Kia EV9 poodhalila svoje tvary, čaká na premiéru

Sobota, 11 marec 2023

Dlhšie ohlasovaná plne elektrická Kia EV9, budúca vlajková loď značky segmentu SUV, sa možno čo nevidieť predstaví vo svetovej premiére. Naznačuje to aj zverejnené video, ktoré ponúka pohľad na vonkajší vzhľad pripravovaného modelu.

1-kia-ev9
Pohľad na siluetu naznačuje odvážny vonkajší dizajn modelu Kia EV9

Po prvom elektrickom crossoveri Kia EV6 príde teraz na európsky trh väčší model EV9, rodinné SUV, ktoré pred uvedením a svetovou premiérou preverovali konštruktéri a technici automobilky tvrdým testom.

Nový model EV9 vychádza zo štúdie predstavenej v americkom Los Angeles ešte v roku 2021. Podľa všetkého nový model navrhnutý v novom dizajnovom jazyku, podľa Kórejcov priekopníckym dizajnom, má byť absolútnym vrcholom v segmente SUV kórejskej automobilky.

Teraz zverejnené video ponúka pohľad na vonkajší dizajn modelu Kia EV9. Elegantná silueta, typické osvetlenie a jasné línie naznačujú odvážny a sebavedomý vzhľad elektrického SUV. Kia modelom EV9 naznačuje, ako urýchli transformáciu značky na poskytovateľa trvalo udržateľných riešení mobility.

2-kia-ev9
Typické osvetlenie naznačuje odvážny a sebavedomý vzhľad elektrického SUV

Na zverejnených siluetách je pohľad na exteriér novinky. Vidieť na nich elegantnú silueta, nový dizajn a jasné línie naznačujúce odvážny a sebavedomý vzhľad elektrického SUV.

Kórejská automobilka predstavuje siluetu svojho vlajkového modelu SUV s výraznou prednou časťou a elegantným povrchom karosérie. Svetelné vzory vytvorené prednými a zadnými svetlami dopĺňajú odvážnu identitu EV9.

Onačenie modelu EV9 pochádza z nomenklatúry EV značky Kia, ktorá spája predponu EV (elektrické vozidlo) s číslom 9, čo predstavuje segment modelu v rade elektrických vozidiel Kia.

Kia EV9, rovnako ako jej predchodca EV6, je postavená na špeciálnej batériovej platforme elektromobilov E-GMP (Electric Global Modular Platform).

Nová Kia EV9 by mala byť poriadne veľkým autom, čo môže naznačovať aj skok v označení z EV6 na EV9. Možno preto usudzovať, že by mohlo ísť aj o 9-miestny automobil.

Kia úplne odhalí dizajn exteriéru aj interiéru v polovici marca a kompletné informácie o vozidle zverejní počas svetovej premiéry modelu Kia EV9.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.