Je tu nový Peugeot Boxer

Piatok, 02 máj 2014

Francúzsky Peugeot ponúka trhu komplexnú ponuku úžitkových vozidiel a pokračuje v obnovovaní svojich produktov, teraz modelom Boxer. Prichádza súčasne s Citroënom Jumper a Fiatom Ducato ako trojica dôsledne modernizovaných modelov talianskej a francúzskych značiek, aj keď niektoré automobilky ich uvádzajú ako nové modely. Nahrádzajú tak poslednú generáciu, ktorá prišla ešte v roku 2006.

1 Peugeot Boxer
Peugeot Boxer sa predstavuje v novej modernizovanej podobe a s novou technikou

Peugeot Boxer vychádza z doterajšieho modelu, pričom najviditeľnejšie zmeny sú na exteriéri prednej partie, ktorá je kompletne prepracovaná. Vzhľad je oproti extravagantnejšiemu predchodcovi umiernenejší. Boxer má nový tvar kapoty, masku chladiča, nový trojdielny nárazník a svetlomety so zmenenou optikou a LED diódami. V ponuke zostáva naďalej pestrá paleta karosárskych verzií.

V interiéri má Boxer nové tvary čalúnenia sedadiel, na prístrojovom paneli nový prístrojový štít, príplatkový multimediálny systém s päťpalcovým dotykovým displejom, navigáciou a čítaním SMS správ. Nové sú aj typy autorádií s bluetooth handsfree a vstupom pre USB.

V obsadzovaní pohonnými jednotkami sa Peugeot drží tých, ktoré spĺňajú emisnú normu Euro 5. Základnou jednotkou pre Boxer je preplňovaný vznetový štvorvalec 2,2 HDi FAP 110 s výkonom 110 koní a krútiacim momentom 250 Nm. Ďalšími sú 130 (tento aj so systémom Stop/Start) a 150 koňové verzie. V ponuke má zostať aj doterajší vrcholný trojlitrový šesťvalec.

Nový Peugeot Boxer absolvoval v testoch viac ako 4 milióny kilometrov, mnoho z nich v extrémnych podmienkach. Výsledky testov sa preniesli aj do dizajnu, ktorý je moderný, ale aj typický pre značku Peugeot. Francúzska značka sa svojimi úžitkovými modelmi radí medzí tie, ktoré majú najnižšie prevádzkové náklady, vrátane spotreby a má konkurencieschopné servisné zmluvy so zárukou bezstarostného používania vozidla.

Peugeot Boxer vďaka širokej škále karosérií a nosností spolu s modernou výbavou poskytuje zákazníkom pestrý výber najvhodnejšieho modelu. Uľahčuje tiež profesionálnym vodičom každodenný život v kabíne. Nový Boxer je podľa výrobcu viac ako len dopravný prostriedok – je skutočným nástrojom v službách profesionálnej efektivity.

1 Peugeot Boxer 2 Peugeot Boxer
Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.