Kia cee'd druhej generácie: prvá fotografia

Streda, 11 január 2012

Spoločnosť Kia poskytla médiám prvú oficiálnu fotografiu druhej generácie modelu Cee'd. Nový model sa bude vyrábať v slovenskej prevádzke Kia Motors v Tepličke nad Váhom. Predávať sa začne v druhom štvrťroku tohto roka.

Kia Cee_d

Novinka sa už onedlho objaví na európskych trhoch. V súčasnosti sa už pripravuje spustenie sériovej výroby, ktorá sa začne v druhom štvrťroku. Prvé vyrobené kusy zo skúšobnej výroby možno už dnes stretnúť na slovenských cestách.

Nová Kia cee'd kombinuje štýl typického športové kupé s priestrannosťou a funkčnosťou päťdverového hatchbacku. Luxusnejšími prvkami exteriéru sú také detaily ako chrómované zarámovanie okien, či charakteristické línie prednej kapoty. Pôsobivý vonkajší dizajn dopĺňajú v interiéri ergonomické ovládače a kultivovane spracovaný interiér s dôrazom na kvalitu použitých materiálov.

Ešte predtým, ako sa nový Cee'd druhej generácie dostane do predaja, bude mať začiatkom marca svetovú premiéru na autosalóne v Ženeve. Päťdverový hatchback má oproti predchádzajúcej generácii výraznejšie tvarované často karosérie. Iná je napríklad maska chladiča, na bokoch karosérie nachádzame nové hlbšie prelisy a upútajú aj viac do bokov pretiahnuté predné svetlomety.

Pokiaľ ide o techniku nového Cee'du, predpokladáme, že by mohla byť použitá tá, ktorú používa sesterský Hyundai i30 druhej generácie a ktorého výrova sa v českých Nošoviciach rozbehne už v tomto mesiaci. Vzadu by nový Cee'd mal mať viacprvkovú nápravu akú používa model i40. Ponúkať by nový model mal aj šesťstupňové manuálne a automatické prevodovky.

Z pohonných jednotiek by sme pod kapotou nového Cee'du mali nájsť štvorvalcové turbodiesely CRDi s objemom 1,6 litra vo výkonových verziách 91 a 135 koní a benzínové 1,4 a 1,6 CVVT s výkonmi 99 a 120 koní.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia Motors
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.