Kia Magentis - sedan novej generácie

Pondelok, 22 február 2010

Kórejská automobilka Kia pripravila ďalší model novej generácie. Ten sa po prvý raz predstaví na aprílovom autosalóne v New Yorku. Ide o štvordverový sedan Magentis, ktorého prvá generácia mala premiéru v zime roku 2001. Druhá generácia štvordverového sedana strednej triedy, ktorý je technickou obdobou sesterskej Hyundai Sonata, sa vyrába od roku 2005 a jej modernizovaná podoba s novými motormi prišla v roku 2008.

Kia Magentis

Už predchádzajúcu generáciu navrhoval dizajnérsky tím nemeckého dizajnéra Petra Schreyera, ktorý predtým navrhoval nové modely pre Volkswagen. Práve Peter Schreyer navrhoval aj nový Kia Magentis, ktorý je úplne novým modelom. Nový kórejský sedan je dlhší, širší, ale nižší ako súčasný Magentis. Rázvor náprav by mal byť väčší a tak nový model by mal mať aj priestrannejší interiér a oproti predchodcovi aj viac miesta na zadných sedadlách. Väčší by mohol byť aj batožinový priestor.

Dizajn nového Magentisu je kompletne nový. Podľa výrobcu má nový model svieži dizajn a zároveň odvážny, atletický i športový. Aj oficiálne snímky dávajú tomuto tvrdeniu za pravdu. Za Schreyerov tím, ktorý navrhoval aj posledné nové modely automobilky Kia, ako nové Sorento, Sportage či Venga, vypovedajú o tom, že Kia pod jeho vedením tvorí modely, ktoré už svojim vzhľadom dokážu osloviť zákazníkov.

Začiatok predaja Megentisu novej generácie sa má začať najprv na americkom kontinente na jeseň tohto roku. Na európskom trhu bude v ponuke od jari 2011.

Kia Magentis Kia Magentis Kia Magentis Kia Magentis
Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.