Kia má nový Sportage

Utorok, 02 február 2010

Kia prichádza s novým modelom, ktorý predstaví na marcovom autosalóne v Ženeve. Tentoraz to bude menšie SUV – Sportage. Oproti predchodcovi je nový model dlhší a širší, ale nižší, vo vnútri priestrannejší. Významnou zmenou je však nový dynamickejší a robustne pôsobiaci dizajn a väčší šarm. Na trh by sa nový model Kia Sportage mal dostať v druhej polovici tohto roku.

Kia Sportage

Obraz o vzhľade nového SUV automobilky Kia najlepšie dokladajú priložené snímky. Na nich sú zrejmé zmeny dizajnu, ktorý sa už na posledne predstavených modeloch značky podpisoval výrazným rukopisom a práve dizajn sa stáva veľmi silnou stránkou kórejskej značky.

Na novom modeli Sportage upúta výrazná maska, jedna z najväčších v súčasných modeloch Kia. Dominantným prvkom čelnej časti nového modelu sú nové hlavné svetlomety a väčšie svetlá do hmly. Na bokoch v hornej časti dominujú stúpajúce linky, v spodnej zasa prelis, ktorý opticky znižuje bočnú plochu. Dominantným dizajnovým prvkom zadnej časti sú masívne C-stĺpiky. Všetky tieto zmeny pridali novému modelu Sportage na vzhľade i kráse.

Kia Sportage

Nová Kia je viditeľne dynamickejšia, pôsobí sviežo, odvážne, atleticky a športovo. Jej zmenený vzhľad v sebe úspešne spája kľúčové prvky vozidla SUV, akými sú dominantná pozícia na ceste, vyššia bezpečnosť a zvýšená svetlá výška, ktoré vytvárajú uhladený a príťažlivý dizajn. Moderná Kia Sportage upúta pozornosť hlavne tých, ktorí vyhľadávajú praktické a funkčné vlastnosti SUV, skĺbené do atraktívneho dizajnu.

Nový Sportage je dlhší, nižší, širší a má väčší rázvor náprav ako predchádzajúca generácia, vďaka čomu ponúkne viac priestoru pre pasažierov i pre batožinu a aj lepšie jazdné vlastnosti. Úplne nový model bude mať pod kapotou konkurencieschopné zážihové i vznetové motory a na európskom trhu sa objaví v polovici tohto roku.

Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage
Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.