Kia Cadenza - nový luxusný sedan

Sobota, 24 október 2009

Prvé oficiálne fotografie nového modelu Kia Cadenza odhalili, ako bude vyzerať veľký kórejský sedan, ktorý vychádza z konceptu KND-5 a pomerne verne kopíruje jeho línie. Podľa tlačovej správy je Kia Cadenza úplne nový sedan navrhnutý tak, aby uspokojil túžbu vodiča po kultivovanosti, bezpečnosti a emotívnej spokojnosti vytvorením ideálnych jazdných podmienok.

Kia Cadenza

Po modely Kia Opirus, dobre známom aj u nás, je model Cadenza ďalším sedanom s dĺžkou okolo päť metrov, ktorý má podobne ako dizajnová štúdia KND-5 atraktívne tvary. Štýlový luxusný sedan, ktorý bude niesť meno Cadenza na všetkých svetových trhoch mimo Kórey, bude mať svoju zámorskú premiéru na medzinárodných autosalónoch v Saudskej Arábii, Kuvajte a Dubaji, ktoré sa budú konať koncom tohto roka.

Meno Cadenza je odvodené od talianskeho hudobného výrazu, ktorý označuje prepracované, okrasné zakončenie koncertu alebo árie. Toto meno dokonale symbolizuje neobyčajnú dizajnovú filozofiu a luxusný výzor dynamického sedanu. Cadenza je charakteristická športovým a dynamickým vzhľadom, ktorý podčiarkuje odvážny tvar predných svetlometov s netradičným lemovaním LED diódami. Maska chladiča a štýlové zadné svetlá dávajú vozidlu high-tech charakter a nadväzujú na aktuálny dizajnový trend DNA značky Kia.

Kia Cadenza

Dynamický dizajn a jazdné vlastnosti nového vozidla Kia Cadenza spolu s množstvom najnovších technológií ho zaradia medzi lákavé limuzíny v segmente veľkých luxusných sedanov. Chýbať mu nebude vyhrievaný volant, elektricky výsuvné sedáky, automatické odhmlievanie čelného skla a vetrané predné sedadlá.

Ak vychádzame z konceptu, ktorý meral 4945/1850/1475 mm, a sériový model sa od neho príliš nelíši, dajú sa očakávať približne rovnaké rozmery. Zdroj Kia neuvádza pohonné jednotky, no predpokladá sa, že základom by mohol byť benzínový štvorvalec s objemom 2,4 litra a výkonom 204 koní a druhým motorom šesťvalec s objemom 3,3 alebo 3,8 litra. Predaj Kia Cadenza sa začne koncom tohto roka, v Európe by to malo byť v prvej polovici roku 2010.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.