Kabriolet Mercedes triedy S po 44 rokoch

Piatok, 04 september 2015

Štuttgartská automobilka pripravila otvorenú verziu triedy S. Kabriolet, ktorý bude automobilku s trojcípou hviezdou prezentovať na autosalóne vo Frankfurte v polovici septembra, má nadväzovať na model spred 44 rokov.

Mercedes S Cabrio
Kabriolet Mercedes-Benz triedy S príde po 44 rokoch a predvedie sa vo Frankfurte

Nový kabriolet triedy S bude vystavený v expozícii Daimleru na autosalóne IAA vo Frankfurte. K videniu bude spolu so svojim predchodcom, otvorenou verziou najvyššej triedy značky z konštrukčného radu 111 a 112. Nový model bude nadväzovať na svojho predchodcu exkluzívnym dizajnom, ušľachtilými materiálmi v najvyššej kvalite spracovania, najmä však novou a modernou špičkovou technikou.

Nový kabriolet triedy S má byť podľa automobilky "najkomfortnejším kabrioletom sveta". Prispieť k tomu majú aj najnovšie systémy na ochranu pred vetrom Aircap a vyhrievanie priestoru v oblasti hlavy Airscarf. Chýbať nebudú ani vyhrievané lakťové opierky či vyhrievané sedadlá vpredu i vzadu, alebo inteligentné plnoautomatické riadenie klimatizácie.

"Po 44 rokoch chceme našim priaznivcom opäť ponúknuť otvorený variant triedy S. Nový kabriolet triedy S symbolizuje našu vášeň pre individuálnu a nadčasovo exkluzívnu mobilitu, ktorá nás spája s našimi zákazníkmi," uvádza o novom modeli člen predstavenstva spoločnosti Daimler Ola Källenius.

Automobilka zverejnila len snímku, na ktorej je časť siluety budúceho modelu a pohľad do jeho interiéru. Viac o novom otvorenom modeli triedy S budeme vedieť po jeho premiére na autosalóne vo Frankfurte.

Autor: janGold
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."