Kia Cadenza príde na trh v roku 2013

Piatok, 30 november 2012

Model Cadenza predstavuje Kia v modernizovanej podobe. Radí sa medzi modely Optima a luxusnú vlajkovú loď Quoris, ktorú Kia u nás neponúka. Svojou veľkosťou a dĺžkou takmer päť metrov patrí model Cadenza do vyššej strednej triedy.

Kia Cadenza
Kia Cadenza v modernizovanej podobe príde na slovenský trh na jar budúceho roku

Luxusná limuzína Kia Cadenza prešla značnou modernizáciou a dostala nový vzhľad. Šéfdizajnér Peter Schreyer a jeho dizajnérske tímy navrhli modernizovanú Kia Cadenza tak, aby obsahovala svieže prvky, ktoré obsahujú charakteristické dizajnérske DNA automobilky KIA.

Kia Cadenza, na kórejskom trhu známa ako K7, bude mať po modernizácii výraznejší vzhľad s novou strechou, vekom batožinového priestoru, prednými a zadnými svetlometmi a nové budú aj oba nárazníky. Pribudnú tiež bočné vetracie otvory v predných blatníkoch. Upravená bude aj predná maska chladiča v podobe "tigrieho nosa", ktorá je pre značku Kia typická.

Bližšie podrobnosti Kia zatiaľ nezverejnila. Podľa neoverených informácií by jednou z pohonných jednotiek mohol byť vidlicový šesťvalec s objemom 3,5 litra a šesťstupňovým automatom. S týmto motorom by Cadenza dokázala zrýchliť z nuly na 100 km/h za 7,2 sekundy a vyvinúť najvyššiu rýchlosť 230 km/h. Použitý by mal byť aj štvorvalec s objemom 2,4 litra a výkonom 204 koní.

Kia Cadenza
Luxusná limuzína Kia Cadenza má nové prvky dizajnu, ktoré značne osviežujú jej vzhľad

Nová Kia Cadenza, ktorá sa bude vyrábať v Kórei, bude obsahovať množstvo komfortných prvkov a bezpečnostných technológií. Faceliftovaná Cadenza príde na trh v prvej polovici roku 2013.

Autor: J. Goldberger
Foto: KIA
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.