Je tu nové BMW radu 4 Coupé

Piatok, 05 jún 2020

Po nedávnej internetovej digitálnej premiére modelov radu BMW radu 5 Sedan a BMW radu 5 Touring mala automobilka BMW ďalšiu digitálnu premiéru, tentoraz to bolo nové BMW radu 4 Coupé.

1-BMW-4-Coupe

Priaznivci značky BMW a luxusných kupé si mohli svetovú premiéru pozerať v pohodlí svojho domova na internete v podvečer 2. júna. Túto formu svetovej premiéry nového modelu zvolila bavorská automobilka vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia po celom svete.

Nové BMW radu 4 Coupé je výraznejšie a športovejšie ako kedykoľvek predtým. Jeho virtuálne uvedenie bolo netradičné práve tak ako netypické pre bavorácke modely sú obrovité ľadvinky predstavenej novinky.

Z rámca zvyklostí vzhľadu modelov BMW sa vymykajú práve ľadvinky ako mriežka chladiča. Práve ony sú najväčším prekvapením modelu, ktorý ako koncept druhej generácie BMW radu 4 Coupé (G22) pre frankfurtský autosalón pripravila mníchovská značka.

Po premiére konceptu minulú jeseň vo Frankfurte sa hovorilo, že automobilka si chcela overiť reakcie verejnosti a odborníkov na nový dizajnový prvok s tým, že finálny produkt má byť iný. Teraz po predstavení sériového modelu s touto kontroverznou časťou novinky je isté, že dizajn s veľkými ľadvinami bol jasný zámer už pri predstavovaní konceptu.

Teraz už možno konštatovať, že prichádzajúce nové BMW radu 4 Coupé je svojim predkom najkontroverznejšie BMW, ale zároveň aj výraznejšie a športovejšie než kedykoľvek predtým. Celková konštrukcia dvojdverového vozidla od proporcií a na mieru vytvorených dizajnových prvkov až po špeciálne naladenie podvozka, to všetko predstavuje jednoznačný záväzok k maximálnemu jazdnému zážitku.

Zameranie na radosť z dynamickej jazdy vytvára jasný rozdiel medzi novým modelom BMW radu 4 Coupé a aktuálnou generáciou BMW radu 3 Sedan, pričom novinka získava výrazne ostrejší charakter ako jeho predchodca.

Nový model BMW radu 4 Coupé vznikal so zámerom nanovo definovať podstatu radosti z jazdy v prémiovom segmente strednej triedy. Aura exkluzivity a atletických schopností nadväzuje na tradíciu značky BMW s vozidlami typu kupé, ktorú už takmer 90 rokov vytvárajú legendárne športové automobily. Vynovenie nového modelového radu BMW radu 4 Coupé odráža dôraz kladený na dynamický potenciál vložený do konštrukcie vozidla.

V čase príchodu na trh, ktorý je naplánovaný na október 2020, bude na špičke ponuky tróniť model BMW M440i xDrive Coupé poháňaný benzínovým radovým 3-litrovým 6-valcovým motorom s výkonom 275 kW (374 k). Spočiatku ho doplní 4-valcový benzínový a 4-valcový naftový motor. Následne sa v marci 2021 ponuka rozšíri o dva 6-valcové radové naftové motory a výkonnejšia z týchto dvoch pohonných jednotiek sa dostane do modelu BMW M.

Dynamický vzhľad a proporcie nového BMW 4 Coupé sú výsledkom väčších rozmerov kupé ako v prípade predchodcu. Dĺžka sa natiahla o 128 milimetrov na 4768 mm, šírka o 27 mm na 1852 mm a rázvor o 41 mm na 2851 mm. Auto je vyššie o 6 mm a má 1383 milimetrov. Oproti predchádzajúcemu modelu narástla aj šírka rozchodu kolies o 28 milimetrov vpredu a o 18 milimetrov vzadu.

Nový model BMW radu 4 Coupé bude schádzať z výrobných liniek závodu BMW v meste Dingolfing. Predávať sa má začať v októbri tohto roku.

1-BMW-4-Coupe 2-BMW-4-Coupe 3-BMW-4-Coupe 4-BMW-4-Coupe 5-BMW-4-Coupe 6-BMW-4-Coupe
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.