Jaguar XF - britská šelma

Pondelok, 10 marec 2008

Nová hviezda Jaguaru sa volá XF. Síce už bez znaku šelmy na prednej kapote, zato rýchlosť, dravosť a elegancia modelu XF zostala. K týmto vlastnostiam pridal dizajnér pôvab a konštruktéri vlastnosti, ktorými je nový Jaguar schopný pobiť sa so zvyškom sveta.

Jaguar XF Jaguar XF Jaguar XF

Prvé kusy tohto luxusného automobilu sú už aj na Slovensku. Ten úplne prvý má dokonca svojho nového pána, ktorý sa mu nebude prihovárať v jeho rodnom anglickom jazyku, ale v slovenčine. Nový špičkový automobil, ktorý je spájaný s perspektívnou budúcnosťou ešte nedávno ohrozenej automobilky, sa predstavil po prvý raz na Slovensku 10. marca a v týchto dňoch štartuje aj oficiálny predaj. Vlastne skôr prijímanie objednávok, pretože o nový model je veľký záujem a dodávky budú iba nasledovať. V tomto roku by sa malo k nám doviesť a predať približne tridsať týchto prekrásnych automobilov.

Jaguar XF Jaguar XF Jaguar XF

Známe sú už aj ceny, za ktoré sa bude nový Jaguar XF predávať. Základnou je 1,741 milióna korún za modely 2,7D V6 (turbodiesel, 207 k) vo výbave Luxury a 3,0 V6 (238 k) s atmosférickým benzínovým motorom v rovnakej výbave Luxury. Model 4,2 V8 (298 k) s atmosférickou jednotkou vo výbave Premium Luxury sa bude predávať za 2,225 milióna korún. Najvýkonnejší a najluxusnejší model 4,2 V8 Supercharged (416 k) preplňovaný kompresorom v špičkovej výbave SV8 má stanovenú cenu 2,885 milióna korún.

Jaguar XF Jaguar XF

Pri porovnávaní s konkurenciou Audi A6, BMW 5 alebo Mercedes-Benz E sa základná cena môže zdať vysoká. Jaguar to zdôvodňuje skutočnosťou, že XF má už v základe prvky výbavy, ktoré sú pri konkurenčných modeloch v príplatkovej výbave. Napríklad: Jaguar XF má okrem iného kožený interiér už v základnej cene. Ale aj multimediálnu výbavu, ako Audio - Jaguar Sound System s CD a MP3 prehrávačom, 8 reproduktormi a multimediálny systém so 7,5palcovou plnofarebnou dotykovou obrazovkou na ovládanie audia, klimatizácie, navigačného systému (ak je ním automobil vybavený) a Bluetooth.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.