Kia Cee'd mení tvár

Štvrtok, 16 júl 2009

Kabát bude nový, technika v podstate zostane nezmenená. Nový vzhľad zmení Kiu Cee'd takmer na nepoznanie. Modernizovaný cee'ed bude spredu agresívnejší, bude mať nový výraznejší nárazník, do obdĺžnika tvarované predné hmlové svetlomety a nižšiu a širšiu mriežku chladiča.

Kia Ceed

Zatiaľ o vzhľade faceliftovaného cee'du vieme málo. Trošku svetla priniesla prvá oficiálna fotografia, ktorú výrobca najpredávanejšieho modelu značky Kia poskytol na uverejnenie. Avšak už onedlho ukáže svoju celú novú tvár. Šéfdizajnér spoločnosti Kia Motors Peter Schreyer dozeral na redizajn tohto modelu, takže verí, že sa bude páčiť.

Už pôvodný model Kia Cee'ed bol vybavený špičkovou technikou, takže teraz pri prvom facelifte sa príliš veľké zmeny pod karosériou neočakávajú. Inovačné zmeny priniesla Kia aj začiatkom tohto roku, keď benzínové motory s objemom 1,4 a 1,6 CVVZ dostali Stop-Štart, systém samočinného vypínania a štartovania motora pri státí v kolóne alebo na križovatkách. Znižuje to spotrebu a exhaláty vypúšťané do ovzdušia. Nový model cee'du by tento systém mohol mať aj pri inej motorizácii, vrátane naftových motorov.

Kia cee'd bola navrhnutá a skonštruovaná v Európe a vyrába sa na Slovensku. Model cee'd je podľa posledných štatistík na slovenskom domácom trhu lídrom nižšej strednej triedy, vedie rebríček vozidiel segmentu C s 2462 predanými autami a v testoch bezpečnosti získal cee'ed 5 hviezdičiek EuroNCAP.

Nová tvár slovenskej rodiny Kia cee'd - hatchback, sporty wagon a kupé – bude mať svoju svetovú premiéru v septembri počas 63. ročníka autosalónu vo Frankfurte. Nový model príde na náš trh koncom septembra tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.