Kia cee'd II: ďalšie fotografie

Pondelok, 16 január 2012

Koncom minulého týždňa nám kórejská automobilka Kia prvú snímku modelu cee'd druhej generácie. Nový cee'd by sa mal už v druhom štvrťroku tohto roku dostať do predaja. Aj tento model sa bude vyrábať v slovenskom závode Kia v Tepličke nad Váhom pri Žiline.

Kia Cee´d

K predstaveniu novej Kia cee'd sa vraciame aktualizovaným článkom a ďalšími dvoma fotografiami, ktoré sme dostali od zastúpenia slovenského importéra. Novinka, ktorá bude mať svetovú premiéru už o šesť týždňov na autosalóne v Ženeve, sa krátko na to objaví aj na európskych trhoch. V súčasnosti sa v závode Kia pri Žiline pripravuje spustenie sériovej výroby. Prvé exempláre zo skúšobnej výroby možno v súčasnosti stretnúť na slovenských cestách.

Nová Kia cee'd kombinuje štýl typického športové kupé s priestrannosťou a funkčnosťou päťdverového hatchbacku. Luxusnejšími prvkami exteriéru je napríklad chrómované orámovanie okien a charakteristické linky prednej kapoty. V interiéri sa nový cee'd bude chváliť ergonomickými ovládačmi, kultivovanou architektúrou a kvalitou použitých materiálov.

Kia Cee'd

Päťdverový hatchback má oproti predchádzajúcej generácii výraznejšie tvarované časti karosérie. Iná je napríklad maska chladiča, na bokoch karosérie nachádzame nové hlbšie prelisy a upútajú aj viac do bokov pretiahnuté predné svetlomety. Na zadnej náprave bude mať nový cee'd viacprvkovú nápravu.

Kia Cee'd

Z pohonných jednotiek nového cee'du spomenieme štvorvalcové turbodiesely CRDi s objemom 1,6 litra vo výkonových verziách 91 a 135 koní a benzínové 1,4 a 1,6 CVVT s výkonmi 99 a 120 koní. Z prevodoviek ponúkne nový model šesťstupňové manuálne a s rovnakým počtov prevodov aj automatickú prevodovku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia Motors
Komentáre
Áno,môžem potvrdiť, že toto auto bude naozaj kvalitné, lebo ich osobne striekam v lakovni automobilky KIA MOTORS Slovakia.Už na prvý pohľad je karoséria pevnej konštrukcie a dám ruku do ohňa za to, že toto vozidlo získa 5 hviezdičiek za bezpečnosť. Fakt pekné auto...
Pridal Lupo vo štvrtok 19 januára 2012 o 09:56
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.