Kia Cadenza príde na trh v roku 2013

Piatok, 30 november 2012

Model Cadenza predstavuje Kia v modernizovanej podobe. Radí sa medzi modely Optima a luxusnú vlajkovú loď Quoris, ktorú Kia u nás neponúka. Svojou veľkosťou a dĺžkou takmer päť metrov patrí model Cadenza do vyššej strednej triedy.

Kia Cadenza
Kia Cadenza v modernizovanej podobe príde na slovenský trh na jar budúceho roku

Luxusná limuzína Kia Cadenza prešla značnou modernizáciou a dostala nový vzhľad. Šéfdizajnér Peter Schreyer a jeho dizajnérske tímy navrhli modernizovanú Kia Cadenza tak, aby obsahovala svieže prvky, ktoré obsahujú charakteristické dizajnérske DNA automobilky KIA.

Kia Cadenza, na kórejskom trhu známa ako K7, bude mať po modernizácii výraznejší vzhľad s novou strechou, vekom batožinového priestoru, prednými a zadnými svetlometmi a nové budú aj oba nárazníky. Pribudnú tiež bočné vetracie otvory v predných blatníkoch. Upravená bude aj predná maska chladiča v podobe "tigrieho nosa", ktorá je pre značku Kia typická.

Bližšie podrobnosti Kia zatiaľ nezverejnila. Podľa neoverených informácií by jednou z pohonných jednotiek mohol byť vidlicový šesťvalec s objemom 3,5 litra a šesťstupňovým automatom. S týmto motorom by Cadenza dokázala zrýchliť z nuly na 100 km/h za 7,2 sekundy a vyvinúť najvyššiu rýchlosť 230 km/h. Použitý by mal byť aj štvorvalec s objemom 2,4 litra a výkonom 204 koní.

Kia Cadenza
Luxusná limuzína Kia Cadenza má nové prvky dizajnu, ktoré značne osviežujú jej vzhľad

Nová Kia Cadenza, ktorá sa bude vyrábať v Kórei, bude obsahovať množstvo komfortných prvkov a bezpečnostných technológií. Faceliftovaná Cadenza príde na trh v prvej polovici roku 2013.

Autor: J. Goldberger
Foto: KIA
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.