Jaguar XF - britská šelma

Pondelok, 10 marec 2008

Nová hviezda Jaguaru sa volá XF. Síce už bez znaku šelmy na prednej kapote, zato rýchlosť, dravosť a elegancia modelu XF zostala. K týmto vlastnostiam pridal dizajnér pôvab a konštruktéri vlastnosti, ktorými je nový Jaguar schopný pobiť sa so zvyškom sveta.

Jaguar XF Jaguar XF Jaguar XF

Prvé kusy tohto luxusného automobilu sú už aj na Slovensku. Ten úplne prvý má dokonca svojho nového pána, ktorý sa mu nebude prihovárať v jeho rodnom anglickom jazyku, ale v slovenčine. Nový špičkový automobil, ktorý je spájaný s perspektívnou budúcnosťou ešte nedávno ohrozenej automobilky, sa predstavil po prvý raz na Slovensku 10. marca a v týchto dňoch štartuje aj oficiálny predaj. Vlastne skôr prijímanie objednávok, pretože o nový model je veľký záujem a dodávky budú iba nasledovať. V tomto roku by sa malo k nám doviesť a predať približne tridsať týchto prekrásnych automobilov.

Jaguar XF Jaguar XF Jaguar XF

Známe sú už aj ceny, za ktoré sa bude nový Jaguar XF predávať. Základnou je 1,741 milióna korún za modely 2,7D V6 (turbodiesel, 207 k) vo výbave Luxury a 3,0 V6 (238 k) s atmosférickým benzínovým motorom v rovnakej výbave Luxury. Model 4,2 V8 (298 k) s atmosférickou jednotkou vo výbave Premium Luxury sa bude predávať za 2,225 milióna korún. Najvýkonnejší a najluxusnejší model 4,2 V8 Supercharged (416 k) preplňovaný kompresorom v špičkovej výbave SV8 má stanovenú cenu 2,885 milióna korún.

Jaguar XF Jaguar XF

Pri porovnávaní s konkurenciou Audi A6, BMW 5 alebo Mercedes-Benz E sa základná cena môže zdať vysoká. Jaguar to zdôvodňuje skutočnosťou, že XF má už v základe prvky výbavy, ktoré sú pri konkurenčných modeloch v príplatkovej výbave. Napríklad: Jaguar XF má okrem iného kožený interiér už v základnej cene. Ale aj multimediálnu výbavu, ako Audio - Jaguar Sound System s CD a MP3 prehrávačom, 8 reproduktormi a multimediálny systém so 7,5palcovou plnofarebnou dotykovou obrazovkou na ovládanie audia, klimatizácie, navigačného systému (ak je ním automobil vybavený) a Bluetooth.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.