Kia Cadenza - nový luxusný sedan

Sobota, 24 október 2009

Prvé oficiálne fotografie nového modelu Kia Cadenza odhalili, ako bude vyzerať veľký kórejský sedan, ktorý vychádza z konceptu KND-5 a pomerne verne kopíruje jeho línie. Podľa tlačovej správy je Kia Cadenza úplne nový sedan navrhnutý tak, aby uspokojil túžbu vodiča po kultivovanosti, bezpečnosti a emotívnej spokojnosti vytvorením ideálnych jazdných podmienok.

Kia Cadenza

Po modely Kia Opirus, dobre známom aj u nás, je model Cadenza ďalším sedanom s dĺžkou okolo päť metrov, ktorý má podobne ako dizajnová štúdia KND-5 atraktívne tvary. Štýlový luxusný sedan, ktorý bude niesť meno Cadenza na všetkých svetových trhoch mimo Kórey, bude mať svoju zámorskú premiéru na medzinárodných autosalónoch v Saudskej Arábii, Kuvajte a Dubaji, ktoré sa budú konať koncom tohto roka.

Meno Cadenza je odvodené od talianskeho hudobného výrazu, ktorý označuje prepracované, okrasné zakončenie koncertu alebo árie. Toto meno dokonale symbolizuje neobyčajnú dizajnovú filozofiu a luxusný výzor dynamického sedanu. Cadenza je charakteristická športovým a dynamickým vzhľadom, ktorý podčiarkuje odvážny tvar predných svetlometov s netradičným lemovaním LED diódami. Maska chladiča a štýlové zadné svetlá dávajú vozidlu high-tech charakter a nadväzujú na aktuálny dizajnový trend DNA značky Kia.

Kia Cadenza

Dynamický dizajn a jazdné vlastnosti nového vozidla Kia Cadenza spolu s množstvom najnovších technológií ho zaradia medzi lákavé limuzíny v segmente veľkých luxusných sedanov. Chýbať mu nebude vyhrievaný volant, elektricky výsuvné sedáky, automatické odhmlievanie čelného skla a vetrané predné sedadlá.

Ak vychádzame z konceptu, ktorý meral 4945/1850/1475 mm, a sériový model sa od neho príliš nelíši, dajú sa očakávať približne rovnaké rozmery. Zdroj Kia neuvádza pohonné jednotky, no predpokladá sa, že základom by mohol byť benzínový štvorvalec s objemom 2,4 litra a výkonom 204 koní a druhým motorom šesťvalec s objemom 3,3 alebo 3,8 litra. Predaj Kia Cadenza sa začne koncom tohto roka, v Európe by to malo byť v prvej polovici roku 2010.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.