Kia K3 sedan odhalený

Utorok, 31 júl 2012

Pred týždňom medializovala Kia svoj nový sedan označený ako K3 dvoma skicami, teraz oficiálne odhalila jeho skutočnú podobu prostredníctvom troch fotografií.

Kia K3
Kia K3 je nový sedan kórejskej automobilky. Má nadväzovať na predchodcu Cerato.

Predchodcom nového sedana Kia K3 je známy model Cerato, ktorý sa vyrábal v rokoch 2003 až 2008 a jeho druhá generácia pod menom Kia Forte. V roku 2011 sa tento automobil stal predajným bestsellerom, keďže sa ho na celom svete predalo 445 000 kusov.

Dizajnéri a inžinieri aj tomuto modelu vtisli futuristický a dynamický štýl a zároveň mu dopriali priestrannú kabínu. Potom, ako bude model uvedený v Kórei, sa v priebehu prvého štvrťroka 2013 objaví aj na niektorých zahraničných trhoch. Neskôr sa k sedanu pridá aj päťdverový hatchback a dvojdverové kupé.

Podobnosť konceptu K3, ktorý nám Kia dala k dispozícii pred týždňom vo forme skice a skutočného modelu, ktorého fotografie sme dostali dnes, prinášame vo fotogalérii tohto článku.

Prvé tri snímky ukazujú nový model v troch pohľadoch. Pri pohľade naň nám jeho dizajn pripomína novú generáciu Kia ce'ed, aj keď diely karosérie sú rozdielne.

Do predaja v Kórei sa nový model má dostať už koncom tohto roku, začiatkom roku 2013 sa má začať predávať aj inde vo svete.

Kia K3 Kia K3 Kia K3 Kia K3 Concept Kia K3 Concept
Autor: janGold
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.