Jaguar F-Type sa predstaví v Paríži

Štvrtok, 16 august 2012

Nový dvojmiestny športový automobil Jaguar F-Type sa po prvý raz predstaví koncom septembra na autosalóne v Paríži. To už v podobe určenej pre sériovú výrobu.

Jaguar F-Type
Superšport Jaguar F-Type kabriolet sa predstaví už o pár týždňov na autosalóne v Paríži

Návštevníci športového festivalu rýchlych áut Goodwood Festival of Speed mohli vzhliadnuť nový model F-Type v zamaskovanej podobe už na tomto podujatí v júni tohto roku. Jaguar využil príležitosť otestovať tu svoj nový model na ostro. Model, ktorý vychádza z konceptu C-X16, potom pokračoval v testovaní prototypov na miestach s drsnými klimatickými podmienkami.

Jaguar mal záujem predstaviť svoj nový športiak ešte v tomto roku a tak urobil všetko preto, aby k tejto udalosti mohlo dôjsť už onedlho v Paríži. F-Type sa tu podľa britského výrobcu predstaví vo verzii kabriolet. To by mohlo znamenať, že sa ráta aj nejakou ďalšou verziou, napríklad s kupé.

Uvedenie nového športového Jaguara bude podľa generálneho riadite Jaguar Cars Adriana Hallmarka"vskutku významným dňom v histórii automobilky, pretože predznamenáva návrat spoločnosti na trh športových automobilov – na trh, ktorý značka kedysi pomohla vytvoriť."

Dodáva tiež, že"tak ako to dokázali už jeho športoví predchodcovia, aj model F-Type otvorí nové dimenzie a preukáže jazdné vlastnosti hodné pravého superšportu, a zároveň zviditeľní revolučné konštrukčné technológie Jaguara a špičkový svetový dizajn tejto značky."

Pod kapotou Jaguara F-Type sa objaví jeden z dvoch trojlitrových zážihových vidlicových šesťvalcov vo verziách s výkonom 250 kW/340 k alebo 280 kW/380 k. Vrcholom v ponuke má byť nový agregát odvodený od súčasného 5,0litrového preplňovaného motora V8. Všetky sa budú kombinovať s pohonom zadných kolies a osemstupňovou prevodovkou a budú disponovať aj technológiou Stop/Start.

Jaguar F-Type Jaguar F-Type Jaguar F-Type Jaguar F-Type Jaguar F-Type
Autor: J. Goldberger
Foto: Jaguar
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.