Kia cee'd druhej generácie: prvá fotografia

Streda, 11 január 2012

Spoločnosť Kia poskytla médiám prvú oficiálnu fotografiu druhej generácie modelu Cee'd. Nový model sa bude vyrábať v slovenskej prevádzke Kia Motors v Tepličke nad Váhom. Predávať sa začne v druhom štvrťroku tohto roka.

Kia Cee_d

Novinka sa už onedlho objaví na európskych trhoch. V súčasnosti sa už pripravuje spustenie sériovej výroby, ktorá sa začne v druhom štvrťroku. Prvé vyrobené kusy zo skúšobnej výroby možno už dnes stretnúť na slovenských cestách.

Nová Kia cee'd kombinuje štýl typického športové kupé s priestrannosťou a funkčnosťou päťdverového hatchbacku. Luxusnejšími prvkami exteriéru sú také detaily ako chrómované zarámovanie okien, či charakteristické línie prednej kapoty. Pôsobivý vonkajší dizajn dopĺňajú v interiéri ergonomické ovládače a kultivovane spracovaný interiér s dôrazom na kvalitu použitých materiálov.

Ešte predtým, ako sa nový Cee'd druhej generácie dostane do predaja, bude mať začiatkom marca svetovú premiéru na autosalóne v Ženeve. Päťdverový hatchback má oproti predchádzajúcej generácii výraznejšie tvarované často karosérie. Iná je napríklad maska chladiča, na bokoch karosérie nachádzame nové hlbšie prelisy a upútajú aj viac do bokov pretiahnuté predné svetlomety.

Pokiaľ ide o techniku nového Cee'du, predpokladáme, že by mohla byť použitá tá, ktorú používa sesterský Hyundai i30 druhej generácie a ktorého výrova sa v českých Nošoviciach rozbehne už v tomto mesiaci. Vzadu by nový Cee'd mal mať viacprvkovú nápravu akú používa model i40. Ponúkať by nový model mal aj šesťstupňové manuálne a automatické prevodovky.

Z pohonných jednotiek by sme pod kapotou nového Cee'du mali nájsť štvorvalcové turbodiesely CRDi s objemom 1,6 litra vo výkonových verziách 91 a 135 koní a benzínové 1,4 a 1,6 CVVT s výkonmi 99 a 120 koní.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia Motors
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.