Kawasaki W800: Klasika pre komfortnú jazdu

Nedeľa, 24 november 2019

Jednou z noviniek značky Kawasaki pre rok 2020 je klasický nekapotovaný motocykel W800 s dvojvalcovým motorom. Novinka sa radí k dvojičkám W800 Street a W800 Cafe, ktoré Kawasaki predstavil v minulom roku.

Kawasaki-W800

Ak predchádzajúce dva sesterské modely Street a Cafe neboli tými správnymi retro strojmi v štýle malého cruisera a cafe racer, potom o novom modeli pre rok 2020 W800 to neplatí. Budúcoročná novinka je totiž najviac podobná prvému modelu W1 ešte z roku 1966.

Pohon pre novinku obstará vzduchom chladený dvojvalcový motor so zdvihovým objemom 773 cm³, výkonom 48 koní pri 6000 otáčkach a krútiacim momentom 63 Nm pri 4800 otáčkach.

Motor je posadený do kovového rúrkového rámu. Bezpečné spomaľovanie a zastavenie motocykla s hmotnosťou 221 kg majú na starosti kotúčové brzdy na predných i zadných kolesách a systém ABS.

Oproti modelom Street a Cafe má W800 kvôli komfortnejšej jazde väčšie predné koleso – 19palcového namiesto 18palcovým, rovnako ako väčšie je aj riaditko. Pohodlné a komfortné klasické dvojsedadlo je vo výške 790 mm.

Novinka W800 je motocyklom, ktorý chce osloviť širokú škálu jazdcov, ponúkne ľahkú ovládateľnosť a vysokú úroveň remeselného spracovania.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kawasaki
Pridať komentár
Bleskovky
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."
Sikyna
Posledné podujatie série troch pretekov majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove dopadlo pre slovenského reprezentanta Richarda Šikyňu lepšie ako tie predchádzajúce. V meranom tréningu zajazdil 18. najrýchlejší čas a v popoludňajších pretekoch si potom vyjazdil 6 bodov do hodnotenia svetového šampionátu, keď v dvoch po sebe idúcich pretekoch bodoval na 17. a 19. mieste. Vynieslo mu to celkové 21. miesto a v priebežnom hodnotení seriálu je so ziskom 58 bobov na 26. pozícii.
Šikyňa-Mantova2
Druhé podujatie z trojice pretekov seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove v stredu tento týždeň nevyšlo slovenskému jazdcovi Richardovi Šikyňovi (MX Slovakia/JD Gunnex KTM RT). Kvalifikácia sa pre slovenského reprezentanta nevyvíjala dobre, keď po problémoch s oboma motocyklami sa Šikyňovi nepodarilo zajazdiť ani jedno plnohodnotné rýchle kolo a tak nemohol nastúpiť do prvej jazdy. V druhej jazde po kontakte s iným jazdcom preteky začínal z konca štartového poľa a do cieľa prišiel na 26. mieste. V priebežnom hodnotení mu pred najbližšími nedeľnými pretekmi patrí 24. miesto.