Kia Optima: Nová generácia na prvej fotke

Sobota, 28 marec 2015

Už o pár dní predstaví automobilka Kia na autosalóne v New Yorku úplne nový model Optima. Bude mať priestrannejší interiér a novú techniku, ktorá doteraz nebola pre tento model dostupná.

Kia Optima

Úplne novú Optima predstaví automobilka Kia už 1. apríla v New Yorku. Okrem viac miesta v interiéri ponúkne štvrtá generácia svojho najpredávanejšieho sedanu na pomedzí strednej a vyššej strednej triedy nové prémiové funkcie a množstvo technológií, ktoré zatiaľ tento model doteraz nepoužíval. Pod novou a krajšou kapotou ponúkne na výber aj viacero pohonných jednotiek.

Ako bude v skutočnosti nový model vyzerať, ukazuje prvá a zatiaľ jediná fotografia, ktorú výrobca poskytol médiám. Ešte predtým Kia predstavila na autosalóne v Ženeve koncept menom Sportspace. Na snímke na prvý pohľad vidieť, že nový predok Optimy má úzku širokú masku chladiča spája nové nízke svetlomety, ktoré auto opticky znižujú a rozširujú.

Podrobnejšie správy o novej Optime kórejský výrobca nezverejnil. Chýbajú informácie o použitých pohonných jednotkách. Hovorí sa však, že použitý by mal byť napríklad benzínový dvojlitrový preplňovaný štvorvalec, turbodiesel 1,7 CRDi a údajne aj plug-in-hybridný pohon.

Nová Kia Optima vo verzii sedan by sa do predaja mohla dostať koncom tohto roka. Nová generácia by údajne mala mať aj verziu kombi.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."