zrealizovať.

Podrobnejšie informácie o koncepte C-X16 zverejní automobilka 7. septembra 2011. Špeciálna predpremiéra sa uskutoční v centre Frankfurtu podvečer 12. septembra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Jaguar Design
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.