Kia cee'd II: ďalšie fotografie

Pondelok, 16 január 2012

Koncom minulého týždňa nám kórejská automobilka Kia prvú snímku modelu cee'd druhej generácie. Nový cee'd by sa mal už v druhom štvrťroku tohto roku dostať do predaja. Aj tento model sa bude vyrábať v slovenskom závode Kia v Tepličke nad Váhom pri Žiline.

Kia Cee´d

K predstaveniu novej Kia cee'd sa vraciame aktualizovaným článkom a ďalšími dvoma fotografiami, ktoré sme dostali od zastúpenia slovenského importéra. Novinka, ktorá bude mať svetovú premiéru už o šesť týždňov na autosalóne v Ženeve, sa krátko na to objaví aj na európskych trhoch. V súčasnosti sa v závode Kia pri Žiline pripravuje spustenie sériovej výroby. Prvé exempláre zo skúšobnej výroby možno v súčasnosti stretnúť na slovenských cestách.

Nová Kia cee'd kombinuje štýl typického športové kupé s priestrannosťou a funkčnosťou päťdverového hatchbacku. Luxusnejšími prvkami exteriéru je napríklad chrómované orámovanie okien a charakteristické linky prednej kapoty. V interiéri sa nový cee'd bude chváliť ergonomickými ovládačmi, kultivovanou architektúrou a kvalitou použitých materiálov.

Kia Cee'd

Päťdverový hatchback má oproti predchádzajúcej generácii výraznejšie tvarované časti karosérie. Iná je napríklad maska chladiča, na bokoch karosérie nachádzame nové hlbšie prelisy a upútajú aj viac do bokov pretiahnuté predné svetlomety. Na zadnej náprave bude mať nový cee'd viacprvkovú nápravu.

Kia Cee'd

Z pohonných jednotiek nového cee'du spomenieme štvorvalcové turbodiesely CRDi s objemom 1,6 litra vo výkonových verziách 91 a 135 koní a benzínové 1,4 a 1,6 CVVT s výkonmi 99 a 120 koní. Z prevodoviek ponúkne nový model šesťstupňové manuálne a s rovnakým počtov prevodov aj automatickú prevodovku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia Motors
Komentáre
Áno,môžem potvrdiť, že toto auto bude naozaj kvalitné, lebo ich osobne striekam v lakovni automobilky KIA MOTORS Slovakia.Už na prvý pohľad je karoséria pevnej konštrukcie a dám ruku do ohňa za to, že toto vozidlo získa 5 hviezdičiek za bezpečnosť. Fakt pekné auto...
Pridal Lupo vo štvrtok 19 januára 2012 o 09:56
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.