Je tu nové BMW radu 4 Coupé

Piatok, 05 jún 2020

Po nedávnej internetovej digitálnej premiére modelov radu BMW radu 5 Sedan a BMW radu 5 Touring mala automobilka BMW ďalšiu digitálnu premiéru, tentoraz to bolo nové BMW radu 4 Coupé.

1-BMW-4-Coupe

Priaznivci značky BMW a luxusných kupé si mohli svetovú premiéru pozerať v pohodlí svojho domova na internete v podvečer 2. júna. Túto formu svetovej premiéry nového modelu zvolila bavorská automobilka vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia po celom svete.

Nové BMW radu 4 Coupé je výraznejšie a športovejšie ako kedykoľvek predtým. Jeho virtuálne uvedenie bolo netradičné práve tak ako netypické pre bavorácke modely sú obrovité ľadvinky predstavenej novinky.

Z rámca zvyklostí vzhľadu modelov BMW sa vymykajú práve ľadvinky ako mriežka chladiča. Práve ony sú najväčším prekvapením modelu, ktorý ako koncept druhej generácie BMW radu 4 Coupé (G22) pre frankfurtský autosalón pripravila mníchovská značka.

Po premiére konceptu minulú jeseň vo Frankfurte sa hovorilo, že automobilka si chcela overiť reakcie verejnosti a odborníkov na nový dizajnový prvok s tým, že finálny produkt má byť iný. Teraz po predstavení sériového modelu s touto kontroverznou časťou novinky je isté, že dizajn s veľkými ľadvinami bol jasný zámer už pri predstavovaní konceptu.

Teraz už možno konštatovať, že prichádzajúce nové BMW radu 4 Coupé je svojim predkom najkontroverznejšie BMW, ale zároveň aj výraznejšie a športovejšie než kedykoľvek predtým. Celková konštrukcia dvojdverového vozidla od proporcií a na mieru vytvorených dizajnových prvkov až po špeciálne naladenie podvozka, to všetko predstavuje jednoznačný záväzok k maximálnemu jazdnému zážitku.

Zameranie na radosť z dynamickej jazdy vytvára jasný rozdiel medzi novým modelom BMW radu 4 Coupé a aktuálnou generáciou BMW radu 3 Sedan, pričom novinka získava výrazne ostrejší charakter ako jeho predchodca.

Nový model BMW radu 4 Coupé vznikal so zámerom nanovo definovať podstatu radosti z jazdy v prémiovom segmente strednej triedy. Aura exkluzivity a atletických schopností nadväzuje na tradíciu značky BMW s vozidlami typu kupé, ktorú už takmer 90 rokov vytvárajú legendárne športové automobily. Vynovenie nového modelového radu BMW radu 4 Coupé odráža dôraz kladený na dynamický potenciál vložený do konštrukcie vozidla.

V čase príchodu na trh, ktorý je naplánovaný na október 2020, bude na špičke ponuky tróniť model BMW M440i xDrive Coupé poháňaný benzínovým radovým 3-litrovým 6-valcovým motorom s výkonom 275 kW (374 k). Spočiatku ho doplní 4-valcový benzínový a 4-valcový naftový motor. Následne sa v marci 2021 ponuka rozšíri o dva 6-valcové radové naftové motory a výkonnejšia z týchto dvoch pohonných jednotiek sa dostane do modelu BMW M.

Dynamický vzhľad a proporcie nového BMW 4 Coupé sú výsledkom väčších rozmerov kupé ako v prípade predchodcu. Dĺžka sa natiahla o 128 milimetrov na 4768 mm, šírka o 27 mm na 1852 mm a rázvor o 41 mm na 2851 mm. Auto je vyššie o 6 mm a má 1383 milimetrov. Oproti predchádzajúcemu modelu narástla aj šírka rozchodu kolies o 28 milimetrov vpredu a o 18 milimetrov vzadu.

Nový model BMW radu 4 Coupé bude schádzať z výrobných liniek závodu BMW v meste Dingolfing. Predávať sa má začať v októbri tohto roku.

1-BMW-4-Coupe 2-BMW-4-Coupe 3-BMW-4-Coupe 4-BMW-4-Coupe 5-BMW-4-Coupe 6-BMW-4-Coupe
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring