Jaguar F-Type sa predstaví v Paríži

Štvrtok, 16 august 2012

Nový dvojmiestny športový automobil Jaguar F-Type sa po prvý raz predstaví koncom septembra na autosalóne v Paríži. To už v podobe určenej pre sériovú výrobu.

Jaguar F-Type
Superšport Jaguar F-Type kabriolet sa predstaví už o pár týždňov na autosalóne v Paríži

Návštevníci športového festivalu rýchlych áut Goodwood Festival of Speed mohli vzhliadnuť nový model F-Type v zamaskovanej podobe už na tomto podujatí v júni tohto roku. Jaguar využil príležitosť otestovať tu svoj nový model na ostro. Model, ktorý vychádza z konceptu C-X16, potom pokračoval v testovaní prototypov na miestach s drsnými klimatickými podmienkami.

Jaguar mal záujem predstaviť svoj nový športiak ešte v tomto roku a tak urobil všetko preto, aby k tejto udalosti mohlo dôjsť už onedlho v Paríži. F-Type sa tu podľa britského výrobcu predstaví vo verzii kabriolet. To by mohlo znamenať, že sa ráta aj nejakou ďalšou verziou, napríklad s kupé.

Uvedenie nového športového Jaguara bude podľa generálneho riadite Jaguar Cars Adriana Hallmarka"vskutku významným dňom v histórii automobilky, pretože predznamenáva návrat spoločnosti na trh športových automobilov – na trh, ktorý značka kedysi pomohla vytvoriť."

Dodáva tiež, že"tak ako to dokázali už jeho športoví predchodcovia, aj model F-Type otvorí nové dimenzie a preukáže jazdné vlastnosti hodné pravého superšportu, a zároveň zviditeľní revolučné konštrukčné technológie Jaguara a špičkový svetový dizajn tejto značky."

Pod kapotou Jaguara F-Type sa objaví jeden z dvoch trojlitrových zážihových vidlicových šesťvalcov vo verziách s výkonom 250 kW/340 k alebo 280 kW/380 k. Vrcholom v ponuke má byť nový agregát odvodený od súčasného 5,0litrového preplňovaného motora V8. Všetky sa budú kombinovať s pohonom zadných kolies a osemstupňovou prevodovkou a budú disponovať aj technológiou Stop/Start.

Jaguar F-Type Jaguar F-Type Jaguar F-Type Jaguar F-Type Jaguar F-Type
Autor: J. Goldberger
Foto: Jaguar
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."