Kia Cee'd mení tvár

Štvrtok, 16 júl 2009

Kabát bude nový, technika v podstate zostane nezmenená. Nový vzhľad zmení Kiu Cee'd takmer na nepoznanie. Modernizovaný cee'ed bude spredu agresívnejší, bude mať nový výraznejší nárazník, do obdĺžnika tvarované predné hmlové svetlomety a nižšiu a širšiu mriežku chladiča.

Kia Ceed

Zatiaľ o vzhľade faceliftovaného cee'du vieme málo. Trošku svetla priniesla prvá oficiálna fotografia, ktorú výrobca najpredávanejšieho modelu značky Kia poskytol na uverejnenie. Avšak už onedlho ukáže svoju celú novú tvár. Šéfdizajnér spoločnosti Kia Motors Peter Schreyer dozeral na redizajn tohto modelu, takže verí, že sa bude páčiť.

Už pôvodný model Kia Cee'ed bol vybavený špičkovou technikou, takže teraz pri prvom facelifte sa príliš veľké zmeny pod karosériou neočakávajú. Inovačné zmeny priniesla Kia aj začiatkom tohto roku, keď benzínové motory s objemom 1,4 a 1,6 CVVZ dostali Stop-Štart, systém samočinného vypínania a štartovania motora pri státí v kolóne alebo na križovatkách. Znižuje to spotrebu a exhaláty vypúšťané do ovzdušia. Nový model cee'du by tento systém mohol mať aj pri inej motorizácii, vrátane naftových motorov.

Kia cee'd bola navrhnutá a skonštruovaná v Európe a vyrába sa na Slovensku. Model cee'd je podľa posledných štatistík na slovenskom domácom trhu lídrom nižšej strednej triedy, vedie rebríček vozidiel segmentu C s 2462 predanými autami a v testoch bezpečnosti získal cee'ed 5 hviezdičiek EuroNCAP.

Nová tvár slovenskej rodiny Kia cee'd - hatchback, sporty wagon a kupé – bude mať svoju svetovú premiéru v septembri počas 63. ročníka autosalónu vo Frankfurte. Nový model príde na náš trh koncom septembra tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.