KIA Cee'd II pripravená na štart

Štvrtok, 16 február 2012

Druhá generácia Kia Cee'd sa predstaví o necelé tri týždne na autosalóne v Ženeve. Už teraz však uvolnil kórejský výrobca štyri nové fotografie nového modelu, takže jeho definitívnu podobu poznáme už pred jeho svetovou premiérou, ktorá prichádza necelých šesť rokov po uvedení súčasného modelu.

Kia ceed
Nová Kia Cee'd prichádza v päťdverovom vyhotovení a premiéru bude mať v Ženeve

Nová generácia Kia Cee'd má podľa výrobcu rovnako dlhý rázvor, je dlhšia, širšia a nižšia ako jej predchodkyňa. Jednoduchosť tvarov typu kupé zdôrazňuje aj strmá línia A-stĺpika a nízka hrana predĺžených predných bočných okien. Agresívne štylizovanej prednej časti dominuje typická mriežka chladiča v tvare tigrieho nosa, spoločná pre všetky novinky značky Kia​​ a mohutné predné svetlomety s diódami LED pre denné svietenie.

Pri pohľade zboku zaujmú predné a zadné prelisy. Nad ostro rezanými líniami plôch dverí strmo stúpa A-stĺpik a spolu s líniou strechy a integrovaným zadným spojlerom tak zdôrazňujú športový štýl nového modelu.

Medzi nové prvky exteriéru patrí odvážnejší a sofistikovanejší emblém Kia na prednej kapote, predné smerovky umiestnené vo výbežku predných svetlometov, chrómové rámovanie bočného presklenia a unikátne aerodynamické tvarovanie zadného svetlometu, ktoré plynulo presahuje do bokov karosérie.

Nový interiér má prémiovým vzhľad a úrovňou kvality použitých materiálov, sofistikovanejšie dotykové technológie a vylepšenú ergonómiu. Prístrojová doska je výrazne orientovaná na vodiča. Hlavné ovládacie prvky sú v dosahu vodiča alebo sú integrované priamo na volante. Veľký dotykový displej navigácie bude zrejme výsadou len vyšších výbav.

Nový Cee'd by sa začne vyrábať v apríli tohto roku v závode Kia v Tepličke pri Žiline a na trh by mal prísť v máji. Verzia kombi označovaná ako SW sa má začať predávať v septembri. V pláne je aj trojdverová verzia, ktorá príde neskôr.

Kia ceed Kia ceed Kia ceed Kia ceed
Autor: J. Goldberger
Foto: KIA
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.