Kia K3 sedan odhalený

Utorok, 31 júl 2012

Pred týždňom medializovala Kia svoj nový sedan označený ako K3 dvoma skicami, teraz oficiálne odhalila jeho skutočnú podobu prostredníctvom troch fotografií.

Kia K3
Kia K3 je nový sedan kórejskej automobilky. Má nadväzovať na predchodcu Cerato.

Predchodcom nového sedana Kia K3 je známy model Cerato, ktorý sa vyrábal v rokoch 2003 až 2008 a jeho druhá generácia pod menom Kia Forte. V roku 2011 sa tento automobil stal predajným bestsellerom, keďže sa ho na celom svete predalo 445 000 kusov.

Dizajnéri a inžinieri aj tomuto modelu vtisli futuristický a dynamický štýl a zároveň mu dopriali priestrannú kabínu. Potom, ako bude model uvedený v Kórei, sa v priebehu prvého štvrťroka 2013 objaví aj na niektorých zahraničných trhoch. Neskôr sa k sedanu pridá aj päťdverový hatchback a dvojdverové kupé.

Podobnosť konceptu K3, ktorý nám Kia dala k dispozícii pred týždňom vo forme skice a skutočného modelu, ktorého fotografie sme dostali dnes, prinášame vo fotogalérii tohto článku.

Prvé tri snímky ukazujú nový model v troch pohľadoch. Pri pohľade naň nám jeho dizajn pripomína novú generáciu Kia ce'ed, aj keď diely karosérie sú rozdielne.

Do predaja v Kórei sa nový model má dostať už koncom tohto roku, začiatkom roku 2013 sa má začať predávať aj inde vo svete.

Kia K3 Kia K3 Kia K3 Kia K3 Concept Kia K3 Concept
Autor: janGold
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.