Kabriolet Mercedes triedy S po 44 rokoch

Piatok, 04 september 2015

Štuttgartská automobilka pripravila otvorenú verziu triedy S. Kabriolet, ktorý bude automobilku s trojcípou hviezdou prezentovať na autosalóne vo Frankfurte v polovici septembra, má nadväzovať na model spred 44 rokov.

Mercedes S Cabrio
Kabriolet Mercedes-Benz triedy S príde po 44 rokoch a predvedie sa vo Frankfurte

Nový kabriolet triedy S bude vystavený v expozícii Daimleru na autosalóne IAA vo Frankfurte. K videniu bude spolu so svojim predchodcom, otvorenou verziou najvyššej triedy značky z konštrukčného radu 111 a 112. Nový model bude nadväzovať na svojho predchodcu exkluzívnym dizajnom, ušľachtilými materiálmi v najvyššej kvalite spracovania, najmä však novou a modernou špičkovou technikou.

Nový kabriolet triedy S má byť podľa automobilky "najkomfortnejším kabrioletom sveta". Prispieť k tomu majú aj najnovšie systémy na ochranu pred vetrom Aircap a vyhrievanie priestoru v oblasti hlavy Airscarf. Chýbať nebudú ani vyhrievané lakťové opierky či vyhrievané sedadlá vpredu i vzadu, alebo inteligentné plnoautomatické riadenie klimatizácie.

"Po 44 rokoch chceme našim priaznivcom opäť ponúknuť otvorený variant triedy S. Nový kabriolet triedy S symbolizuje našu vášeň pre individuálnu a nadčasovo exkluzívnu mobilitu, ktorá nás spája s našimi zákazníkmi," uvádza o novom modeli člen predstavenstva spoločnosti Daimler Ola Källenius.

Automobilka zverejnila len snímku, na ktorej je časť siluety budúceho modelu a pohľad do jeho interiéru. Viac o novom otvorenom modeli triedy S budeme vedieť po jeho premiére na autosalóne vo Frankfurte.

Autor: janGold
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.