Kabriolet Mercedes triedy S po 44 rokoch

Piatok, 04 september 2015

Štuttgartská automobilka pripravila otvorenú verziu triedy S. Kabriolet, ktorý bude automobilku s trojcípou hviezdou prezentovať na autosalóne vo Frankfurte v polovici septembra, má nadväzovať na model spred 44 rokov.

Mercedes S Cabrio
Kabriolet Mercedes-Benz triedy S príde po 44 rokoch a predvedie sa vo Frankfurte

Nový kabriolet triedy S bude vystavený v expozícii Daimleru na autosalóne IAA vo Frankfurte. K videniu bude spolu so svojim predchodcom, otvorenou verziou najvyššej triedy značky z konštrukčného radu 111 a 112. Nový model bude nadväzovať na svojho predchodcu exkluzívnym dizajnom, ušľachtilými materiálmi v najvyššej kvalite spracovania, najmä však novou a modernou špičkovou technikou.

Nový kabriolet triedy S má byť podľa automobilky "najkomfortnejším kabrioletom sveta". Prispieť k tomu majú aj najnovšie systémy na ochranu pred vetrom Aircap a vyhrievanie priestoru v oblasti hlavy Airscarf. Chýbať nebudú ani vyhrievané lakťové opierky či vyhrievané sedadlá vpredu i vzadu, alebo inteligentné plnoautomatické riadenie klimatizácie.

"Po 44 rokoch chceme našim priaznivcom opäť ponúknuť otvorený variant triedy S. Nový kabriolet triedy S symbolizuje našu vášeň pre individuálnu a nadčasovo exkluzívnu mobilitu, ktorá nás spája s našimi zákazníkmi," uvádza o novom modeli člen predstavenstva spoločnosti Daimler Ola Källenius.

Automobilka zverejnila len snímku, na ktorej je časť siluety budúceho modelu a pohľad do jeho interiéru. Viac o novom otvorenom modeli triedy S budeme vedieť po jeho premiére na autosalóne vo Frankfurte.

Autor: janGold
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.