Kia EV9 poodhalila svoje tvary, čaká na premiéru

Sobota, 11 marec 2023

Dlhšie ohlasovaná plne elektrická Kia EV9, budúca vlajková loď značky segmentu SUV, sa možno čo nevidieť predstaví vo svetovej premiére. Naznačuje to aj zverejnené video, ktoré ponúka pohľad na vonkajší vzhľad pripravovaného modelu.

1-kia-ev9
Pohľad na siluetu naznačuje odvážny vonkajší dizajn modelu Kia EV9

Po prvom elektrickom crossoveri Kia EV6 príde teraz na európsky trh väčší model EV9, rodinné SUV, ktoré pred uvedením a svetovou premiérou preverovali konštruktéri a technici automobilky tvrdým testom.

Nový model EV9 vychádza zo štúdie predstavenej v americkom Los Angeles ešte v roku 2021. Podľa všetkého nový model navrhnutý v novom dizajnovom jazyku, podľa Kórejcov priekopníckym dizajnom, má byť absolútnym vrcholom v segmente SUV kórejskej automobilky.

Teraz zverejnené video ponúka pohľad na vonkajší dizajn modelu Kia EV9. Elegantná silueta, typické osvetlenie a jasné línie naznačujú odvážny a sebavedomý vzhľad elektrického SUV. Kia modelom EV9 naznačuje, ako urýchli transformáciu značky na poskytovateľa trvalo udržateľných riešení mobility.

2-kia-ev9
Typické osvetlenie naznačuje odvážny a sebavedomý vzhľad elektrického SUV

Na zverejnených siluetách je pohľad na exteriér novinky. Vidieť na nich elegantnú silueta, nový dizajn a jasné línie naznačujúce odvážny a sebavedomý vzhľad elektrického SUV.

Kórejská automobilka predstavuje siluetu svojho vlajkového modelu SUV s výraznou prednou časťou a elegantným povrchom karosérie. Svetelné vzory vytvorené prednými a zadnými svetlami dopĺňajú odvážnu identitu EV9.

Onačenie modelu EV9 pochádza z nomenklatúry EV značky Kia, ktorá spája predponu EV (elektrické vozidlo) s číslom 9, čo predstavuje segment modelu v rade elektrických vozidiel Kia.

Kia EV9, rovnako ako jej predchodca EV6, je postavená na špeciálnej batériovej platforme elektromobilov E-GMP (Electric Global Modular Platform).

Nová Kia EV9 by mala byť poriadne veľkým autom, čo môže naznačovať aj skok v označení z EV6 na EV9. Možno preto usudzovať, že by mohlo ísť aj o 9-miestny automobil.

Kia úplne odhalí dizajn exteriéru aj interiéru v polovici marca a kompletné informácie o vozidle zverejní počas svetovej premiéry modelu Kia EV9.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.