Kawasaki ponúka nové modely pre rok 2021

Piatok, 11 december 2020

Tri novinky pre rok 2021 predstavuje japonský motocyklový výrobca, značka Kawasaki. Všetky pre silných, skúsených a odvážnych chlapov.

1-Ninja-Z-H2-SE
Kawasaki Z H2 SE

O nových modeloch Kawasaki výrobca hovorí, že na nich môžete poraziť všetkých súperov, ale vždy musíte čeliť výzve, samému sebe. Pre zdatných mužov, ktorí čelia akejkoľvek výzve, vraj v továrni Kawasaki vyvinuli motorku, ktorú si zaslúži skutočný šampión.

Nové Ninja ZX-10R a Ninja ZX-10RR majú podľa výrobcu Kawasaki na víťazstvo. Pre denné jazdenie skrášľuje nové aerodynamické telo s integrovanými krídelkami, malými a ľahkými LED svetlometmi, farebným
prístrojom TFT a pripojením Smartphone plus aktualizáciami odvodenými z odborných znalostí Kawasaki Racing Team World Superbike. Teraz je Ninja zameraná na pretekanie.

Model Z H2 SE je nadčasový štýl Sugomi, z ktorého vyžaruje DNA Kawasaki. Zdobia ho elegantné detaily, napríklad TFT prístrojový panel, a hneď je tu kombinácia tradície Z s technológiou H2.

Ninja ZX-10R

Model Ninja ZX-10R ponúka výkon 203 koni. Oproti predchádzajúcemu modelu má navyše TFT display, mobilnú konektivitu, quickshifter obomi smermi, tempomat a ďalšie. V tejto novej podobe má navyše aj olejový chladič a upravenú prevodovku. Brzdenie zabezpečujú brzdy Brembo a nechýbajú tomuto stroju ani kované disky kolies. Upúta aj špeciálne tvarovanou kapotážou, ktorá zvyšuje prítlak motorky oproti modelu 2020 o 17 %.

Kawasaki Ninja ZX-10RR

O jednu konskú silu viac ponúka Kawasaki Ninja ZX-10RR, model 2021. Aj táto verzia modelu Ninja, podobne ako predchádzajúci stroj, tvorí základ pre stroje world super bike, a len o málo vyšší výkon 204 koní. RR verzia má titanové ojnice a špeciálne piesty Pankl, ktoré umožňujú 400 otáčok navyše. Tiež má kované disky kolies Marchesini.

Kawasaki Z H2 SE

Tento nový vlajkový model prenáša sériu Z do budúcnosti. Motor je obohatený technológiou preplňovania z modelu H2. Značka Z má bohatú históriu siahajúcu takmer 50 rokov dozadu. S nástupom Z H2 s preplňovaným motorom je tu druhá kapitola histórie Z. Vďaka technológii, ktorú vlastní výrobca Kawasaki, je inovatívny stroj Z H2 SE motocyklom hodným titulu ultimatívny. Model Z H2 SE (na obr. hore) má štvortaktný radový štvorvalcový motor so vstrekovaním Kaihin a výkonom 147 kW/200 k.

1-Ninja-Z-H2-SE 2-Ninja-ZX-10R 3-Ninja-ZX-10RR
Autor: J. Goldberger
Foto: Kawasaki
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.