Je tu nový Peugeot Boxer

Piatok, 02 máj 2014

Francúzsky Peugeot ponúka trhu komplexnú ponuku úžitkových vozidiel a pokračuje v obnovovaní svojich produktov, teraz modelom Boxer. Prichádza súčasne s Citroënom Jumper a Fiatom Ducato ako trojica dôsledne modernizovaných modelov talianskej a francúzskych značiek, aj keď niektoré automobilky ich uvádzajú ako nové modely. Nahrádzajú tak poslednú generáciu, ktorá prišla ešte v roku 2006.

1 Peugeot Boxer
Peugeot Boxer sa predstavuje v novej modernizovanej podobe a s novou technikou

Peugeot Boxer vychádza z doterajšieho modelu, pričom najviditeľnejšie zmeny sú na exteriéri prednej partie, ktorá je kompletne prepracovaná. Vzhľad je oproti extravagantnejšiemu predchodcovi umiernenejší. Boxer má nový tvar kapoty, masku chladiča, nový trojdielny nárazník a svetlomety so zmenenou optikou a LED diódami. V ponuke zostáva naďalej pestrá paleta karosárskych verzií.

V interiéri má Boxer nové tvary čalúnenia sedadiel, na prístrojovom paneli nový prístrojový štít, príplatkový multimediálny systém s päťpalcovým dotykovým displejom, navigáciou a čítaním SMS správ. Nové sú aj typy autorádií s bluetooth handsfree a vstupom pre USB.

V obsadzovaní pohonnými jednotkami sa Peugeot drží tých, ktoré spĺňajú emisnú normu Euro 5. Základnou jednotkou pre Boxer je preplňovaný vznetový štvorvalec 2,2 HDi FAP 110 s výkonom 110 koní a krútiacim momentom 250 Nm. Ďalšími sú 130 (tento aj so systémom Stop/Start) a 150 koňové verzie. V ponuke má zostať aj doterajší vrcholný trojlitrový šesťvalec.

Nový Peugeot Boxer absolvoval v testoch viac ako 4 milióny kilometrov, mnoho z nich v extrémnych podmienkach. Výsledky testov sa preniesli aj do dizajnu, ktorý je moderný, ale aj typický pre značku Peugeot. Francúzska značka sa svojimi úžitkovými modelmi radí medzí tie, ktoré majú najnižšie prevádzkové náklady, vrátane spotreby a má konkurencieschopné servisné zmluvy so zárukou bezstarostného používania vozidla.

Peugeot Boxer vďaka širokej škále karosérií a nosností spolu s modernou výbavou poskytuje zákazníkom pestrý výber najvhodnejšieho modelu. Uľahčuje tiež profesionálnym vodičom každodenný život v kabíne. Nový Boxer je podľa výrobcu viac ako len dopravný prostriedok – je skutočným nástrojom v službách profesionálnej efektivity.

1 Peugeot Boxer 2 Peugeot Boxer
Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.