Kia má nový Sportage

Utorok, 02 február 2010

Kia prichádza s novým modelom, ktorý predstaví na marcovom autosalóne v Ženeve. Tentoraz to bude menšie SUV – Sportage. Oproti predchodcovi je nový model dlhší a širší, ale nižší, vo vnútri priestrannejší. Významnou zmenou je však nový dynamickejší a robustne pôsobiaci dizajn a väčší šarm. Na trh by sa nový model Kia Sportage mal dostať v druhej polovici tohto roku.

Kia Sportage

Obraz o vzhľade nového SUV automobilky Kia najlepšie dokladajú priložené snímky. Na nich sú zrejmé zmeny dizajnu, ktorý sa už na posledne predstavených modeloch značky podpisoval výrazným rukopisom a práve dizajn sa stáva veľmi silnou stránkou kórejskej značky.

Na novom modeli Sportage upúta výrazná maska, jedna z najväčších v súčasných modeloch Kia. Dominantným prvkom čelnej časti nového modelu sú nové hlavné svetlomety a väčšie svetlá do hmly. Na bokoch v hornej časti dominujú stúpajúce linky, v spodnej zasa prelis, ktorý opticky znižuje bočnú plochu. Dominantným dizajnovým prvkom zadnej časti sú masívne C-stĺpiky. Všetky tieto zmeny pridali novému modelu Sportage na vzhľade i kráse.

Kia Sportage

Nová Kia je viditeľne dynamickejšia, pôsobí sviežo, odvážne, atleticky a športovo. Jej zmenený vzhľad v sebe úspešne spája kľúčové prvky vozidla SUV, akými sú dominantná pozícia na ceste, vyššia bezpečnosť a zvýšená svetlá výška, ktoré vytvárajú uhladený a príťažlivý dizajn. Moderná Kia Sportage upúta pozornosť hlavne tých, ktorí vyhľadávajú praktické a funkčné vlastnosti SUV, skĺbené do atraktívneho dizajnu.

Nový Sportage je dlhší, nižší, širší a má väčší rázvor náprav ako predchádzajúca generácia, vďaka čomu ponúkne viac priestoru pre pasažierov i pre batožinu a aj lepšie jazdné vlastnosti. Úplne nový model bude mať pod kapotou konkurencieschopné zážihové i vznetové motory a na európskom trhu sa objaví v polovici tohto roku.

Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage
Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."