Kia K3 sedan odhalený

Utorok, 31 júl 2012

Pred týždňom medializovala Kia svoj nový sedan označený ako K3 dvoma skicami, teraz oficiálne odhalila jeho skutočnú podobu prostredníctvom troch fotografií.

Kia K3
Kia K3 je nový sedan kórejskej automobilky. Má nadväzovať na predchodcu Cerato.

Predchodcom nového sedana Kia K3 je známy model Cerato, ktorý sa vyrábal v rokoch 2003 až 2008 a jeho druhá generácia pod menom Kia Forte. V roku 2011 sa tento automobil stal predajným bestsellerom, keďže sa ho na celom svete predalo 445 000 kusov.

Dizajnéri a inžinieri aj tomuto modelu vtisli futuristický a dynamický štýl a zároveň mu dopriali priestrannú kabínu. Potom, ako bude model uvedený v Kórei, sa v priebehu prvého štvrťroka 2013 objaví aj na niektorých zahraničných trhoch. Neskôr sa k sedanu pridá aj päťdverový hatchback a dvojdverové kupé.

Podobnosť konceptu K3, ktorý nám Kia dala k dispozícii pred týždňom vo forme skice a skutočného modelu, ktorého fotografie sme dostali dnes, prinášame vo fotogalérii tohto článku.

Prvé tri snímky ukazujú nový model v troch pohľadoch. Pri pohľade naň nám jeho dizajn pripomína novú generáciu Kia ce'ed, aj keď diely karosérie sú rozdielne.

Do predaja v Kórei sa nový model má dostať už koncom tohto roku, začiatkom roku 2013 sa má začať predávať aj inde vo svete.

Kia K3 Kia K3 Kia K3 Kia K3 Concept Kia K3 Concept
Autor: janGold
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.