Kia Cadenza - nový luxusný sedan

Sobota, 24 október 2009

Prvé oficiálne fotografie nového modelu Kia Cadenza odhalili, ako bude vyzerať veľký kórejský sedan, ktorý vychádza z konceptu KND-5 a pomerne verne kopíruje jeho línie. Podľa tlačovej správy je Kia Cadenza úplne nový sedan navrhnutý tak, aby uspokojil túžbu vodiča po kultivovanosti, bezpečnosti a emotívnej spokojnosti vytvorením ideálnych jazdných podmienok.

Kia Cadenza

Po modely Kia Opirus, dobre známom aj u nás, je model Cadenza ďalším sedanom s dĺžkou okolo päť metrov, ktorý má podobne ako dizajnová štúdia KND-5 atraktívne tvary. Štýlový luxusný sedan, ktorý bude niesť meno Cadenza na všetkých svetových trhoch mimo Kórey, bude mať svoju zámorskú premiéru na medzinárodných autosalónoch v Saudskej Arábii, Kuvajte a Dubaji, ktoré sa budú konať koncom tohto roka.

Meno Cadenza je odvodené od talianskeho hudobného výrazu, ktorý označuje prepracované, okrasné zakončenie koncertu alebo árie. Toto meno dokonale symbolizuje neobyčajnú dizajnovú filozofiu a luxusný výzor dynamického sedanu. Cadenza je charakteristická športovým a dynamickým vzhľadom, ktorý podčiarkuje odvážny tvar predných svetlometov s netradičným lemovaním LED diódami. Maska chladiča a štýlové zadné svetlá dávajú vozidlu high-tech charakter a nadväzujú na aktuálny dizajnový trend DNA značky Kia.

Kia Cadenza

Dynamický dizajn a jazdné vlastnosti nového vozidla Kia Cadenza spolu s množstvom najnovších technológií ho zaradia medzi lákavé limuzíny v segmente veľkých luxusných sedanov. Chýbať mu nebude vyhrievaný volant, elektricky výsuvné sedáky, automatické odhmlievanie čelného skla a vetrané predné sedadlá.

Ak vychádzame z konceptu, ktorý meral 4945/1850/1475 mm, a sériový model sa od neho príliš nelíši, dajú sa očakávať približne rovnaké rozmery. Zdroj Kia neuvádza pohonné jednotky, no predpokladá sa, že základom by mohol byť benzínový štvorvalec s objemom 2,4 litra a výkonom 204 koní a druhým motorom šesťvalec s objemom 3,3 alebo 3,8 litra. Predaj Kia Cadenza sa začne koncom tohto roka, v Európe by to malo byť v prvej polovici roku 2010.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.